napisz
SunSol_projektowanie_instalacje fotowoltaiczne

Projektowanie instalacji fotowoltaicznych

Pewny partner w projektowaniu pv

Wykonanie projektu instalacji fotowoltaicznej przed rozpoczęciem inwestycji jest kluczowe dla osiągnięcia optymalnych wyników, zapewnienia bezpieczeństwa i opłacalności finansowej inwestycji.

Projekt umożliwia dokładne zaplanowanie i kontrolowanie całego procesu instalacji. Łatwiej jest też planować rozbudowę, ponieważ projekt uwzględnia potencjał rozbudowy systemu w przyszłości.

W SunSol zależy nam, aby klienci byli w pełni zadowoleni z usługi, dlatego każdy montaż poprzedzony jest wykonaniem projektu instalacji. Klienci mogą dzięki temu podjąć świadome decyzje inwestycyjne.

Projekt dostarcza też wytycznych i wskazówek dla ekipy montażowej, co przyspiesza i ułatwia proces instalacji. Powala to uniknąć błędów i zagwarantować profesjonalne wykonanie i trwałość instalacji na długie lata.

JAKIE KORZYŚCI DAJE INWESTYCJA W PROJEKT INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ
Maksymalna wydajność instalacji, dzięki mapie zacienienia i optymalnemu ułożeniu paneli.
Większa opłacalność instalacji, dzięki prawidłowo dobranej mocy paneli
Wizualizacja instalacji na dachu i ocena walorów estetycznych przed montażem

Zadbasz o maksymalną wydajność swojej instalacji, dzięki stworzeniu mapy zacienienia i ułożeniu paneli fotowoltaicznych w optymalny sposób względem stron świata.

Dowiesz się, jaka instalacja będzie najbardziej opłacalna, biorąc pod uwagę powierzchnię dachu i kąt jego nachylenia, a także stopień zacienienia. Znając te parametry dobierzesz moc, która przełoży się na szybki zwrot, a potem zysk z instalacji.

Łatwo dobierzesz odpowiedni typ paneli fotowoltaicznych i inwertera, które zagwarantują sprawne działanie instalacji i utrzymanie jej wydajności przez wiele lat.

Ocenisz walory estetyczne instalacji jeszcze przed jej montażem, dzięki wizualizacji instalacji na dachu Twojego budynku.

Zapewnisz sprawny montaż instalacji. Projekt instalacji fotowoltaicznej dostarcza szereg wytycznych i wskazówek dla ekipy montażowej, dzięki temu łatwiej uniknąć błędów i zadbać o profesjonalne wykonanie.

Zaplanujesz przyszłą rozbudowę, gdyż projekt uwzględni potencjał rozbudowy systemu w przyszłości. Zyskasz możliwość łatwego dodawania paneli lub zwiększania mocy w miarę wzrostu zapotrzebowania na energię


Planujesz inwestycję we własną instalację fotowoltaiczną i zastanawiasz się, jaka najlepiej spełni Twoje potrzeby?


Szukasz obsługi inwestycji od A do Z – od projektu, aż po montaż?

 


Potrzebujesz spersonalizowanych rozwiązań – myślisz też o pompie ciepła i potrzebujesz fachowej porady?


Z SunSol możesz liczyć na kompleksowe wsparcie dostosowane do Twoich potrzeb przy inwestycji w instalację fotowoltaiczną, pompę ciepłą czy magazyn energii

U nas otrzymasz profesjonalne doradztwo nawet w najtrudniejszej sprawie.

Masz pytanie odnośnie projektu instalacji?

Skontaktuj się z naszym doradcą techniczno-handlowym ds OZE lub bezpośrednio z projektantem i dowiedz się wszystkiego, co niezbędne o swojej przyszłej inwestycji.

Po zapoznaniu się z Twoimi potrzebami, przygotujemy dla Ciebie projekt instalacji uwzględniający wszystkie wytyczne.

Opinie klientów

W SunSol zależy nam, abyś zyskał pełną niezależność energetyczną i korzystał z własnego prądu kiedy chcesz i jak chcesz! Ty przejmujesz kontrolę nad tym, ile wydasz na rachunki i jak spożytkujesz nadwyżki, aby zyskać najwięcej. A przy tym produkujesz czystą energię i dbasz o środowisko. Dołącz do grona naszych klientów, którzy już to robią.

