napisz
SunSol fotowoltaika_dla_domu

Fotowoltaika
dla domu

Zadbaj o niezależność energetyczną swojej rodziny

Zainwestuj w SMART DOM

Z SunSol możesz zostać posiadaczem własnej przydomowej elektrowni. Pomożemy Ci zbudować system, dzięki któremu zyskasz dostęp do energii ze słońca przez cały rok. Doradzimy Ci, jak możesz najwięcej zaoszczędzić i zyskać. Zbudujesz innowacyjny dom nowej generacji.

Co zyskujesz inwestując w instalację fotowoltaiczną?

obniżysz rachunki za prąd i przestaniesz martwić się o rosnące ceny energii. 

ochronisz się przed inflacją inwestując mądrze w system, który przyniesie Ci oszczędności i szybko się zwróci. 

pomożesz zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza i zadbasz, by Twoje dzieci cieszyły się czystą planetą

zwiększysz wartość swojej nieruchomości, oferując smart dom będziesz mógł zyskać więcej

Oferujemy 3 typy systemów instalacji fotowoltaicznej dopasowane do Twoich potrzeb
Wariant Ekonomiczny

System Ekonomiczny polecamy klientom oczekujących wysokiej jakości i sprawności instalacji dla swojego domu w przystępnej cenie. W tym wariancie stosujemy panele fotowoltaiczne Trina Solar – jednego z największych producentów paneli fotowoltaicznych na świecie. W zestawie proponujemy inwerter marki GoodWe. Jest to inwerter hybrydowy, który obsługuje magazyn energii i zasilanie awaryjne. 

Wariant Inteligentny

System Inteligentny jest bardziej przystępny cenowo, a jednocześnie zapewnia wydajność i elegancki design na poziomie Premium. W Wariancie Inteligentnym stosujemy panele fotowoltaiczne marki REC TwinPeak oraz inteligentny inwerter SolarEdge z funkcją monitoringu instalacji.

Wariant Premium

Dla systemu Premium stosujemy panele fotowoltaiczne SunPower lub REC Alfa Pure, które mają najwyższą na świecie wydajność i potrójną 25-letnią gwarancję. Serię full black charakteryzuje elegancki design. W zestawie proponujemy innowacyjny inwerter SolarEdge SE, umożliwiający monitorowanie wydajności instalacji.

SunSol_nowoczesny_smart_dom

Dzięki współpracy z SunSol szybko zaczniesz cieszyć się własną energią produkowaną przez panele na dachu i zbudujesz nowoczesny smart-dom

 

POZNAJ SZCZEGÓŁY OFERTY

W nagraniu prezentujemy instalację fotowoltaiczną w wariancie Premium dla domu.

Decyzja o montażu własnej domowej elektrowni podjęta została przez klientów, ponieważ zależy im na dbaniu o środowisko naturalne. Ważnym czynnikiem był również rachunek ekonomiczny.

Klienci podkreślają świetną obsługę klienta i wysoki standard techniczny, który oferuje firma SunSol.

Oferujemy usługi najwyższej jakości

Zależy nam, aby każdy klient nawiązujący z nami współpracę mógł z czystym sumieniem polecić nas innym. Od początku istnienia firmy działamy zgodnie z wypracowanymi przez nas zasadami pracy gwarantującymi najwyższy standard instalacji oraz obsługi klienta.

Jesteśmy certyfikowanym partnerem firm, z którymi współpracujemy
Działamy w branży fotowoltaicznej ponad 10 lat - od momentu jej powstania
Nasi doradcy to inżynierowie posiadający ekspercką wiedzę techniczną
Nasz zespół projektantów przygotuje rzetelny i optymalny projekt instalacji dopasowany do twoich potrzeb
Posiadamy własne ekipy 27 wykwalifikowanych montażystów, którzy właściwie wykonają instalację
Oferujemy audyt i dalszą opiekę serwisową zgodnie z gwarancjami producenta
Zapewniamy bezpłatny przegląd między 2 a 3 rokiem działania instalacji, aby zapewnić jej wydajność
Ponad 3000 klientów jest zadowolonych z naszych usług i poleca nas dalej

Masz pytania dotyczące instalacji fotowoltaicznej?

Nasi Doradcy Energetyczni zaproponują najlepsze rozwiązania dla Ciebie

Skontaktuj się z naszym doradcą techniczno-handlowym ds. OZE i dowiedz się wszystkiego co musisz o swojej przyszłej inwestycji.

Po zapoznaniu się z Twoimi potrzebami i stanem budynku, doradca przedstawi kilka wariantów instalacji.

