napisz
SunSol fotowoltaika_dla_domu

Fotowoltaika
dla domu

Zadbaj o niezależność energetyczną swojej rodziny

Zainwestuj w SMART DOM

Z SunSol możesz zostać posiadaczem własnej przydomowej elektrowni. Pomożemy Ci zbudować system, dzięki któremu zyskasz dostęp do energii ze słońca przez cały rok. Doradzimy Ci, jak możesz najwięcej zaoszczędzić i zyskać. Zbudujesz innowacyjny dom nowej generacji.

Co zyskujesz inwestując w instalację fotowoltaiczną?

obniżysz rachunki za prąd i przestaniesz martwić się o rosnące ceny energii. 

ochronisz się przed inflacją inwestując mądrze w system, który przyniesie Ci oszczędności i szybko się zwróci. 

pomożesz zmniejszyć zanieczyszczenie powietrza i zadbasz, by Twoje dzieci cieszyły się czystą planetą

zwiększysz wartość swojej nieruchomości, oferując smart dom będziesz mógł zyskać więcej

Oferujemy 3 typy systemów instalacji fotowoltaicznej dopasowane do Twoich potrzeb
Wariant Ekonomiczny

System Ekonomiczny polecamy klientom oczekujących wysokiej jakości i sprawności instalacji dla swojego domu w przystępnej cenie. W tym wariancie stosujemy panele fotowoltaiczne Trina Solar – jednego z największych producentów paneli fotowoltaicznych na świecie. W zestawie proponujemy inwerter marki GoodWe. Jest to inwerter hybrydowy, który obsługuje magazyn energii i zasilanie awaryjne. 

Wariant Inteligentny

System Inteligentny jest bardziej przystępny cenowo, a jednocześnie zapewnia wydajność i elegancki design na poziomie Premium. W Wariancie Inteligentnym stosujemy panele fotowoltaiczne marki REC TwinPeak oraz inteligentny inwerter SolarEdge z funkcją monitoringu instalacji.

Wariant Premium

Dla systemu Premium stosujemy panele fotowoltaiczne SunPower lub REC Alfa Pure, które mają najwyższą na świecie wydajność i potrójną 25-letnią gwarancję. Serię full black charakteryzuje elegancki design. W zestawie proponujemy innowacyjny inwerter SolarEdge SE, umożliwiający monitorowanie wydajności instalacji.

SunSol_nowoczesny_smart_dom

Dzięki współpracy z SunSol szybko zaczniesz cieszyć się własną energią produkowaną przez panele na dachu i zbudujesz nowoczesny smart-dom

 

POZNAJ SZCZEGÓŁY OFERTY

W nagraniu prezentujemy instalację fotowoltaiczną w wariancie Premium dla domu.

Decyzja o montażu własnej domowej elektrowni podjęta została przez klientów, ponieważ zależy im na dbaniu o środowisko naturalne. Ważnym czynnikiem był również rachunek ekonomiczny.

Klienci podkreślają świetną obsługę klienta i wysoki standard techniczny, który oferuje firma SunSol.

Oferujemy usługi najwyższej jakości

Zależy nam, aby każdy klient nawiązujący z nami współpracę mógł z czystym sumieniem polecić nas innym. Od początku istnienia firmy działamy zgodnie z wypracowanymi przez nas zasadami pracy gwarantującymi najwyższy standard instalacji oraz obsługi klienta.

Jesteśmy certyfikowanym partnerem firm, z którymi współpracujemy
Działamy w branży fotowoltaicznej ponad 10 lat - od momentu jej powstania
Nasi doradcy to inżynierowie posiadający ekspercką wiedzę techniczną
Nasz zespół projektantów przygotuje rzetelny i optymalny projekt instalacji dopasowany do twoich potrzeb
Posiadamy własne ekipy 27 wykwalifikowanych montażystów, którzy właściwie wykonają instalację
Oferujemy audyt i dalszą opiekę serwisową zgodnie z gwarancjami producenta
Zapewniamy bezpłatny przegląd między 2 a 3 rokiem działania instalacji, aby zapewnić jej wydajność
Ponad 3000 klientów jest zadowolonych z naszych usług i poleca nas dalej

Masz pytania dotyczące instalacji fotowoltaicznej?

