napisz
SunSol jak_działa_pompa_ciepła

Pompy
ciepła

Pewny partner w pompach ciepła

Wybierając system grzewczy do ogrzewania domu lub firmy starasz się znaleźć rozwiązanie, które będzie najbardziej korzystne – zarówno pod względem wydajności, jak i ekonomicznie. I nie chodzi tu wyłącznie o cenę i koszty związane z instalacją systemu grzewczego, ale też jego późniejszą eksploatację.

Pompy ciepła charakteryzują się 3 do 5 razy większą efektywnością niż kotły na paliwa kopalne. Dlatego osobom szukającym efektywnego sposobu ogrzewania domu proponujemy instalację pompy ciepła. Jest to rozwiązanie energooszczędne, a jej montaż pozwala w znacznym stopniu obniżyć rachunki za energię.

JAKIE KORZYŚCI PRZYNIESIE INWESTYCJA W POMPĘ CIEPŁA?
Ekologiczne, przyjazne dla środowiska źródło energii grzewczej
Duża wyższa efektywność wytworzenia energii grzewczej niż w przypadku paliw kopalnianych
Rozwiązanie energooszczędne - redukcja miesięcznych rachunków za ogrzewanie do opłat stałych

Łącząc pompę ciepła z instalacją fotowoltaiczną zmniejszysz miesięczne rachunki za ogrzewanie domu i energię elektryczną wyłącznie do opłat stałych. Przestaniesz martwić się rosnącymi cenami surowców energetycznych.

Zyskasz wiekszą efektywność energetyczną niż w przypadku kotłów na paliwa kopalne. Do wytworzenia 3 kW – 5 kW wyjściowej energii grzewczej przy pomocy pompy ciepła wymagany jest wkład tylko 1 kW energii elektrycznej.

Przejdziesz na ekologiczne źródło energii. Pompa ciepła bazuje na darmowej energii z powietrza lub ziemi, będących swego rodzaju magazynem energii cieplnej.

Ze względu na dostępne programy dofinansowania do pomp ciepła oraz niskie koszty eksploatacji na przestrzeni wielu lat szybko zyskasz zwrot z inwestycji.

Skutecznie ogrzejesz dom nawet, gdy na zewnątrz panują bardzo niskie temperatury.

Jak działa pompa ciepła? Czym jest czynnik chłodniczy R32? Czy warto zdecydować się na tę inwestycję i dlaczego pompa ciepła najlepiej się sprawdza w połączeniu z fotowoltaiką? Na te i inne pytania w tematyce ogrzewania, odnawialnych źródeł energii i oszczędzania znajdziesz odpowiedzi w nagraniu.


Zastanawiasz się jak zoptymalizować koszty ogrzewania w swoim budynku?


Szukasz obsługi inwestycji od A do Z – od projektu, aż po montaż?

 

Zadaj pytanie

Potrzebujesz spersonalizowanych rozwiązań dotyczących pomp ciepła?


Z SunSol możesz liczyć na kompleksowe wsparcie dostosowane do Twoich potrzeb przy inwestycji w pompy ciepła.

Co wyróżnia
naszą ofertę?

Standard w branży
SunSol
Doradztwo techniczne
Audyt energetyczny
Analiza ekonomiczna
Montaż
Obsługa serwisowa
Dedykowany opiekun

U nas otrzymasz profesjonalne doradztwo nawet w najtrudniejszej sprawie.

Masz pytanie techniczne?

Nietypowy budynek?
Problematyczna instalacja grzewcza?

Porozmawiaj z naszym doradcą techniczno-handlowym ds pomp ciepła i dowiedz się wszystkiego co potrzebujesz o swojej przyszłej inwestycji.

Opinie klientów

W SunSol zależy nam, abyś zyskał pełną niezależność energetyczną i korzystał z własnego prądu kiedy chcesz i jak chcesz! Ty przejmujesz kontrolę nad tym, ile wydasz na rachunki i jak spożytkujesz nadwyżki, aby zyskać najwięcej. A przy tym produkujesz czystą energię i dbasz o środowisko. Dołącz do grona naszych klientów, którzy już to robią.

