napisz
SunSol_projektowanie_instalacje fotowoltaiczne

Projektowanie instalacji fotowoltaicznych

Pewny partner w projektowaniu pv

Wykonanie projektu instalacji fotowoltaicznej przed rozpoczęciem inwestycji jest kluczowe dla osiągnięcia optymalnych wyników, zapewnienia bezpieczeństwa i opłacalności finansowej inwestycji.

Projekt umożliwia dokładne zaplanowanie i kontrolowanie całego procesu instalacji. Łatwiej jest też planować rozbudowę, ponieważ projekt uwzględnia potencjał rozbudowy systemu w przyszłości.

W SunSol zależy nam, aby klienci byli w pełni zadowoleni z usługi, dlatego każdy montaż poprzedzony jest wykonaniem projektu instalacji. Klienci mogą dzięki temu podjąć świadome decyzje inwestycyjne.

Projekt dostarcza też wytycznych i wskazówek dla ekipy montażowej, co przyspiesza i ułatwia proces instalacji. Powala to uniknąć błędów i zagwarantować profesjonalne wykonanie i trwałość instalacji na długie lata.

JAKIE KORZYŚCI DAJE INWESTYCJA W PROJEKT INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ
Maksymalna wydajność instalacji, dzięki mapie zacienienia i optymalnemu ułożeniu paneli.
Większa opłacalność instalacji, dzięki prawidłowo dobranej mocy paneli
Wizualizacja instalacji na dachu i ocena walorów estetycznych przed montażem

Zadbasz o maksymalną wydajność swojej instalacji, dzięki stworzeniu mapy zacienienia i ułożeniu paneli fotowoltaicznych w optymalny sposób względem stron świata.

Dowiesz się, jaka instalacja będzie najbardziej opłacalna, biorąc pod uwagę powierzchnię dachu i kąt jego nachylenia, a także stopień zacienienia. Znając te parametry dobierzesz moc, która przełoży się na szybki zwrot, a potem zysk z instalacji.

Łatwo dobierzesz odpowiedni typ paneli fotowoltaicznych i inwertera, które zagwarantują sprawne działanie instalacji i utrzymanie jej wydajności przez wiele lat.

Ocenisz walory estetyczne instalacji jeszcze przed jej montażem, dzięki wizualizacji instalacji na dachu Twojego budynku.

Zapewnisz sprawny montaż instalacji. Projekt instalacji fotowoltaicznej dostarcza szereg wytycznych i wskazówek dla ekipy montażowej, dzięki temu łatwiej uniknąć błędów i zadbać o profesjonalne wykonanie.

Zaplanujesz przyszłą rozbudowę, gdyż projekt uwzględni potencjał rozbudowy systemu w przyszłości. Zyskasz możliwość łatwego dodawania paneli lub zwiększania mocy w miarę wzrostu zapotrzebowania na energię


Planujesz inwestycję we własną instalację fotowoltaiczną i zastanawiasz się, jaka najlepiej spełni Twoje potrzeby?


Szukasz obsługi inwestycji od A do Z – od projektu, aż po montaż?

 


Potrzebujesz spersonalizowanych rozwiązań – myślisz też o pompie ciepła i potrzebujesz fachowej porady?


Z SunSol możesz liczyć na kompleksowe wsparcie dostosowane do Twoich potrzeb przy inwestycji w instalację fotowoltaiczną, pompę ciepłą czy magazyn energii

U nas otrzymasz profesjonalne doradztwo nawet w najtrudniejszej sprawie.

Masz pytanie odnośnie projektu instalacji?

Skontaktuj się z naszym doradcą techniczno-handlowym ds OZE lub bezpośrednio z projektantem i dowiedz się wszystkiego, co niezbędne o swojej przyszłej inwestycji.

Po zapoznaniu się z Twoimi potrzebami, przygotujemy dla Ciebie projekt instalacji uwzględniający wszystkie wytyczne.

Opinie klientów

W SunSol zależy nam, abyś zyskał pełną niezależność energetyczną i korzystał z własnego prądu kiedy chcesz i jak chcesz! Ty przejmujesz kontrolę nad tym, ile wydasz na rachunki i jak spożytkujesz nadwyżki, aby zyskać najwięcej. A przy tym produkujesz czystą energię i dbasz o środowisko. Dołącz do grona naszych klientów, którzy już to robią.

