napisz
sunsol_dotacje_dla_firm_na_fotowoltaikę

 

Dotacje dla firm
na fotowoltaikę

Przedsiębiorstwa coraz chętniej decydują się na inwestycję w instalacje fotowoltaiczne. Dotacje na fotowoltaikę dla firm to jedno z rozwiązań, dzięki któremu koszt tego przedsięwzięcia jest niższy, a zwrot inwestycji następuje szybciej.

Co jakiś czas powstają nowe dotacje OZE dla firm mające na celu zaangażowanie większej liczby przedsiębiorstw w inwestycje fotowoltaiczne. Ze względu na nierzadko skomplikowane formalności związane z dofinansowaniami, przedsiębiorcy

powinni skorzystać z pomocy ekspertów, którzy doradzą im w procesie ubiegania się o dotacje dla firm na fotowoltaikę.

Jeśli szukasz kompetentnych specjalistów, którzy nie tylko profesjonalnie montują panele fotowoltaiczne, ale i pomagają w staraniach o dotacje dla firm na instalacje fotowoltaiczne, to zgłoś się do SunSol.

Dlaczego przedsiębiorcy
inwestują w fotowoltaikę?
 

Istnieją różne przyczyny, dla których fotowoltaika dla firm i dotacje na nią wzbudzają tak duże zainteresowanie wśród przedsiębiorców. Przede wszystkim instalacja fotowoltaiczna to doskonały sposób na znaczną redukcję wydatków na prąd.

W przypadku firm, w których zużycie energii elektrycznej jest duże, panele fotowoltaiczne okazują się doskonałym rozwiązaniem. Niezawodna, bezawaryjna fotowoltaika stanowi wygodną metodę na redukcję wydatków bez dokładania sobie obowiązków wynikających z częstej konserwacji instalacji.

 

Innym powodem, który sprawia, że panele fotowoltaiczne i związane z ich zakupem dotacje dla firm wzbudzają coraz większe zainteresowanie wśród przedsiębiorców, jest… marketing. Fotowoltaika dla firm pozwala na wykreowanie wizerunku nowoczesnego przedsiębiorstwa, któremu zależy na środowisku i losie planety.

Rosnąca świadomość ekologiczna społeczeństwa sprawia, że tego typu przedsięwzięcia ze strony marek są wyjątkowo dobrze postrzegane, a ludzie chętnie stają się klientami firm, które dołożyły cegiełkę do ochrony przyrody.

Jako SunSol oferujemy firmom kompleksowe wykonanie instalacji fotowoltaicznej, dzięki której będą mogły produkować na własny użytek czystą, zieloną energię. Nasze realizacje są zawsze skrojone na miarę potrzeb klienta – przeprowadzamy audyt, który pozwala nam określić zapotrzebowanie energetyczne i wskazać, ile będzie wynosić koszt instalacji fotowoltaicznej.

Po opracowaniu koncepcji nasi specjaliści wykonują profesjonalny montaż paneli fotowoltaicznych przy użyciu wysokiej jakości komponentów uznanych producentów. Gwarantujemy również fachowy serwis sprzętu i pomagamy uzyskać dofinansowanie fotowoltaiki dla firm

Pomoc w sfinansowaniu fotowoltaiki dla firm  

Istotną częścią naszych usług jest wsparcie klientów, których interesują dotacje na fotowoltaikę dla przedsiębiorców. Na bieżąco monitorujemy sytuację i informujemy współpracujących z nami inwestorów m.in. o tym, z jakich dotacji na fotowoltaikę dla firm można skorzystać w 2023 roku.

Doradzamy klientom w wyborze odpowiedniego rozwiązania i pomagamy przy wszystkich formalnościach związanych z tą procedurą, co daje gwarancję poprawnego wypełnienia wniosków i dotrzymania wymaganych terminów.

O jakie dotacje na fotowoltaikę w 2023 roku może starać się firma?