Kacper Maślanka
Kacper Maślanka
20/11/2023
Z czystym sercem polecam usługi firmy SunSol. Od samego początku realizacji inwestycji pełen profesjonalizm. Pan Rabczewski R. jest człowiekiem, który wykonuje swoją pracę z pełnym zaangażowaniem i profesjonalizmem. Opieka tego człowieka nad swoimi klientami jest na poziomie eksperckim. Panowie z ekipy montażowej pod Kierownictwem Pana Mateusza Filipczuka wykonała swoją pracę sprawnie, bezinwazyjnie dla domowników oraz profesjonalnie. Zostawili miejsce pracy w czystszej postaci niż ją zastali! POLECAM
Zbyszek
Zbyszek
16/11/2023
Jesteśmy bardzo zadowoleni z założenia fotowoltaiki z firmy Sun Sol. Przed wyborem mieliśmy kilku przedstawicieli z różnych firm ale Pan R. RABCZEWSKI poświęcił nam najwięcej uwagi przestawiająca swoją oferte . Pan Rafał jest bardzo miła i sympatyczna osobą, który kocha swoją pracę . Pan Rafał bardzo angażował się w realizację naszego zamówienia . Mieliśmy bardzo szybki termin montażu. Ekipa Pana Mateusza Filipczuk podeszła bardzo profesjonalnie do montażu intstalacji fotowoltaicznej. Montaż instalacji trwał dwa dni. Panowie bardzo sympatyczni. Kolejnym plusem jest to ze firma załatwiła niezbędne dokumenty do energii i po paru dniach mieliśmy podlaczona fotowoltaike. Bardzo polecamy firmę Sun Sol , Pana R. Rabczewskiego i ekipę Pana Mateusza.
Ewa Szymańska
Ewa Szymańska
12/11/2023
Trzy lata temu postanowiliśmy założyć fotowoltaikę. Wtedy to z kilku firm i po wielu spotkaniach z różnymi przedstawicielami wybraliśmy właśnie firmę SunSol. Naszym opiekunem był Pan Rafał Rabczewski, który przyjechał do nas mimo dużej odległości, omówił bardzo dokładnie i fachowo trzy dopasowane do naszych potrzeb warianty systemów fotowoltaicznych. Przedstawił plusy i minusy każdego z wariantów, a skomplikowane kwestie techniczne wytłumaczył w prosty i obrazowy sposób. Muszę szczerze przyznać, że wiedzą i umiejętnością jej przekazania Pan Rabczewski znacząco przewyższał inne firmy, z którymi wcześniej rozmawialiśmy. W prawdzie oferty innych firm były nieco tańsze, ale to Pan Rabczewski i firma SunSol wzbudziła nasze największe zaufanie. Wszelkie sprawy biurokratyczne pilotował od początku do końca Pan R. Rabczewski i o nic nie musieliśmy się martwić. Rok temu ponownie wróciliśmy do firmy SunSol i Pana Rabczewskiego, by rozbudować naszą instalację. Wszystko, podobnie jak za pierwszym razem przebiegło sprawnie i bez zarzutu. Zdecydowanie warto stawiać na jakość wykonania, jakość obsługi i jakość użytych komponentów nawet gdy cena instalacji jest nieco droższa. Niezdecydowanym polecamy z pełnym przekonaniem firmę SunSol i Pana Rafała Rabczewskiego.
Paweł Mostowy
Paweł Mostowy
29/10/2023
Rewelacja i wręcz poprowadzone przez cały proces jak za rękę, przez co całość inwestycji, instalacji i użytkowania jest bardzo prosta. Polecam pana Rabczewskiego (opiekun klienta), człowiek z pasją podchodzący do pracy i przede wszystkim klienta. Całość pod jego opieką i ekspresowe tempo działania- efekt oferta, dostawa, instalacja, uruchomienie oraz przeprowadzenie przez wniosek o dopłatę do instalacji zamknięty w mgnieniu oka. Co do instalacji - pan Filipczuk i reszta chłopaków super sprawnie postawiła i uruchomiła całość. Polecam tych panów (całą ekipę).
Jerzy Czajka
Jerzy Czajka
23/10/2023
