napisz
SunSol - serwis_fotowoltaiki

Serwis
instalacji fotowoltaicznej

Pewny partner w serwisie fotowoltaiki

Instalacja fotowoltaiczna to inwestycja na dekady. Poprawnie zaprojektowana i zainstalowana może pracować nieustannie nawet przez 30-50 lat.

Niestety, zdarza się tak, że firmy instalatorskie z różnych przyczyn nie mogą lub nie chcą serwisować instalacji swoich klientów. Właśnie dla takich osób przygotowaliśmy specjalną ofertę serwisu.

Instalacja fotowoltaiczna działająca mało wydajnie lub wcale, przestaje generować zysk dla swoich właścicieli. Dlatego w SunSol mamy dedykowany zespół serwisantów, którzy szybko usuną awarię i przywrócą instalacji sprawność.

Korzystając z usług serwisowych SunSol masz pewność, że Twoja instalacja zostanie profesjonalnie zaopiekowana i będzie generować dla Ciebie zysk.

DLACZEGO WARTO ZAINWESTOWAĆ W SERWIS INSTALACJI FOTOWOLTAICZNEJ
Zyskasz pewność, że instalacja działa prawidłowo i będzie generować zysk przez kolejne lata
Unikniesz kosztownych napraw w przypadku uszkodzenia lub awarii instalacji
Firma przejmie opiekę nad całym procesem gwarancyjnym i będzie Ci przypominać o okresowych przeglądach

Profesjonalnie zaprojektowana i zainstalowana instalacja fotowoltaiczna generuje zysk przez nawet 30-50 lat, pod warunkiem, że zadbasz o okresowe przeglądy. Dlatego zalecamy przegląd w ramach serwisu co 2 lata.

W czasie obowiązywania umowy serwisowej nasza ekipa usunie wady będące w zakresie obowiązków serwisu, zgodnie z obowiązującą gwarancją.

Opieka serwisowa gwarantuje kontrolę i monitoring instalacji fotowoltaicznej. Mamy zdalnie dostęp do wskaźników i parametrów wysyłanych z Twoich urządzeń i poinformujemy Cię, gdy zacznie dziać się coś wymagającego działania ze strony serwisu. A ty będziesz mógł spać spokojnie.

Twoja instalacja wystawiona jest na trudne warunki atmosferyczne, takie jak grad, śnieg i zmiany temperatur. W ramach serwisu zapewniamy mycie paneli fotowoltaicznych przy użyciu specjalistycznego sprzętu. Wykonujemy też uziemienie instalacji by zabezpieczyć przed przepięciami.

Zanim przystąpimy do prac nasi wykwalifikowani serwisanci przeprowadzają diagnozę na miejscu, aby wykonać tylko niezbędne naprawy. Nie narazimy Cię na niepotrzebne koszty.

Roboty budowlane i montażowe w ramach serwisu wykonane zostaną prawidłowo, zgodnie ze specyfikacją techniczną oraz aktualnie obowiązującą wiedzą techniczną, sztuką budowlaną i obowiązującymi przepisami prawa.


Posiadasz instalację fotowoltaiczną zastanawiasz się jak zadbać o to, by była sprawna jak najdłużej?


Szukasz kompleksowej usługi i współpracy ze sprawdzony zespołem serwisantów?

Zadaj pytanie

Chcesz mieć pewność, że Twoja instalacja nie będzie sprawiać problemów i będzie przynosić ci zysk?


Z SunSol możesz liczyć na kompleksowe wsparcie dostosowane do Twoich potrzeb przy usłudze serwisowej.

Skontaktuj się z naszym doradcą serwisowym i dowiedz się jak rozwiązać problem z Twoją instalacją fotowoltaiczną.

Po zapoznaniu się z Twoją sytuacją, doradca podpowie Ci, jakie działania należy podjąć.

Opinie klientów

W SunSol zależy nam, abyś zyskał pełną niezależność energetyczną i korzystał z własnego prądu kiedy chcesz i jak chcesz! Nasi technicy szybko zidentyfikują i usuną problem. Zapewnimy profesjonalny serwis i opiekę, aby Twoja instalacja działała sprawnie przez wiele lat. Odzyskasz spokój i znów będziesz cieszyć się oszczędnościami i zyskiem z produkcji własnego prądu.