zbigniew orlowski
zbigniew orlowski
06/12/2023
Jestem bardzo zadowolony z kompleksowej i profesjonalnej obsługi przez firmę SunSol. Od pierwszego kontaktu z Panem Rabczewskim nie miałem żadnych wątpliwości z wyborem wykonawcy mojej instalacji 😀 czas realizacji - ekspresowy, fachowy montaż ekipy Pana Igora. Firmę SunSol polecili mi znajomi i ja również będę serdecznie polecał.
Zbyszek
Zbyszek
16/11/2023
Jesteśmy bardzo zadowoleni z założenia fotowoltaiki z firmy Sun Sol. Przed wyborem mieliśmy kilku przedstawicieli z różnych firm ale Pan R. RABCZEWSKI poświęcił nam najwięcej uwagi przestawiająca swoją oferte . Pan Rafał jest bardzo miła i sympatyczna osobą, który kocha swoją pracę . Pan Rafał bardzo angażował się w realizację naszego zamówienia . Mieliśmy bardzo szybki termin montażu. Ekipa Pana Mateusza Filipczuk podeszła bardzo profesjonalnie do montażu intstalacji fotowoltaicznej. Montaż instalacji trwał dwa dni. Panowie bardzo sympatyczni. Kolejnym plusem jest to ze firma załatwiła niezbędne dokumenty do energii i po paru dniach mieliśmy podlaczona fotowoltaike. Bardzo polecamy firmę Sun Sol , Pana R. Rabczewskiego i ekipę Pana Mateusza.
Jerzy Czajka
Jerzy Czajka
23/10/2023
Moje doświadczenia z firmą SunSol trwają od dwóch lat. W 2021 roku zainstalowano mi na dachu 26 paneli totowoltaicznych. W roku bieżącym (2023) zaszła potrzeba rozszerzenia instalacji o kolejne 18 paneli. Obiema pracami kierował sprawnie pan Rabczewski. Rozszerzenia instalacji dokonano w dogodnym dla mnie i szybkim terminie - 10 dni od daty podpisania umowy. Ekipa instalatorów zarządzana przez pana Janka stawiła się o godz. 8.00, mimo odległego dystansu (ok.250 km). Udało się zrealizować praca w ciągo jednego dnia. Jednocześnie formalnościami (w tym zgłoszeniem do Energi i monitoringiem) zajmowal się pan Rabczewski. O nic nie musiałem się troszczyć. Z działalności pracowników SunSol jestem bardzo zadowolony.
Agnieszka
Agnieszka
08/09/2023
Moja przygoda z SunSol rozpoczęła się od polecenia tej firmy przez moich dwóch sąsiadów, którzy również skorzystali z jej usług. Od pierwszego telefonu wykonanego do siedziby firmy z prośbą o przedstawienie oferty na instalację fotowoltaiczną, każdy następny etap współpracy charakteryzował się pełnym profesjonalizmem. Niezwłocznie skontaktowali się ze mną, przypisani tylko do mnie przedstawiciele – Pan Rafa(z zakresu instalacji fotowoltaicznej) i Pan Każmierski (z zakresu magazynu energii). Okazało się, że to osoby znające odpowiedź na każde moje pytanie i to zarówno z zakresu technicznego, obowiązujących przepisów, jak i możliwości dofinansowania instalacji fotowoltaicznej wraz z magazynem energii. Po zapoznaniu się Pana Rafała i Pana Daniela z moimi oczekiwaniami, potrzebami i możliwościami finansowymi, zostało mi przedstawionych kilka alternatywnych ofert z pełną dokumentacją techniczną, opisami i przeprowadzonych ze mną licznymi, długimi rozmowami na temat plusów każdej z tych ofert, przepełnionych pełnym profesjonalnym doradztwem z ich strony, jakiego wyboru dokonać. Dodatkowo został wykonany projekt planowanej instalacji na dachu mojego domu – zatem przed ostateczną decyzją mogłam zobaczyć jak panele zostaną rozmieszczone i jak to będzie wyglądało. Gdy wybór został dokonany, kwestia umowy, terminu montażu i przekazania kompletu dokumentów odbiorowych przebiegł bardzo szybko i sprawnie, tak że po trzech tygodniach od wyboru konkretnej oferty, instalacja została zamontowana w jeden dzień i rozpoczęła funkcjonowanie. Zwracam w tym momencie uwagę na pełen profesjonalizm, szybkość i jakoś działania monterów – Pana Janka w zakresie magazynu energii i Ighora w zakresie paneli fotowoltaicznych. SunSol – dziękuję i gorąco WAS polecam wszystkim osobom, które chcą zakupić instalację fotowoltaiczną (w różnych konfiguracjach, w tym z magazynem energii). Jest szybko, sprawnie, profesjonalnie, na najwyższym poziomie, a klient na koniec zadowolony na 100%. Radzę nie szukać alternatywnych ofert – szkoda czasu. Nigdzie nie zostaniecie tak dobrze obsłużeni jak w firmie SunSol.
Jerzy Cieślak
Jerzy Cieślak
07/06/2023
Przygoda z fotowolaiką firmy SunSol rozpoczęła się dokładnie 2 lata temu,ale wtedy choć przygotowania do instalacji były dopięte na ostatni guzik z powodów zdrowotnych zostały przerwane. Mając propozycje innych firm mimo wszystko ponownie zwróciłem się do SunSol i Pana Rabczewskiego R. który w sposób bardzo profesjonalny , miły doradził, rozwiał wszelkie wątpliwości, szybko przygotował umowę a także zorganizowal grupę montażową ( bardzo kulturalna)pod wodzą Pana Mateusza która terminowo i bezpiecznie zamontowała panele na dachu. Bez wachania polecam firmę i w/w Doradcę i Pracownikow jako godnych zaufania