 

Jako przedsiębiorca możesz skorzystać z dotacji z program Energia Plus. Program skierowany jest zarówno do dużych firm, jak i małych przedsiębiorstw.

W ramach tego programu można ubiegać się o zwrotną pożyczkę do 80% kosztów kwalifikowanych lub bezzwrotne dofinansowanie dla firm do 50% kosztów kwalifikowanych. W drugim przypadku konieczne jest spełnienie dodatkowego warunku – instalacja do generowania energii musi wykorzystywać technologię ORC.

Poza ogólnopolskim programem Energia Plus przedsiębiorcy mogą skorzystać także z różnych lokalnych dotacji dla firm na fotowoltaikę. Istnieją również inne formy zewnętrznego współfinansowania inwestycji –

firmy mają szansę zdecydować się m.in. na leasing lub nisko oprocentowany kredyt.

Jeśli interesuje Cię wydajna fotowoltaika i profesjonalna, skuteczna pomoc uzyskaniu dotacji na nią, to skontaktuj się z nami.

U nas otrzymasz profesjonalne doradztwo nawet w najtrudniejszej sprawie.

Masz pytanie techniczne?

Nietypowe poszycie dachu?
Problematyczna instalacja elektryczna?

Porozmawiaj z naszym doradcą ds klientów kluczowych i dowiedz się wszystkiego co potrzebujesz o swojej przyszłej inwestycji.

Opinie klientów

W SunSol zależy nam, abyś zyskał pełną niezależność energetyczną i korzystał z własnego prądu kiedy chcesz i jak chcesz! Ty przejmujesz kontrolę nad tym, ile wydasz na rachunki i jak spożytkujesz nadwyżki, aby zyskać najwięcej. A przy tym produkujesz czystą energię i dbasz o środowisko. Dołącz do grona naszych klientów, którzy już to robią.