Kacper Maślanka
Kacper Maślanka
20/11/2023
Z czystym sercem polecam usługi firmy SunSol. Od samego początku realizacji inwestycji pełen profesjonalizm. Pan Rabczewski R. jest człowiekiem, który wykonuje swoją pracę z pełnym zaangażowaniem i profesjonalizmem. Opieka tego człowieka nad swoimi klientami jest na poziomie eksperckim. Panowie z ekipy montażowej pod Kierownictwem Pana Mateusza Filipczuka wykonała swoją pracę sprawnie, bezinwazyjnie dla domowników oraz profesjonalnie. Zostawili miejsce pracy w czystszej postaci niż ją zastali! POLECAM
Zbyszek
Zbyszek
16/11/2023
Jesteśmy bardzo zadowoleni z założenia fotowoltaiki z firmy Sun Sol. Przed wyborem mieliśmy kilku przedstawicieli z różnych firm ale Pan R. RABCZEWSKI poświęcił nam najwięcej uwagi przestawiająca swoją oferte . Pan Rafał jest bardzo miła i sympatyczna osobą, który kocha swoją pracę . Pan Rafał bardzo angażował się w realizację naszego zamówienia . Mieliśmy bardzo szybki termin montażu. Ekipa Pana Mateusza Filipczuk podeszła bardzo profesjonalnie do montażu intstalacji fotowoltaicznej. Montaż instalacji trwał dwa dni. Panowie bardzo sympatyczni. Kolejnym plusem jest to ze firma załatwiła niezbędne dokumenty do energii i po paru dniach mieliśmy podlaczona fotowoltaike. Bardzo polecamy firmę Sun Sol , Pana R. Rabczewskiego i ekipę Pana Mateusza.
Ewa Szymańska
Ewa Szymańska
12/11/2023
Trzy lata temu postanowiliśmy założyć fotowoltaikę. Wtedy to z kilku firm i po wielu spotkaniach z różnymi przedstawicielami wybraliśmy właśnie firmę SunSol. Naszym opiekunem był Pan Rafał Rabczewski, który przyjechał do nas mimo dużej odległości, omówił bardzo dokładnie i fachowo trzy dopasowane do naszych potrzeb warianty systemów fotowoltaicznych. Przedstawił plusy i minusy każdego z wariantów, a skomplikowane kwestie techniczne wytłumaczył w prosty i obrazowy sposób. Muszę szczerze przyznać, że wiedzą i umiejętnością jej przekazania Pan Rabczewski znacząco przewyższał inne firmy, z którymi wcześniej rozmawialiśmy. W prawdzie oferty innych firm były nieco tańsze, ale to Pan Rabczewski i firma SunSol wzbudziła nasze największe zaufanie. Wszelkie sprawy biurokratyczne pilotował od początku do końca Pan R. Rabczewski i o nic nie musieliśmy się martwić. Rok temu ponownie wróciliśmy do firmy SunSol i Pana Rabczewskiego, by rozbudować naszą instalację. Wszystko, podobnie jak za pierwszym razem przebiegło sprawnie i bez zarzutu. Zdecydowanie warto stawiać na jakość wykonania, jakość obsługi i jakość użytych komponentów nawet gdy cena instalacji jest nieco droższa. Niezdecydowanym polecamy z pełnym przekonaniem firmę SunSol i Pana Rafała Rabczewskiego.
Paweł Mostowy
Paweł Mostowy
29/10/2023
Rewelacja i wręcz poprowadzone przez cały proces jak za rękę, przez co całość inwestycji, instalacji i użytkowania jest bardzo prosta. Polecam pana Rabczewskiego (opiekun klienta), człowiek z pasją podchodzący do pracy i przede wszystkim klienta. Całość pod jego opieką i ekspresowe tempo działania- efekt oferta, dostawa, instalacja, uruchomienie oraz przeprowadzenie przez wniosek o dopłatę do instalacji zamknięty w mgnieniu oka. Co do instalacji - pan Filipczuk i reszta chłopaków super sprawnie postawiła i uruchomiła całość. Polecam tych panów (całą ekipę).
Jerzy Czajka
Jerzy Czajka
23/10/2023
Moje doświadczenia z firmą SunSol trwają od dwóch lat. W 2021 roku zainstalowano mi na dachu 26 paneli totowoltaicznych. W roku bieżącym (2023) zaszła potrzeba rozszerzenia instalacji o kolejne 18 paneli. Obiema pracami kierował sprawnie pan Rabczewski. Rozszerzenia instalacji dokonano w dogodnym dla mnie i szybkim terminie - 10 dni od daty podpisania umowy. Ekipa instalatorów zarządzana przez pana Janka stawiła się o godz. 8.00, mimo odległego dystansu (ok.250 km). Udało się zrealizować praca w ciągo jednego dnia. Jednocześnie formalnościami (w tym zgłoszeniem do Energi i monitoringiem) zajmowal się pan Rabczewski. O nic nie musiałem się troszczyć. Z działalności pracowników SunSol jestem bardzo zadowolony.
Tomasz G
Tomasz G
18/10/2023