Mateusz Sibilski
Mateusz Sibilski
02/04/2023
Od grudnia 2020 roku działa instalacja firmy SunSol na moim dachu. Mogę więc teraz z pewnym dystansem wyrazić swe zdanie. Zacznę od tego, że przedstawicielka firmy SunSol Pani Magdalena Bruszczyńska – Nowak była pierwszym konsultantem z sześciu wcześniejszych z innych firm, która wskazała na konieczność zainstalowania optymalizatorów z powodu twardego cienia wędrującego po moim dachu. Kompetencja, elastyczność oferty zarówno techniczna jak i finansowa sprawiły, że zdecydowaliśmy o zakupie instalacji w firmie SunSol. Montaż, jego profesjonalny czas i wykonanie pod wodzą Pana Rafała a także poszczególne komponenty zaproponowane przez Panią Magdalenę sprawiły, że nasza instalacja nie ma sobie równych co do produkcji nie tylko na naszym osiedlu ale znacznie szerzej. Mogę zatem z perspektywy prawie 2 i pół roku eksploatacji Serdecznie Polecić produkty, usługi i obsługę po sprzedażową firmy SunSol. Pozdrawiam z Murowanej Gośliny – Mateusz z Rodziną
Muhammad Hamza Khan
Muhammad Hamza Khan
12/04/2022
Amazing service and amazing people. I found the company online when researching to get a solar installation for my house. I had a rocky start when I called the first 2 times on their phone (someone picked and cut the call without talking). That quickly changed once I got the call back from Tamara, the advisor that worked with me on the whole offer. The service was amazing with quick responses to all my queries, giving me clarifications about the process and the details of the systems that we were discussing. The level of support along with the hardware that they used convinced me to sign the contract with SunSol. The installation was done within days of signing the contract. The team doing the installation was extremely helpful as well and very professional. I have already recommended SunSol to a friend and I also have a sign as their advertisement on my door. I am happy to advertise for them. :) Hopefully the same level of support continues during the next years of cooperation with them as well.
Mariusz Zając
Mariusz Zając
04/03/2022
I reached out to SunSol, because I was impressed about their journey to Antarctica (where they probably had a chance to see emperor penguin - I'm jealous!!) and a declared partnership with SunPower Corporation as well as SolarEdge, both recognized as the global leader in solar energy technology. I received a few extremely detailed offers that provided all necessary project spec including power production estimate, system differences, pros & cons and cost differences, basically all feedback necessary to make a decision. All technical questions or safety concers from my side were clearly answered. Solar System Installation Experts were absolutely top-class. I'm eager to consider another project like a rechargeable battery pack as a backup storage system, if Tesla will finally start selling Powerwall 2 in Poland.
Luigi Quaranta
Luigi Quaranta
25/10/2021
My experience with SunSol has been absolutely fine! Looking for a company dealing with high quality components, I realized that in SunSol you can't get wrong, they deal only with PREMIUM class brand. They have been very professional since the first contact in wich I was asking to be supported in english. I'm impressed by how they work and I've been supported in every step also during the post-installation, that's the reason why the are able to cover the whole national territory. I had the pleasure to be followed by Tamara, which I want to thanks again for being so professional, kind and patient with me. A big thank you at the installation team which was working very effectively and clean, supporting me even with some pre-existing issue on the roof.
Tom B
Tom B
22/07/2019
Just had a system installed by SunSol, very happy with the professionalism of the company and the quality of the work from the installation team.
 • logo sunpower
 • logo rec
 • logo-meyer-burger
 • logo trina solar
 • logo ja solar
 • logo jinko solar
 • logo longi solar
 • logo risen
 • logo goodwe
 • logo sungrow
 • logo solaredge
 • logo victron energy
 • logo huawei
 • logo fronius
 • logo sma
 • logo daikin
 • logo mitsubishi
 • logo bosh
 • logo pylon tech
 • logo sonnen
 • logo lg
 • logo byd
 • logo bmz
 • logo wallbox