Kacper Maślanka
Kacper Maślanka
20/11/2023
Z czystym sercem polecam usługi firmy SunSol. Od samego początku realizacji inwestycji pełen profesjonalizm. Pan Rabczewski R. jest człowiekiem, który wykonuje swoją pracę z pełnym zaangażowaniem i profesjonalizmem. Opieka tego człowieka nad swoimi klientami jest na poziomie eksperckim. Panowie z ekipy montażowej pod Kierownictwem Pana Mateusza Filipczuka wykonała swoją pracę sprawnie, bezinwazyjnie dla domowników oraz profesjonalnie. Zostawili miejsce pracy w czystszej postaci niż ją zastali! POLECAM
Zbyszek
Zbyszek
16/11/2023
Jesteśmy bardzo zadowoleni z założenia fotowoltaiki z firmy Sun Sol. Przed wyborem mieliśmy kilku przedstawicieli z różnych firm ale Pan R. RABCZEWSKI poświęcił nam najwięcej uwagi przestawiająca swoją oferte . Pan Rafał jest bardzo miła i sympatyczna osobą, który kocha swoją pracę . Pan Rafał bardzo angażował się w realizację naszego zamówienia . Mieliśmy bardzo szybki termin montażu. Ekipa Pana Mateusza Filipczuk podeszła bardzo profesjonalnie do montażu intstalacji fotowoltaicznej. Montaż instalacji trwał dwa dni. Panowie bardzo sympatyczni. Kolejnym plusem jest to ze firma załatwiła niezbędne dokumenty do energii i po paru dniach mieliśmy podlaczona fotowoltaike. Bardzo polecamy firmę Sun Sol , Pana R. Rabczewskiego i ekipę Pana Mateusza.
Ewa Szymańska
Ewa Szymańska
12/11/2023
Trzy lata temu postanowiliśmy założyć fotowoltaikę. Wtedy to z kilku firm i po wielu spotkaniach z różnymi przedstawicielami wybraliśmy właśnie firmę SunSol. Naszym opiekunem był Pan Rafał Rabczewski, który przyjechał do nas mimo dużej odległości, omówił bardzo dokładnie i fachowo trzy dopasowane do naszych potrzeb warianty systemów fotowoltaicznych. Przedstawił plusy i minusy każdego z wariantów, a skomplikowane kwestie techniczne wytłumaczył w prosty i obrazowy sposób. Muszę szczerze przyznać, że wiedzą i umiejętnością jej przekazania Pan Rabczewski znacząco przewyższał inne firmy, z którymi wcześniej rozmawialiśmy. W prawdzie oferty innych firm były nieco tańsze, ale to Pan Rabczewski i firma SunSol wzbudziła nasze największe zaufanie. Wszelkie sprawy biurokratyczne pilotował od początku do końca Pan R. Rabczewski i o nic nie musieliśmy się martwić. Rok temu ponownie wróciliśmy do firmy SunSol i Pana Rabczewskiego, by rozbudować naszą instalację. Wszystko, podobnie jak za pierwszym razem przebiegło sprawnie i bez zarzutu. Zdecydowanie warto stawiać na jakość wykonania, jakość obsługi i jakość użytych komponentów nawet gdy cena instalacji jest nieco droższa. Niezdecydowanym polecamy z pełnym przekonaniem firmę SunSol i Pana Rafała Rabczewskiego.
Paweł Mostowy
Paweł Mostowy
29/10/2023
Rewelacja i wręcz poprowadzone przez cały proces jak za rękę, przez co całość inwestycji, instalacji i użytkowania jest bardzo prosta. Polecam pana Rabczewskiego (opiekun klienta), człowiek z pasją podchodzący do pracy i przede wszystkim klienta. Całość pod jego opieką i ekspresowe tempo działania- efekt oferta, dostawa, instalacja, uruchomienie oraz przeprowadzenie przez wniosek o dopłatę do instalacji zamknięty w mgnieniu oka. Co do instalacji - pan Filipczuk i reszta chłopaków super sprawnie postawiła i uruchomiła całość. Polecam tych panów (całą ekipę).
Jerzy Czajka
Jerzy Czajka
23/10/2023
Moje doświadczenia z firmą SunSol trwają od dwóch lat. W 2021 roku zainstalowano mi na dachu 26 paneli totowoltaicznych. W roku bieżącym (2023) zaszła potrzeba rozszerzenia instalacji o kolejne 18 paneli. Obiema pracami kierował sprawnie pan Rabczewski. Rozszerzenia instalacji dokonano w dogodnym dla mnie i szybkim terminie - 10 dni od daty podpisania umowy. Ekipa instalatorów zarządzana przez pana Janka stawiła się o godz. 8.00, mimo odległego dystansu (ok.250 km). Udało się zrealizować praca w ciągo jednego dnia. Jednocześnie formalnościami (w tym zgłoszeniem do Energi i monitoringiem) zajmowal się pan Rabczewski. O nic nie musiałem się troszczyć. Z działalności pracowników SunSol jestem bardzo zadowolony.