Opinie klientów

W SunSol zależy nam, abyś zyskał pełną niezależność energetyczną i korzystał z własnego prądu kiedy chcesz i jak chcesz! Ty przejmujesz kontrolę nad tym, ile wydasz na rachunki i jak spożytkujesz nadwyżki, aby zyskać najwięcej. A przy tym produkujesz czystą energię i dbasz o środowisko. Dołącz do grona naszych klientów, którzy już to robią.

zbigniew orlowski
zbigniew orlowski
06/12/2023
Jestem bardzo zadowolony z kompleksowej i profesjonalnej obsługi przez firmę SunSol. Od pierwszego kontaktu z Panem Rabczewskim nie miałem żadnych wątpliwości z wyborem wykonawcy mojej instalacji 😀 czas realizacji - ekspresowy, fachowy montaż ekipy Pana Igora. Firmę SunSol polecili mi znajomi i ja również będę serdecznie polecał.
Zbyszek
Zbyszek
16/11/2023
Jesteśmy bardzo zadowoleni z założenia fotowoltaiki z firmy Sun Sol. Przed wyborem mieliśmy kilku przedstawicieli z różnych firm ale Pan R. RABCZEWSKI poświęcił nam najwięcej uwagi przestawiająca swoją oferte . Pan Rafał jest bardzo miła i sympatyczna osobą, który kocha swoją pracę . Pan Rafał bardzo angażował się w realizację naszego zamówienia . Mieliśmy bardzo szybki termin montażu. Ekipa Pana Mateusza Filipczuk podeszła bardzo profesjonalnie do montażu intstalacji fotowoltaicznej. Montaż instalacji trwał dwa dni. Panowie bardzo sympatyczni. Kolejnym plusem jest to ze firma załatwiła niezbędne dokumenty do energii i po paru dniach mieliśmy podlaczona fotowoltaike. Bardzo polecamy firmę Sun Sol , Pana R. Rabczewskiego i ekipę Pana Mateusza.
Jerzy Czajka
Jerzy Czajka
23/10/2023
Moje doświadczenia z firmą SunSol trwają od dwóch lat. W 2021 roku zainstalowano mi na dachu 26 paneli totowoltaicznych. W roku bieżącym (2023) zaszła potrzeba rozszerzenia instalacji o kolejne 18 paneli. Obiema pracami kierował sprawnie pan Rabczewski. Rozszerzenia instalacji dokonano w dogodnym dla mnie i szybkim terminie - 10 dni od daty podpisania umowy. Ekipa instalatorów zarządzana przez pana Janka stawiła się o godz. 8.00, mimo odległego dystansu (ok.250 km). Udało się zrealizować praca w ciągo jednego dnia. Jednocześnie formalnościami (w tym zgłoszeniem do Energi i monitoringiem) zajmowal się pan Rabczewski. O nic nie musiałem się troszczyć. Z działalności pracowników SunSol jestem bardzo zadowolony.
Agnieszka
Agnieszka
08/09/2023
Moja przygoda z SunSol rozpoczęła się od polecenia tej firmy przez moich dwóch sąsiadów, którzy również skorzystali z jej usług. Od pierwszego telefonu wykonanego do siedziby firmy z prośbą o przedstawienie oferty na instalację fotowoltaiczną, każdy następny etap współpracy charakteryzował się pełnym profesjonalizmem. Niezwłocznie skontaktowali się ze mną, przypisani tylko do mnie przedstawiciele – Pan Rafa(z zakresu instalacji fotowoltaicznej) i Pan Każmierski (z zakresu magazynu energii). Okazało się, że to osoby znające odpowiedź na każde moje pytanie i to zarówno z zakresu technicznego, obowiązujących przepisów, jak i możliwości dofinansowania instalacji fotowoltaicznej wraz z magazynem energii. Po zapoznaniu się Pana Rafała i Pana Daniela z moimi oczekiwaniami, potrzebami i możliwościami finansowymi, zostało mi przedstawionych kilka alternatywnych ofert z pełną dokumentacją techniczną, opisami i przeprowadzonych ze mną licznymi, długimi rozmowami na temat plusów każdej z tych ofert, przepełnionych pełnym profesjonalnym doradztwem z ich strony, jakiego wyboru dokonać. Dodatkowo został wykonany projekt planowanej instalacji na dachu mojego domu – zatem przed ostateczną decyzją mogłam zobaczyć jak panele zostaną rozmieszczone i jak to będzie wyglądało. Gdy wybór został dokonany, kwestia umowy, terminu montażu i przekazania kompletu dokumentów odbiorowych przebiegł bardzo szybko i sprawnie, tak że po trzech tygodniach od wyboru konkretnej oferty, instalacja została zamontowana w jeden dzień i rozpoczęła funkcjonowanie. Zwracam w tym momencie uwagę na pełen profesjonalizm, szybkość i jakoś działania monterów – Pana Janka w zakresie magazynu energii i Ighora w zakresie paneli fotowoltaicznych. SunSol – dziękuję i gorąco WAS polecam wszystkim osobom, które chcą zakupić instalację fotowoltaiczną (w różnych konfiguracjach, w tym z magazynem energii). Jest szybko, sprawnie, profesjonalnie, na najwyższym poziomie, a klient na koniec zadowolony na 100%. Radzę nie szukać alternatywnych ofert – szkoda czasu. Nigdzie nie zostaniecie tak dobrze obsłużeni jak w firmie SunSol.
Jerzy Cieślak
Jerzy Cieślak
07/06/2023