Nasi Doradcy Energetyczni zaproponują najlepsze rozwiązania dla Ciebie

Skontaktuj się z naszym doradcą techniczno-handlowym ds. OZE i dowiedz się wszystkiego co musisz o swojej przyszłej inwestycji.

Po zapoznaniu się z Twoimi potrzebami i stanem budynku, doradca przedstawi kilka wariantów instalacji.

Opinie klientów

W SunSol zależy nam, abyś zyskał pełną niezależność energetyczną i korzystał z własnego prądu kiedy chcesz i jak chcesz! Ty przejmujesz kontrolę nad tym, ile wydasz na rachunki i jak spożytkujesz nadwyżki, aby zyskać najwięcej. A przy tym produkujesz czystą energię i dbasz o środowisko. Dołącz do grona naszych klientów, którzy już to robią.

Michał Hadryś
Michał Hadryś
2023-07-06
SunSol - dla wymagających. Jestem bardzo trudnym klientem. Wybierając w styczniu/lutym 2021 roku wykonawcę instalacji PV porównałem oferty kilkudziesięciu wykonawców. Według niektórych - zwariowałem, ale cóż miałem wydać kilkadziesiąt tysięcy złotych i chciałem wydać je....mądrze. Wiedziałem konkretnie jaką usługę chcę kupić. Co jest dla mnie ważne. Okresy różnych gwarancji, czasy rozpatrzenia reklamacji, czas montażu, wzór umowy i mnóstwo innych cech oferty. Nawet wysokość kapitału zakładowego i okres obecności na rynku instalacji fotowoltaicznych. Wymagania miałem bardzo wygórowane. Zadawałem niezliczoną ilość pytań. Nawet o to kto jest producentem przewodów solarnych. Koniec końców wszystkie te wymagania spełniły tylko dwie firmy na polskim rynku. Dopiero wtedy zaczęliśmy rozmawiać o cenach. Finalnie na wykonawcę wybrałem firmę SunSol sp z o. o.. Poza spełnieniem wszystkich moich warunków bardzo istotną cechą tego wykonawcy był profesjonalizm obsługi przedsprzedażowej. Doradca Energetyczny - Pan Radosław Błoński wykazał się ogromną wiedzą, cierpliwością i doświadczeniem. To była czysta przyjemność rozmawiać z takim reprezentantem wykonawcy. Wiem co mówię, bo rozmawiałem z wieloma. Co do samego montażu zapewne niewielu uwierzy, ale pierwszą transzę wynagrodzenia przelałem w piątek, a montaż rozpoczął się zaraz po weekendzie - w poniedziałek. We wtorek wieczorem cała instalacja była gotowa. Wszystko działo się z "prędkością światła słonecznego" czyli zgodnie z naszymi ustaleniami. Doświadczeni i kulturalni instalatorzy wykonali swoją pracę ekspresowo. Co istotne także obsługa posprzedażowa była na najwyższym poziomie, co nie jest w Polsce standardem. Szybki kontakt, konkretne odpowiedzi, sympatyczny personel - to kolejna cecha firmy SunSol. Z pełną odpowiedzialnością mogę polecić tego wykonawcę każdemu, dla kogo najniższa cena nie jest jedynym argumentem branym pod uwagę przy porównywaniu ofert.
Smart Stay
Smart Stay
2023-06-20
Jesteśmy bardzo zadowoleni z usługi zaprojektowania oraz montażu instalacji fotowoltaicznej, którą wykonała firma SunSol. Dzięki p. R. Rabczewskiemu udało się dotrzymać terminów wymaganych przez dotację. Panele zamontowane fachowo, z zachowaniem odpowiednich odstępów od krawędzi dachu i kalenicy. Firma SunSol poszła też na rękę w kwestii wyjaśnienia i korekty nieprawidłowo wykonanych przelewów. Polecamy.
Jarosław Karwowski
Jarosław Karwowski
2023-06-12