zbigniew orlowski
zbigniew orlowski
06/12/2023
Jestem bardzo zadowolony z kompleksowej i profesjonalnej obsługi przez firmę SunSol. Od pierwszego kontaktu z Panem Rabczewskim nie miałem żadnych wątpliwości z wyborem wykonawcy mojej instalacji 😀 czas realizacji - ekspresowy, fachowy montaż ekipy Pana Igora. Firmę SunSol polecili mi znajomi i ja również będę serdecznie polecał.
Zbyszek
Zbyszek
16/11/2023
Jesteśmy bardzo zadowoleni z założenia fotowoltaiki z firmy Sun Sol. Przed wyborem mieliśmy kilku przedstawicieli z różnych firm ale Pan R. RABCZEWSKI poświęcił nam najwięcej uwagi przestawiająca swoją oferte . Pan Rafał jest bardzo miła i sympatyczna osobą, który kocha swoją pracę . Pan Rafał bardzo angażował się w realizację naszego zamówienia . Mieliśmy bardzo szybki termin montażu. Ekipa Pana Mateusza Filipczuk podeszła bardzo profesjonalnie do montażu intstalacji fotowoltaicznej. Montaż instalacji trwał dwa dni. Panowie bardzo sympatyczni. Kolejnym plusem jest to ze firma załatwiła niezbędne dokumenty do energii i po paru dniach mieliśmy podlaczona fotowoltaike. Bardzo polecamy firmę Sun Sol , Pana R. Rabczewskiego i ekipę Pana Mateusza.
Jerzy Czajka
Jerzy Czajka
23/10/2023
Moje doświadczenia z firmą SunSol trwają od dwóch lat. W 2021 roku zainstalowano mi na dachu 26 paneli totowoltaicznych. W roku bieżącym (2023) zaszła potrzeba rozszerzenia instalacji o kolejne 18 paneli. Obiema pracami kierował sprawnie pan Rabczewski. Rozszerzenia instalacji dokonano w dogodnym dla mnie i szybkim terminie - 10 dni od daty podpisania umowy. Ekipa instalatorów zarządzana przez pana Janka stawiła się o godz. 8.00, mimo odległego dystansu (ok.250 km). Udało się zrealizować praca w ciągo jednego dnia. Jednocześnie formalnościami (w tym zgłoszeniem do Energi i monitoringiem) zajmowal się pan Rabczewski. O nic nie musiałem się troszczyć. Z działalności pracowników SunSol jestem bardzo zadowolony.
Agnieszka
Agnieszka
08/09/2023
Moja przygoda z SunSol rozpoczęła się od polecenia tej firmy przez moich dwóch sąsiadów, którzy również skorzystali z jej usług. Od pierwszego telefonu wykonanego do siedziby firmy z prośbą o przedstawienie oferty na instalację fotowoltaiczną, każdy następny etap współpracy charakteryzował się pełnym profesjonalizmem. Niezwłocznie skontaktowali się ze mną, przypisani tylko do mnie przedstawiciele – Pan Rafa(z zakresu instalacji fotowoltaicznej) i Pan Każmierski (z zakresu magazynu energii). Okazało się, że to osoby znające odpowiedź na każde moje pytanie i to zarówno z zakresu technicznego, obowiązujących przepisów, jak i możliwości dofinansowania instalacji fotowoltaicznej wraz z magazynem energii. Po zapoznaniu się Pana Rafała i Pana Daniela z moimi oczekiwaniami, potrzebami i możliwościami finansowymi, zostało mi przedstawionych kilka alternatywnych ofert z pełną dokumentacją techniczną, opisami i przeprowadzonych ze mną licznymi, długimi rozmowami na temat plusów każdej z tych ofert, przepełnionych pełnym profesjonalnym doradztwem z ich strony, jakiego wyboru dokonać. Dodatkowo został wykonany projekt planowanej instalacji na dachu mojego domu – zatem przed ostateczną decyzją mogłam zobaczyć jak panele zostaną rozmieszczone i jak to będzie wyglądało. Gdy wybór został dokonany, kwestia umowy, terminu montażu i przekazania kompletu dokumentów odbiorowych przebiegł bardzo szybko i sprawnie, tak że po trzech tygodniach od wyboru konkretnej oferty, instalacja została zamontowana w jeden dzień i rozpoczęła funkcjonowanie. Zwracam w tym momencie uwagę na pełen profesjonalizm, szybkość i jakoś działania monterów – Pana Janka w zakresie magazynu energii i Ighora w zakresie paneli fotowoltaicznych. SunSol – dziękuję i gorąco WAS polecam wszystkim osobom, które chcą zakupić instalację fotowoltaiczną (w różnych konfiguracjach, w tym z magazynem energii). Jest szybko, sprawnie, profesjonalnie, na najwyższym poziomie, a klient na koniec zadowolony na 100%. Radzę nie szukać alternatywnych ofert – szkoda czasu. Nigdzie nie zostaniecie tak dobrze obsłużeni jak w firmie SunSol.
Jerzy Cieślak
Jerzy Cieślak
07/06/2023
Przygoda z fotowolaiką firmy SunSol rozpoczęła się dokładnie 2 lata temu,ale wtedy choć przygotowania do instalacji były dopięte na ostatni guzik z powodów zdrowotnych zostały przerwane. Mając propozycje innych firm mimo wszystko ponownie zwróciłem się do SunSol i Pana Rabczewskiego R. który w sposób bardzo profesjonalny , miły doradził, rozwiał wszelkie wątpliwości, szybko przygotował umowę a także zorganizowal grupę montażową ( bardzo kulturalna)pod wodzą Pana Mateusza która terminowo i bezpiecznie zamontowała panele na dachu. Bez wachania polecam firmę i w/w Doradcę i Pracownikow jako godnych zaufania