Przygoda z fotowolaiką firmy SunSol rozpoczęła się dokładnie 2 lata temu,ale wtedy choć przygotowania do instalacji były dopięte na ostatni guzik z powodów zdrowotnych zostały przerwane. Mając propozycje innych firm mimo wszystko ponownie zwróciłem się do SunSol i Pana Rabczewskiego R. który w sposób bardzo profesjonalny , miły doradził, rozwiał wszelkie wątpliwości, szybko przygotował umowę a także zorganizowal grupę montażową ( bardzo kulturalna)pod wodzą Pana Mateusza która terminowo i bezpiecznie zamontowała panele na dachu. Bez wachania polecam firmę i w/w Doradcę i Pracownikow jako godnych zaufania
Mateusz Sibilski
Mateusz Sibilski
02/04/2023
Od grudnia 2020 roku działa instalacja firmy SunSol na moim dachu. Mogę więc teraz z pewnym dystansem wyrazić swe zdanie. Zacznę od tego, że przedstawicielka firmy SunSol Pani Magdalena Bruszczyńska – Nowak była pierwszym konsultantem z sześciu wcześniejszych z innych firm, która wskazała na konieczność zainstalowania optymalizatorów z powodu twardego cienia wędrującego po moim dachu. Kompetencja, elastyczność oferty zarówno techniczna jak i finansowa sprawiły, że zdecydowaliśmy o zakupie instalacji w firmie SunSol. Montaż, jego profesjonalny czas i wykonanie pod wodzą Pana Rafała a także poszczególne komponenty zaproponowane przez Panią Magdalenę sprawiły, że nasza instalacja nie ma sobie równych co do produkcji nie tylko na naszym osiedlu ale znacznie szerzej. Mogę zatem z perspektywy prawie 2 i pół roku eksploatacji Serdecznie Polecić produkty, usługi i obsługę po sprzedażową firmy SunSol. Pozdrawiam z Murowanej Gośliny – Mateusz z Rodziną
Muhammad Hamza Khan
Muhammad Hamza Khan
12/04/2022
Amazing service and amazing people. I found the company online when researching to get a solar installation for my house. I had a rocky start when I called the first 2 times on their phone (someone picked and cut the call without talking). That quickly changed once I got the call back from Tamara, the advisor that worked with me on the whole offer. The service was amazing with quick responses to all my queries, giving me clarifications about the process and the details of the systems that we were discussing. The level of support along with the hardware that they used convinced me to sign the contract with SunSol. The installation was done within days of signing the contract. The team doing the installation was extremely helpful as well and very professional. I have already recommended SunSol to a friend and I also have a sign as their advertisement on my door. I am happy to advertise for them. :) Hopefully the same level of support continues during the next years of cooperation with them as well.
Mariusz Zając
Mariusz Zając
04/03/2022
I reached out to SunSol, because I was impressed about their journey to Antarctica (where they probably had a chance to see emperor penguin - I'm jealous!!) and a declared partnership with SunPower Corporation as well as SolarEdge, both recognized as the global leader in solar energy technology. I received a few extremely detailed offers that provided all necessary project spec including power production estimate, system differences, pros & cons and cost differences, basically all feedback necessary to make a decision. All technical questions or safety concers from my side were clearly answered. Solar System Installation Experts were absolutely top-class. I'm eager to consider another project like a rechargeable battery pack as a backup storage system, if Tesla will finally start selling Powerwall 2 in Poland.
Luigi Quaranta
Luigi Quaranta
25/10/2021
My experience with SunSol has been absolutely fine! Looking for a company dealing with high quality components, I realized that in SunSol you can't get wrong, they deal only with PREMIUM class brand. They have been very professional since the first contact in wich I was asking to be supported in english. I'm impressed by how they work and I've been supported in every step also during the post-installation, that's the reason why the are able to cover the whole national territory. I had the pleasure to be followed by Tamara, which I want to thanks again for being so professional, kind and patient with me. A big thank you at the installation team which was working very effectively and clean, supporting me even with some pre-existing issue on the roof.
Tom B
Tom B
22/07/2019
Just had a system installed by SunSol, very happy with the professionalism of the company and the quality of the work from the installation team.
Rekomendacja