Sposród wielu ofert na instalację fotowoltaiczną wybrałem ofertę Sun Sol. Firmę polecił mi znajomy, który korzysta już ponad dwa lata z instalacji wykonanej przez tę firmę. Konsultant firmy, Pan Rafał Rabczewski okazał się bardzo otwarty na moje oczekiwania. Przygotował kilka wariantów projektu przyszłej instalacji i z pełnym profesjonalizmem wyjaśnił różnice i zalety każdego z przedstawionych wariantów, pomagając dopasować instalację do moich potrzeb i oczekiwań. Realizacja projektu odbyła się w bardzo krótkim czasie. Również terminowo i profesjonalnie pod kierunkiem Pana Romana Wrzesińskiego. Instalatorzy pozostawili po sobie idealny porządek. Nie musiałem się martwić złożeniem wniosku do Energa, wszystko załatwił Pan Rafał i firma Sun Sol. Firmę Sun Sol mogę polecić każdemu, kto chciałby mieć solidnie i profesjonalnie wykonaną instalacje.
Tom Tom
Tom Tom
2023-06-09
Wszystko w porządku i zgodnie z ustaleniami. Można liczyć na duże wsparcie i doradztwo Pana Rabczewskiego. Polecam 👍
Jerzy Cieślak
Jerzy Cieślak
2023-06-07
Przygoda z fotowolaiką firmy SunSol rozpoczęła się dokładnie 2 lata temu,ale wtedy choć przygotowania do instalacji były dopięte na ostatni guzik z powodów zdrowotnych zostały przerwane. Mając propozycje innych firm mimo wszystko ponownie zwróciłem się do SunSol i Pana Rabczewskiego R. który w sposób bardzo profesjonalny , miły doradził, rozwiał wszelkie wątpliwości, szybko przygotował umowę a także zorganizowal grupę montażową ( bardzo kulturalna)pod wodzą Pana Mateusza która terminowo i bezpiecznie zamontowała panele na dachu. Bez wachania polecam firmę i w/w Doradcę i Pracownikow jako godnych zaufania
Piotr Pisz
Piotr Pisz
2023-06-06
W pierwszej kolejności chciałbym bardzo podziękować Panu R.Rabczewskiemu za fachowe doradztwo oraz przekazanie obszernej wiedzy w zakresie instalacji PV. Nie musiałem martwić się o jakąkolwiek papierkową sprawę, wszystko załatwił Pan Rafał. Sam montaż przebiegł bezproblemowo i sprawnie. Na firmę SunSol trafiłem z polecenia znajomego i tak samo teraz ja mogę polecić ją każdemu kto chciałby mieć solidnie i profesjonalnie wykonaną instalację.
Przemysław Głażewski
Przemysław Głażewski
2023-06-06
Polecam firmę- pełen profesjonalizm przy przedstawianiu projektu, bardzo dobry kontrakt oraz fachowa ekipa monterów. Jestem w pełni zadowolony z instalacji PV od SunSol.
Maciej K.
Maciej K.
2023-06-02
Projekt, wykonanie i wsparcie dla domowej instalacji PV na najwyższym poziomie. Jestem bardzo zadowolony, polecono mi dobrej jakości elementy. Sam montaż przebiegł bezproblemowo, ekipa montażowa super. Fachowa pomoc po uruchomieniu. Brawo.
Marcin B
Marcin B
2023-05-16
Pełen profesjonalizm w miłej atmosferze w całym procesie - od doradztwa, przez montaż jak i serwisowanie instalacji fotowoltaicznej. Moją osobą kontaktową jest bardzo kompetentny i uprzejmy Pan Artur. Firma godna polecenia, co z przyjemnością czynię.
MAREK ZATORSKI
MAREK ZATORSKI
2023-04-16
Firme SUN SOL wybrałem z polecenia kolegi. Pan Rabczewski R przedstawił kilka wariantów jakościowych i cenowych Profesjonalizm i fachowość przekonała mnie do montażu Ekipa zamontowała panele szybko i i fachowo Pan Rafał dopilnował wszystkich spraw ,,papierkowych" Firma godna polecenia
Rekomendacja

Na firmę SunSol trafiłem z polecenia sąsiada. Bogata oferta firmy, wieloletnie doświadczenie, bezkompromisowość w kwestii bezpieczeństwa, oryginalne komponenty najwyższej jakości, profesjonalizm to tylko niektóre atuty firmy. Doradca SunSol bardzo sprawnie przeprowadziła mnie przez cały proces inwestycji od przedstawienia oferty, konsultacje po wykonawstwo. Czas realizacji inwestycji rewelacyjny – dłużej zdarzało mi się czekać na pizzę na telefon 🙂

Ekipa monterska pod kierownictwem p. Grzegorza z p. Kasią i Panem, który nie chciał ani kawy ani herbaty;) uwinęła się bardzo sprawnie (mimo strasznej ulewy nad Swarzędzem). Montaż wykonany bardzo estetycznie, zgodnie ze sztuką, zespół zgrany, punktualny, pełen profesjonalizm.