Mateusz Sibilski
Mateusz Sibilski
02/04/2023
Od grudnia 2020 roku działa instalacja firmy SunSol na moim dachu. Mogę więc teraz z pewnym dystansem wyrazić swe zdanie. Zacznę od tego, że przedstawicielka firmy SunSol Pani Magdalena Bruszczyńska – Nowak była pierwszym konsultantem z sześciu wcześniejszych z innych firm, która wskazała na konieczność zainstalowania optymalizatorów z powodu twardego cienia wędrującego po moim dachu. Kompetencja, elastyczność oferty zarówno techniczna jak i finansowa sprawiły, że zdecydowaliśmy o zakupie instalacji w firmie SunSol. Montaż, jego profesjonalny czas i wykonanie pod wodzą Pana Rafała a także poszczególne komponenty zaproponowane przez Panią Magdalenę sprawiły, że nasza instalacja nie ma sobie równych co do produkcji nie tylko na naszym osiedlu ale znacznie szerzej. Mogę zatem z perspektywy prawie 2 i pół roku eksploatacji Serdecznie Polecić produkty, usługi i obsługę po sprzedażową firmy SunSol. Pozdrawiam z Murowanej Gośliny – Mateusz z Rodziną
Muhammad Hamza Khan
Muhammad Hamza Khan
12/04/2022
Amazing service and amazing people. I found the company online when researching to get a solar installation for my house. I had a rocky start when I called the first 2 times on their phone (someone picked and cut the call without talking). That quickly changed once I got the call back from Tamara, the advisor that worked with me on the whole offer. The service was amazing with quick responses to all my queries, giving me clarifications about the process and the details of the systems that we were discussing. The level of support along with the hardware that they used convinced me to sign the contract with SunSol. The installation was done within days of signing the contract. The team doing the installation was extremely helpful as well and very professional. I have already recommended SunSol to a friend and I also have a sign as their advertisement on my door. I am happy to advertise for them. :) Hopefully the same level of support continues during the next years of cooperation with them as well.
Mariusz Zając
Mariusz Zając
04/03/2022
I reached out to SunSol, because I was impressed about their journey to Antarctica (where they probably had a chance to see emperor penguin - I'm jealous!!) and a declared partnership with SunPower Corporation as well as SolarEdge, both recognized as the global leader in solar energy technology. I received a few extremely detailed offers that provided all necessary project spec including power production estimate, system differences, pros & cons and cost differences, basically all feedback necessary to make a decision. All technical questions or safety concers from my side were clearly answered. Solar System Installation Experts were absolutely top-class. I'm eager to consider another project like a rechargeable battery pack as a backup storage system, if Tesla will finally start selling Powerwall 2 in Poland.
Luigi Quaranta
Luigi Quaranta
25/10/2021
My experience with SunSol has been absolutely fine! Looking for a company dealing with high quality components, I realized that in SunSol you can't get wrong, they deal only with PREMIUM class brand. They have been very professional since the first contact in wich I was asking to be supported in english. I'm impressed by how they work and I've been supported in every step also during the post-installation, that's the reason why the are able to cover the whole national territory. I had the pleasure to be followed by Tamara, which I want to thanks again for being so professional, kind and patient with me. A big thank you at the installation team which was working very effectively and clean, supporting me even with some pre-existing issue on the roof.
Tom B
Tom B
22/07/2019
Just had a system installed by SunSol, very happy with the professionalism of the company and the quality of the work from the installation team.
 • logo sunpower
 • logo rec
 • logo-meyer-burger
 • logo trina solar
 • logo ja solar
 • logo jinko solar
 • logo longi solar
 • logo risen
 • logo goodwe
 • logo sungrow
 • logo solaredge
 • logo victron energy
 • logo huawei
 • logo fronius
 • logo sma
 • logo daikin
 • logo mitsubishi
 • logo bosh
 • logo pylon tech
 • logo sonnen
 • logo lg
 • logo byd
 • logo bmz
 • logo wallbox

Umów się na bezpłatną
konsultację

Wyślij wiadomość a skontaktuje się z Tobą nasz Doradca techniczno-handlowy ds. OZE. Odpowie na wszystkie Twoje pytania i pomoże w dalszych krokach.

Pierwsza rozmowa nie zajmie więcej niż 15 min

Umów się na bezpłatną
konsultację