Na firmę SunSol trafiłem z polecenia sąsiada. Bogata oferta firmy, wieloletnie doświadczenie, bezkompromisowość w kwestii bezpieczeństwa, oryginalne komponenty najwyższej jakości, profesjonalizm to tylko niektóre atuty firmy. Doradca SunSol bardzo sprawnie przeprowadziła mnie przez cały proces inwestycji od przedstawienia oferty, konsultacje po wykonawstwo. Czas realizacji inwestycji rewelacyjny – dłużej zdarzało mi się czekać na pizzę na telefon 🙂

Ekipa monterska pod kierownictwem p. Grzegorza z p. Kasią i Panem, który nie chciał ani kawy ani herbaty;) uwinęła się bardzo sprawnie (mimo strasznej ulewy nad Swarzędzem). Montaż wykonany bardzo estetycznie, zgodnie ze sztuką, zespół zgrany, punktualny, pełen profesjonalizm.

Pan Grzegorz dodatkowo sprawdził każdy kabelek w rozdzielni – takie „zboczenie zawodowe”. Dzięki! Jeżeli szukasz rzetelnego i profesjonalnego wykonawcy Twojej PV to właśnie znalazłeś!

Łukasz P., Swarzędz

Rekomendacja SunSol_ Łukasz P_png

 • logo sunpower
 • logo rec
 • logo-meyer-burger
 • logo trina solar
 • logo ja solar
 • logo jinko solar
 • logo longi solar
 • logo risen
 • logo goodwe
 • logo sungrow
 • logo solaredge
 • logo victron energy
 • logo huawei
 • logo fronius
 • logo sma
 • logo daikin
 • logo mitsubishi
 • logo bosh
 • logo pylon tech
 • logo sonnen
 • logo lg
 • logo byd
 • logo bmz
 • logo wallbox

STREFA WIEDZY - FOTOWOLTAIKA DLA DOMU

Na naszym blogu dzielimy się wiedzą na temat zastosowania odnawialnych źródeł energii w gospodarstwie domowym. Piszemy o tym, jak działa własna przydomowa elektrownia, jakie są dostępne programy dofinansowania instalacji dla klientów indywidualnych. Wskazujemy, jaka instalacja będzie najbardziej opłacalna i czym się kierować przy wyborze systemu.

Jak zacząć współpracę?

 1. Wyślij nam zgłoszenie lub zamów wycenę

  Zadzwoń pod numer tel. 535 558 797  i potwierdź zgłoszenie wysyłając  e-mail na biuro@sunsol.pl Podczas rozmowy nasz doradca pozna Twoje potrzeby, przedstawi proces zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznej oraz odpowie na wszystkie pytania.

 2. Umówimy się na spotkanie i przedstawimy ofertę

  Na podstawie wcześniejszej rozmowy i wizyty na miejscu przedstawimy Ci ofertę instalacji w kilku wariantach. Nasz doradca dokładnie wyjaśni kwestie techniczne, aby wskazać najkorzystniejsze rozwiązanie.

 3. Będziesz cieszyć się prądem wyprodukowanym przez własną instalację fotowoltaiczną

  W umówionym wcześniej terminie nasz zespół instalatorów przyjedzie i zamontuje instalację na Twoim dachu. Po wymianie licznika na dwukierunkowy przez zakład energetyczny, nie pozostanie już nic poza radością z produkcji własnego prądu.

Umów się na bezpłatną
konsultację

Wyślij wiadomość a skontaktuje się z Tobą nasz Doradca techniczno-handlowy ds. OZE. Odpowie na wszystkie Twoje pytania i pomoże w
dalszych krokach.

Pierwsza rozmowa nie zajmie więcej niż 15 min

Umów się na bezpłatną
konsultację

  FAQ – Najczęściej
  zadawane pytania

  Cena instalacji fotowoltaicznej uzależniona jest od wielu czynników. Przede wszystkim od rodzaju zastosowanych komponentów oraz jej łącznej mocy. Wyceny przygotowywane są indywidualnie przez Doradców energetycznych, odpowiedzialnych za opiekę nad daną inwestycją.

  Gwarancja instalacji fotowoltaicznej podzielona jest na kilka elementów. Gwarancja produktowa obejmuje każdy komponent z osoba i jego długość uzależniona jest od producenta. Gwarancja na usługę wykonania instalacji wynosi natomiast 3 lata.

  Instalację fotowoltaiczną można sfinansować ze środków własnych, kredytu, leasingu i można jednocześnie skorzystać z programów dofinansowań, takich jak Mój Prąd czy Ulga Termomodernizacyjna.

  Tak, nawet w pochmurne dni instalacja fotowoltaiczna w dalszym ciągu produkuje energię.

  Poprawnie dobrana konstrukcja mocująca oraz starannie przeprowadzony montaż gwarantuje, że szczelność dachu zostanie zachowana.