Czego możesz się spodziewać

Twój projekt instalacji w 6 krokach

1

Rozmowa
Przeprowadzimy rozmowę, która pozwoli nam dobrze poznać Twoje potrzeby, by zaproponować najlepsze rozwiązania.

2

Audyt energetyczny
Nasi doradcy przeprowadzą audyt energetyczny. Sprawdzimy budynek pod kątem zorientowania względem stron świata i konstrukcji dachu.

3

Dobór mocy instalacji 
Wyliczymy, jaka moc instalacji pokryje roczne zapotrzebowanie gospodarstwa domowego czy firmy na energię elektryczną z uwzględnieniem strat wynikających z zacienienia, temperatury, falownika czy zabrudzeń.

1 tydzień

4.

Projekt instalacji pv

Przygotujemy projekt zawierający plan rozmieszczenia modułów słonecznych na dachu. Moduły rozmieszczamy z dokładnym uwzględnieniem stref zacienień.

5.

Wyliczenie uzysku

Wyliczymy uzysk energii z planowanej instalacji fotowoltaicznej. Pokażemy po jakim czasie produkcji własnej energii instalacja całkowicie się zwróci i zacznie przynosić zysk.

6. 

Prezentacja wariantów

Przedstawimy 3 warianty systemów, które spełniają warunki zaprojektowanej instalacji w wersji Premium, Inteligentnym i Ekonomicznym. Będziesz mógł wybrać, w który wariant chcesz zainwestować.

1 tydzień

Umów się na bezpłatną
konsultację

Wyślij wiadomość a skontaktuje się z Tobą nasz doradca techniczno-handlowy ds. OZE. Odpowie na wszystkie Twoje pytania i pomoże w dalszych krokach.

Pierwsza rozmowa nie zajmie więcej niż 15 min.

Umów się na bezpłatną
konsultację

  FAQ – Najczęściej
  zadawane pytania

  Projekt i wizualizacja instalacji fotowoltaicznej może Ci przynieść konkretne korzyści:
  – projekt pomaga w zaplanowaniu i optymalizacji inwestycji
  – pozwala ocenić wydajność i opłacalność instalacji
  – pomaga zwizualizować i zaprezentować, jak będzie wyglądała instalacja jeszcze zanim zostanie zamontowana na dachu
  – w przypadku konieczności zgłoszenia czy uzyskania zezwolenia na instalację projekt pokazuje, czy instalacja spełnia wymogi techniczne
  – projekt może też stanowić element dokumentacji technicznej dla instalacji fotowoltaicznej, jeśli taka dokumentacja jest wymagana

  Projekt instalacji fotowoltaicznej uwzględnia kilka niezbędnych informacji dotyczących:

  • rodzaju i wymiarów dachu (instalacje fotowoltaiczne na dachy płaskie, skośne, systemy wolnostojące),
  • rodzaju poszycia dachowego (blachodachówka, dachówka ceramiczna, blacha trapezowa, blacha na rąbek itp.),
  • orientacji względem słońca (adres, mapa, zagospodarowanie terenu),
  • zużycia prądu w danym gospodarstwie domowym czy firmie (wysokość rachunków za prąd, przewidywane zużycie, liczba domowników, przewidywane dodatkowe odbiorniki).

  Dzięki realizacji projektu i opracowaniu wizualizacji instalacji fotowoltaicznej można zaplanować jej układ, orientację względem stron świata, a także kąt nachylenia paneli. Projekt uwzględnia też mapę zacienienia budynku i kąt padania promieni słonecznych, dzięki czemu inwestor może maksymalnie wykorzystać produkowaną energię słoneczną i zwiększyć zysk z fotowoltaiki.

  W oparciu o dane, takie jak lokalizacja, kąt padania promieni słonecznych, typ i moc paneli fotowoltaicznych można ocenić przewidywaną wydajność instalacji. Dodatkowe uwzględnienie kosztów instalacji pomaga ocenić czy inwestycja jest opłacalna, w jakim czasie możemy liczyć na zwrot i po ilu latach będziemy generować zysk z instalacji.

  Wizualizacja instalacji pomaga w zaprezentowaniu i zobrazowaniu klientowi, jak będzie wyglądała gotowa instalacja na dachu budynku lub na gruncie. Pozwoli to zaprezentować sposób rozmieszczenia i ułożenia paneli (w poziomie lub pionie) i ocenić walory estetyczne zamontowanych komponentów. W rezultacie jest to pomocne w ostatecznym podjęciu decyzji.

  Projekt i wizualizacja stanowią istotną dokumentację techniczną dla instalacji fotowoltaicznej. Mogą być wykorzystane przez instalatorów, elektryków i inne zainteresowane strony jako podstawowy punkt odniesienia przy realizacji projektu. Przy niektórych inwestycjach do zainstalowania instalacji wymagane są zgłoszenia i zezwolenia. Przygotowanie projektu i wizualizacji może ułatwić ten proces.