Pan Grzegorz dodatkowo sprawdził każdy kabelek w rozdzielni – takie „zboczenie zawodowe”. Dzięki! Jeżeli szukasz rzetelnego i profesjonalnego wykonawcy Twojej PV to właśnie znalazłeś!

Łukasz P., Swarzędz

Rekomendacja SunSol_ Łukasz P_png

 • logo sunpower
 • logo rec
 • logo-meyer-burger
 • logo trina solar
 • logo ja solar
 • logo jinko solar
 • logo longi solar
 • logo risen
 • logo goodwe
 • logo sungrow
 • logo solaredge
 • logo victron energy
 • logo huawei
 • logo fronius
 • logo sma
 • logo daikin
 • logo mitsubishi
 • logo bosh
 • logo pylon tech
 • logo sonnen
 • logo lg
 • logo byd
 • logo bmz
 • logo wallbox

STREFA WIEDZY - FOTOWOLTAIKA DLA DOMU

Na naszym blogu dzielimy się wiedzą na temat zastosowania odnawialnych źródeł energii w gospodarstwie domowym. Piszemy o tym, jak działa własna przydomowa elektrownia, jakie są dostępne programy dofinansowania instalacji dla klientów indywidualnych. Wskazujemy, jaka instalacja będzie najbardziej opłacalna i czym się kierować przy wyborze systemu.

Jak zacząć współpracę?

 1. Wyślij nam zgłoszenie lub zamów wycenę

  Zadzwoń pod numer tel. 535 558 797  i potwierdź zgłoszenie wysyłając  e-mail na biuro@sunsol.pl Podczas rozmowy nasz doradca pozna Twoje potrzeby, przedstawi proces zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznej oraz odpowie na wszystkie pytania.

 2. Umówimy się na spotkanie i przedstawimy ofertę

  Na podstawie wcześniejszej rozmowy i wizyty na miejscu przedstawimy Ci ofertę instalacji w kilku wariantach. Nasz doradca dokładnie wyjaśni kwestie techniczne, aby wskazać najkorzystniejsze rozwiązanie.

 3. Będziesz cieszyć się prądem wyprodukowanym przez własną instalację fotowoltaiczną

  W umówionym wcześniej terminie nasz zespół instalatorów przyjedzie i zamontuje instalację na Twoim dachu. Po wymianie licznika na dwukierunkowy przez zakład energetyczny, nie pozostanie już nic poza radością z produkcji własnego prądu.

Umów się na bezpłatną
konsultację

Wyślij wiadomość a skontaktuje się z Tobą nasz Doradca techniczno-handlowy ds. OZE. Odpowie na wszystkie Twoje pytania i pomoże w
dalszych krokach.

Pierwsza rozmowa nie zajmie więcej niż 15 min

Umów się na bezpłatną
konsultację


  FAQ – Najczęściej
  zadawane pytania

  Cena instalacji fotowoltaicznej uzależniona jest od wielu czynników. Przede wszystkim od rodzaju zastosowanych komponentów oraz jej łącznej mocy. Wyceny przygotowywane są indywidualnie przez Doradców energetycznych, odpowiedzialnych za opiekę nad daną inwestycją.

  Gwarancja instalacji fotowoltaicznej podzielona jest na kilka elementów. Gwarancja produktowa obejmuje każdy komponent z osoba i jego długość uzależniona jest od producenta. Gwarancja na usługę wykonania instalacji wynosi natomiast 3 lata.

  Instalację fotowoltaiczną można sfinansować ze środków własnych, kredytu, leasingu i można jednocześnie skorzystać z programów dofinansowań, takich jak Mój Prąd czy Ulga Termomodernizacyjna.

  Tak, nawet w pochmurne dni instalacja fotowoltaiczna w dalszym ciągu produkuje energię.

  Poprawnie dobrana konstrukcja mocująca oraz starannie przeprowadzony montaż gwarantuje, że szczelność dachu zostanie zachowana.