Tomasz G
Tomasz G
18/10/2023
Niezbyt jestem zadowolony z montażu instalacji. Panowie po instalacji paneli powierzyli mi około 50 sztuk klipsów od dachówki kiedy ich zapytałem dlaczego ich nie założyli z powrotem twierdzili że nie są już potrzebne. Druga sprawa przewody od paneli dotykają dachówki słabo podwiązane do stelaża opaskami. Trzecia sprawa to Pan z tej firmy dzwoni po trzech latach w sprawie przedłużenia gwarancji, oczywiście odpłatnie i nie zamierza nawet wejść na dach bo twierdzi że będzie bez drabiny, co to za przegląd? Za te pieniądze co skasowali w tamtych czasach za 2 dni montażu (z moich wyliczeń około 15tyś sam montaż) to niedopuszczalne. Radzę szukać bardziej profesjonalnej firmy.
Wolkuu
Wolkuu
04/10/2023
Profesjonalne podejście do klienta, polecam 👌
Patryk Gładek
Patryk Gładek
04/10/2023
Polecam
Agnieszka
Agnieszka
08/09/2023
Moja przygoda z SunSol rozpoczęła się od polecenia tej firmy przez moich dwóch sąsiadów, którzy również skorzystali z jej usług. Od pierwszego telefonu wykonanego do siedziby firmy z prośbą o przedstawienie oferty na instalację fotowoltaiczną, każdy następny etap współpracy charakteryzował się pełnym profesjonalizmem. Niezwłocznie skontaktowali się ze mną, przypisani tylko do mnie przedstawiciele – Pan Rafa(z zakresu instalacji fotowoltaicznej) i Pan Każmierski (z zakresu magazynu energii). Okazało się, że to osoby znające odpowiedź na każde moje pytanie i to zarówno z zakresu technicznego, obowiązujących przepisów, jak i możliwości dofinansowania instalacji fotowoltaicznej wraz z magazynem energii. Po zapoznaniu się Pana Rafała i Pana Daniela z moimi oczekiwaniami, potrzebami i możliwościami finansowymi, zostało mi przedstawionych kilka alternatywnych ofert z pełną dokumentacją techniczną, opisami i przeprowadzonych ze mną licznymi, długimi rozmowami na temat plusów każdej z tych ofert, przepełnionych pełnym profesjonalnym doradztwem z ich strony, jakiego wyboru dokonać. Dodatkowo został wykonany projekt planowanej instalacji na dachu mojego domu – zatem przed ostateczną decyzją mogłam zobaczyć jak panele zostaną rozmieszczone i jak to będzie wyglądało. Gdy wybór został dokonany, kwestia umowy, terminu montażu i przekazania kompletu dokumentów odbiorowych przebiegł bardzo szybko i sprawnie, tak że po trzech tygodniach od wyboru konkretnej oferty, instalacja została zamontowana w jeden dzień i rozpoczęła funkcjonowanie. Zwracam w tym momencie uwagę na pełen profesjonalizm, szybkość i jakoś działania monterów – Pana Janka w zakresie magazynu energii i Ighora w zakresie paneli fotowoltaicznych. SunSol – dziękuję i gorąco WAS polecam wszystkim osobom, które chcą zakupić instalację fotowoltaiczną (w różnych konfiguracjach, w tym z magazynem energii). Jest szybko, sprawnie, profesjonalnie, na najwyższym poziomie, a klient na koniec zadowolony na 100%. Radzę nie szukać alternatywnych ofert – szkoda czasu. Nigdzie nie zostaniecie tak dobrze obsłużeni jak w firmie SunSol.
Jerzy
Jerzy
01/08/2023
Jestem bardzo zadowolony z usług firmy SunSol. P. Rabczewski pomógł załatwić wszystko szybko i sprawnie, sam montaż również bardzo szybko i bezproblemowo oraz profesjonalnie. Polecam z czystym sumieniem.
 • logo sunpower
 • logo rec
 • logo-meyer-burger
 • logo trina solar
 • logo ja solar
 • logo jinko solar
 • logo longi solar
 • logo risen
 • logo goodwe
 • logo sungrow
 • logo solaredge
 • logo victron energy
 • logo huawei
 • logo fronius
 • logo sma
 • logo daikin
 • logo mitsubishi
 • logo bosh
 • logo pylon tech
 • logo sonnen
 • logo lg
 • logo byd
 • logo bmz
 • logo wallbox