Moje doświadczenia z firmą SunSol trwają od dwóch lat. W 2021 roku zainstalowano mi na dachu 26 paneli totowoltaicznych. W roku bieżącym (2023) zaszła potrzeba rozszerzenia instalacji o kolejne 18 paneli. Obiema pracami kierował sprawnie pan Rabczewski. Rozszerzenia instalacji dokonano w dogodnym dla mnie i szybkim terminie - 10 dni od daty podpisania umowy. Ekipa instalatorów zarządzana przez pana Janka stawiła się o godz. 8.00, mimo odległego dystansu (ok.250 km). Udało się zrealizować praca w ciągo jednego dnia. Jednocześnie formalnościami (w tym zgłoszeniem do Energi i monitoringiem) zajmowal się pan Rabczewski. O nic nie musiałem się troszczyć. Z działalności pracowników SunSol jestem bardzo zadowolony.
Tomasz G
Tomasz G
18/10/2023
Niezbyt jestem zadowolony z montażu instalacji. Panowie po instalacji paneli powierzyli mi około 50 sztuk klipsów od dachówki kiedy ich zapytałem dlaczego ich nie założyli z powrotem twierdzili że nie są już potrzebne. Druga sprawa przewody od paneli dotykają dachówki słabo podwiązane do stelaża opaskami. Trzecia sprawa to Pan z tej firmy dzwoni po trzech latach w sprawie przedłużenia gwarancji, oczywiście odpłatnie i nie zamierza nawet wejść na dach bo twierdzi że będzie bez drabiny, co to za przegląd? Za te pieniądze co skasowali w tamtych czasach za 2 dni montażu (z moich wyliczeń około 15tyś sam montaż) to niedopuszczalne. Radzę szukać bardziej profesjonalnej firmy.
Wolkuu
Wolkuu
04/10/2023
Profesjonalne podejście do klienta, polecam 👌
Patryk Gładek
Patryk Gładek
04/10/2023
Polecam
Agnieszka
Agnieszka
08/09/2023
Moja przygoda z SunSol rozpoczęła się od polecenia tej firmy przez moich dwóch sąsiadów, którzy również skorzystali z jej usług. Od pierwszego telefonu wykonanego do siedziby firmy z prośbą o przedstawienie oferty na instalację fotowoltaiczną, każdy następny etap współpracy charakteryzował się pełnym profesjonalizmem. Niezwłocznie skontaktowali się ze mną, przypisani tylko do mnie przedstawiciele – Pan Rafa(z zakresu instalacji fotowoltaicznej) i Pan Każmierski (z zakresu magazynu energii). Okazało się, że to osoby znające odpowiedź na każde moje pytanie i to zarówno z zakresu technicznego, obowiązujących przepisów, jak i możliwości dofinansowania instalacji fotowoltaicznej wraz z magazynem energii. Po zapoznaniu się Pana Rafała i Pana Daniela z moimi oczekiwaniami, potrzebami i możliwościami finansowymi, zostało mi przedstawionych kilka alternatywnych ofert z pełną dokumentacją techniczną, opisami i przeprowadzonych ze mną licznymi, długimi rozmowami na temat plusów każdej z tych ofert, przepełnionych pełnym profesjonalnym doradztwem z ich strony, jakiego wyboru dokonać. Dodatkowo został wykonany projekt planowanej instalacji na dachu mojego domu – zatem przed ostateczną decyzją mogłam zobaczyć jak panele zostaną rozmieszczone i jak to będzie wyglądało. Gdy wybór został dokonany, kwestia umowy, terminu montażu i przekazania kompletu dokumentów odbiorowych przebiegł bardzo szybko i sprawnie, tak że po trzech tygodniach od wyboru konkretnej oferty, instalacja została zamontowana w jeden dzień i rozpoczęła funkcjonowanie. Zwracam w tym momencie uwagę na pełen profesjonalizm, szybkość i jakoś działania monterów – Pana Janka w zakresie magazynu energii i Ighora w zakresie paneli fotowoltaicznych. SunSol – dziękuję i gorąco WAS polecam wszystkim osobom, które chcą zakupić instalację fotowoltaiczną (w różnych konfiguracjach, w tym z magazynem energii). Jest szybko, sprawnie, profesjonalnie, na najwyższym poziomie, a klient na koniec zadowolony na 100%. Radzę nie szukać alternatywnych ofert – szkoda czasu. Nigdzie nie zostaniecie tak dobrze obsłużeni jak w firmie SunSol.
Jerzy
Jerzy
01/08/2023
Jestem bardzo zadowolony z usług firmy SunSol. P. Rabczewski pomógł załatwić wszystko szybko i sprawnie, sam montaż również bardzo szybko i bezproblemowo oraz profesjonalnie. Polecam z czystym sumieniem.
Rekomendacja