Czego możesz się spodziewać

Twój projekt instalacji w 6 krokach

1

Rozmowa
Przeprowadzimy rozmowę, która pozwoli nam dobrze poznać Twoje potrzeby, by zaproponować najlepsze rozwiązania.

2

Audyt energetyczny
Nasi doradcy przeprowadzą audyt energetyczny. Sprawdzimy budynek pod kątem zorientowania względem stron świata i konstrukcji dachu.

3

Dobór mocy instalacji 
Wyliczymy, jaka moc instalacji pokryje roczne zapotrzebowanie gospodarstwa domowego czy firmy na energię elektryczną z uwzględnieniem strat wynikających z zacienienia, temperatury, falownika czy zabrudzeń.

1 tydzień

4.

Projekt instalacji pv

Przygotujemy projekt zawierający plan rozmieszczenia modułów słonecznych na dachu. Moduły rozmieszczamy z dokładnym uwzględnieniem stref zacienień.

5.

Wyliczenie uzysku

Wyliczymy uzysk energii z planowanej instalacji fotowoltaicznej. Pokażemy po jakim czasie produkcji własnej energii instalacja całkowicie się zwróci i zacznie przynosić zysk.

6. 

Prezentacja wariantów

Przedstawimy 3 warianty systemów, które spełniają warunki zaprojektowanej instalacji w wersji Premium, Inteligentnym i Ekonomicznym. Będziesz mógł wybrać, w który wariant chcesz zainwestować.

1 tydzień

Umów się na bezpłatną
konsultację

Wyślij wiadomość a skontaktuje się z Tobą nasz doradca techniczno-handlowy ds. OZE. Odpowie na wszystkie Twoje pytania i pomoże w dalszych krokach.

Pierwsza rozmowa nie zajmie więcej niż 15 min.

Umów się na bezpłatną
konsultację


  FAQ – Najczęściej
  zadawane pytania

  Projekt i wizualizacja instalacji fotowoltaicznej może Ci przynieść konkretne korzyści:
  – projekt pomaga w zaplanowaniu i optymalizacji inwestycji
  – pozwala ocenić wydajność i opłacalność instalacji
  – pomaga zwizualizować i zaprezentować, jak będzie wyglądała instalacja jeszcze zanim zostanie zamontowana na dachu
  – w przypadku konieczności zgłoszenia czy uzyskania zezwolenia na instalację projekt pokazuje, czy instalacja spełnia wymogi techniczne
  – projekt może też stanowić element dokumentacji technicznej dla instalacji fotowoltaicznej, jeśli taka dokumentacja jest wymagana

  Projekt instalacji fotowoltaicznej uwzględnia kilka niezbędnych informacji dotyczących:

  • rodzaju i wymiarów dachu (instalacje fotowoltaiczne na dachy płaskie, skośne, systemy wolnostojące),
  • rodzaju poszycia dachowego (blachodachówka, dachówka ceramiczna, blacha trapezowa, blacha na rąbek itp.),
  • orientacji względem słońca (adres, mapa, zagospodarowanie terenu),
  • zużycia prądu w danym gospodarstwie domowym czy firmie (wysokość rachunków za prąd, przewidywane zużycie, liczba domowników, przewidywane dodatkowe odbiorniki).

  Dzięki realizacji projektu i opracowaniu wizualizacji instalacji fotowoltaicznej można zaplanować jej układ, orientację względem stron świata, a także kąt nachylenia paneli. Projekt uwzględnia też mapę zacienienia budynku i kąt padania promieni słonecznych, dzięki czemu inwestor może maksymalnie wykorzystać produkowaną energię słoneczną i zwiększyć zysk z fotowoltaiki.

  W oparciu o dane, takie jak lokalizacja, kąt padania promieni słonecznych, typ i moc paneli fotowoltaicznych można ocenić przewidywaną wydajność instalacji. Dodatkowe uwzględnienie kosztów instalacji pomaga ocenić czy inwestycja jest opłacalna, w jakim czasie możemy liczyć na zwrot i po ilu latach będziemy generować zysk z instalacji.

  Wizualizacja instalacji pomaga w zaprezentowaniu i zobrazowaniu klientowi, jak będzie wyglądała gotowa instalacja na dachu budynku lub na gruncie. Pozwoli to zaprezentować sposób rozmieszczenia i ułożenia paneli (w poziomie lub pionie) i ocenić walory estetyczne zamontowanych komponentów. W rezultacie jest to pomocne w ostatecznym podjęciu decyzji.

  Projekt i wizualizacja stanowią istotną dokumentację techniczną dla instalacji fotowoltaicznej. Mogą być wykorzystane przez instalatorów, elektryków i inne zainteresowane strony jako podstawowy punkt odniesienia przy realizacji projektu. Przy niektórych inwestycjach do zainstalowania instalacji wymagane są zgłoszenia i zezwolenia. Przygotowanie projektu i wizualizacji może ułatwić ten proces.