Zdecydowanie polecam firmę SunSol. Instalacja zamontowana szybko i sprawnie. Otrzymałem super oferty, które przekonały mnie do zrealizowania montażu paneli jak i pompy właśnie z tą firmą. Świetny kontakt oraz ogromne zaangażowanie, którzy od początku do końca profesjonalnie poprowadzili mnie przez cały proces, poświęcając mi dużo czasu. Na każdym etapie wykazywali duże zainteresowanie klientem.

Fachowo odpowiadali na każde pytanie. Pan Rafał jest dostępny o każdej porze czy to w dzień czy w nocy (nawet podczas swojego urlopu). Człowiek z dużym doświadczeniem. Firma posiada również bardzo solidną ekipę wykonującą montaż profesjonalnie, sprawnie i skrupulatnie. Zawsze zostawiali po sobie ład i porządek.
Gratuluję solidnej firmy.

Kamil
 • logo sunpower
 • logo rec
 • logo-meyer-burger
 • logo trina solar
 • logo ja solar
 • logo jinko solar
 • logo longi solar
 • logo risen
 • logo goodwe
 • logo sungrow
 • logo solaredge
 • logo victron energy
 • logo huawei
 • logo fronius
 • logo sma
 • logo daikin
 • logo mitsubishi
 • logo bosh
 • logo pylon tech
 • logo sonnen
 • logo lg
 • logo byd
 • logo bmz
 • logo wallbox

STREFA WIEDZY O POMPACH CIEPŁA

Na naszym blogu znajdziesz szereg eksperckich artykułów na temat pomp ciepła. Zebraliśmy tu odpowiedzi wyjaśniające zasady działania tych nowoczesnych i wydajnych urządzeń grzewczych. Z artykułów dowiesz się jak wyliczyć opłacalność, jak dobrać odpowiednią pompę w zależności od strefy zamieszkaniam, na jakie dofinansowanie możesz liczyć. Znajdziesz też odpowiedzi na inne nurtujące Cię pytania.

Czego możesz się spodziewać

Twoja inwestycja w 6. krokach

1

Rozmowa
Przeprowadzimy analizę potrzeb oraz zbierzemy wszystkie niezbędne informacje potrzebne do dobrania dla Ciebie odpowiedniej pompy ciepła

2

Audyt energetyczny
Przeprowadzimy obliczenia obciążenia cieplnego budynku, na podstawie którego dobierzemy pompę ciepła

3

Analiza ekonomiczna
Otrzymasz od nas dokładne wyliczenia, na podstawie których dowiesz się, jaki jest czas zwrotu Twojej inwestycji i jak bardzo jest ona opłacalna.

2 tygodnie

4

Oferta
Przedstawimy Ci konkretną ofertę uwzględniającą wszystkie Twoje potrzeby dla różnych wariantów produktowych.

5

Umowa 

Otrzymasz plan montażu i podpisujemy umowę. W ciągu kilku dni skontaktuje się z Tobą nasz doradca by umówić się na montaż.

6

Montaż i odbiór

Wykwalifikowana i w pełni wyposażona brygada monterska przyjedzie w dogodnym dla Ciebie terminie i zamontuje pompę ciepła. Sporządzi dokumentacje techniczną i przeprowadzi szkolenie z użytkowania.

2 tygodnie

Umów się na bezpłatną
konsultację

Wyślij wiadomość a skontaktuje się z Tobą nasz doradca techniczno-handlowy ds. pomp ciepła. Odpowie na wszystkie Twoje pytania i pomoże w dalszych krokach.

Pierwsza rozmowa nie zajmie więcej niż 15 min.

Umów się na bezpłatną
konsultację


  FAQ – Najczęściej
  zadawane pytania

  Pompa ciepła typu powietrze-woda to urządzenie grzewcze, które współpracuje z centralnym ogrzewaniem i zapewnia ciepłą wodę użytkową.

  Pompa ciepła pobiera ciepło z otoczenia o niskiej temperaturze. W przypadku pompy typu powietrze-woda – pobiera ciepło z powietrza. Następnie podnosi temperaturę czynnika roboczego, po czym oddaje wytworzone w ten sposób ciepło do pomieszczenia.

  Na cenę pompy ciepła wpływa wiele czynników. Najbardziej istotne są aspekty techniczne budynku, czyli grubość i ocieplenie ścian, powierzchnia, sposób ogrzewania i oczekiwana temperatura w domu.

  Gwarancja na pompę ciepła różni się w zależności od producenta. W przypadku pomp ciepła Daikin taka gwarancja wynosi aż 5 lat.

  Pompa ciepła to rozwiązanie energooszczędne. Pozwala w znacznym stopniu obniżyć rachunki za energię. Niższe koszty ogrzewania sprawiają, że inwestycja w ciepło pozyskiwane z pompy ciepła stosunkowo szybko się zwraca. Jest to system ekologiczny i przyjazny dla środowiska.

  Pompę ciepła można sfinansować ze środków własnych, ale istnieją również programy dotacji, z których można skorzystać. Do takich programów można zaliczyć Moje Ciepło oraz ulgę termomodernizacyjną.

  W przypadku pompy gruntowej bardzo dużą zaletą jest niewielka zmienność temperatury i powszechna dostępność, z kolei wadą tego rozwiązania są duże koszty inwestycyjne związane z budową wymiennika gruntowego. Powietrze atmosferyczne jest jeszcze bardziej dostępne i to bardzo duża zaleta, niestety do wad należy zaliczyć dużą zmienność temperatury i niski współczynnik przejmowania ciepła. Jednak w powietrznych pompach ciepła nie trzeba budować kosztowanego wymiennika gruntowego – kompletny koszt inwestycyjny jest niekiedy o połowę mniejszy od pompy gruntowej.

  Tak, niezależnie od warunków pogodowych pompa ciepła dostarcza ogrzewanie budynku, a w przypadku odpowiedniego podłączenia również ciepłą wodę użytkową. Pompy ciepła pracują wydajniej w dni ciepłe, ale są przystosowane również w warunków ziomowych.