Niezbyt jestem zadowolony z montażu instalacji. Panowie po instalacji paneli powierzyli mi około 50 sztuk klipsów od dachówki kiedy ich zapytałem dlaczego ich nie założyli z powrotem twierdzili że nie są już potrzebne. Druga sprawa przewody od paneli dotykają dachówki słabo podwiązane do stelaża opaskami. Trzecia sprawa to Pan z tej firmy dzwoni po trzech latach w sprawie przedłużenia gwarancji, oczywiście odpłatnie i nie zamierza nawet wejść na dach bo twierdzi że będzie bez drabiny, co to za przegląd? Za te pieniądze co skasowali w tamtych czasach za 2 dni montażu (z moich wyliczeń około 15tyś sam montaż) to niedopuszczalne. Radzę szukać bardziej profesjonalnej firmy.
Wolkuu
Wolkuu
04/10/2023
Profesjonalne podejście do klienta, polecam 👌
Patryk Gładek
Patryk Gładek
04/10/2023
Polecam
Agnieszka
Agnieszka
08/09/2023
Moja przygoda z SunSol rozpoczęła się od polecenia tej firmy przez moich dwóch sąsiadów, którzy również skorzystali z jej usług. Od pierwszego telefonu wykonanego do siedziby firmy z prośbą o przedstawienie oferty na instalację fotowoltaiczną, każdy następny etap współpracy charakteryzował się pełnym profesjonalizmem. Niezwłocznie skontaktowali się ze mną, przypisani tylko do mnie przedstawiciele – Pan Rafa(z zakresu instalacji fotowoltaicznej) i Pan Każmierski (z zakresu magazynu energii). Okazało się, że to osoby znające odpowiedź na każde moje pytanie i to zarówno z zakresu technicznego, obowiązujących przepisów, jak i możliwości dofinansowania instalacji fotowoltaicznej wraz z magazynem energii. Po zapoznaniu się Pana Rafała i Pana Daniela z moimi oczekiwaniami, potrzebami i możliwościami finansowymi, zostało mi przedstawionych kilka alternatywnych ofert z pełną dokumentacją techniczną, opisami i przeprowadzonych ze mną licznymi, długimi rozmowami na temat plusów każdej z tych ofert, przepełnionych pełnym profesjonalnym doradztwem z ich strony, jakiego wyboru dokonać. Dodatkowo został wykonany projekt planowanej instalacji na dachu mojego domu – zatem przed ostateczną decyzją mogłam zobaczyć jak panele zostaną rozmieszczone i jak to będzie wyglądało. Gdy wybór został dokonany, kwestia umowy, terminu montażu i przekazania kompletu dokumentów odbiorowych przebiegł bardzo szybko i sprawnie, tak że po trzech tygodniach od wyboru konkretnej oferty, instalacja została zamontowana w jeden dzień i rozpoczęła funkcjonowanie. Zwracam w tym momencie uwagę na pełen profesjonalizm, szybkość i jakoś działania monterów – Pana Janka w zakresie magazynu energii i Ighora w zakresie paneli fotowoltaicznych. SunSol – dziękuję i gorąco WAS polecam wszystkim osobom, które chcą zakupić instalację fotowoltaiczną (w różnych konfiguracjach, w tym z magazynem energii). Jest szybko, sprawnie, profesjonalnie, na najwyższym poziomie, a klient na koniec zadowolony na 100%. Radzę nie szukać alternatywnych ofert – szkoda czasu. Nigdzie nie zostaniecie tak dobrze obsłużeni jak w firmie SunSol.
Jerzy
Jerzy
01/08/2023
Jestem bardzo zadowolony z usług firmy SunSol. P. Rabczewski pomógł załatwić wszystko szybko i sprawnie, sam montaż również bardzo szybko i bezproblemowo oraz profesjonalnie. Polecam z czystym sumieniem.
 • logo sunpower
 • logo rec
 • logo-meyer-burger
 • logo trina solar
 • logo ja solar
 • logo jinko solar
 • logo longi solar
 • logo risen
 • logo goodwe
 • logo sungrow
 • logo solaredge
 • logo victron energy
 • logo huawei
 • logo fronius
 • logo sma
 • logo daikin
 • logo mitsubishi
 • logo bosh
 • logo pylon tech
 • logo sonnen
 • logo lg
 • logo byd
 • logo bmz
 • logo wallbox

Jak zacząć współpracę?

 1. Zgłoś nam problem

  Zadzwoń pod numer tel. 535 558 797  i potwierdź zgłoszenie wysyłając  e-mail na techniczny@sunsol.pl Podczas rozmowy nasz doradca pozna Twoje potrzeby, przedstawi proces serwisu instalacji fotowoltaicznej oraz odpowie na wszystkie pytania.

 2. Wykonamy diagnozę na miejscu i usuniemy usterkę

  Nasi serwisanci przyjadą do Ciebie i po wykonaniu diagnozy od ręki usuną usterkę. W przypadku poważniejszej awarii uruchomimy procedurę gwarancyjną i wymienimy podzespoły.

 3. Będziesz cieszyć się sprawną instalacją fotowoltaiczną

  Dzięki naszemu serwisowi, Twoja instalacja znow będzie działać prawidłowo. Jeśli chcesz – możesz zostać objęty opieką SunSol Serwis, w ramach której nasz zespół będzie monitorować Twoją instalację, aby działała bezawaryjnie i abyś Ty mógł spać spokojnie.

Zgłoś nam problem

Zadzwoń pod numer:

58 746 38 99

i potwierdź zgłoszenie opisując swój problem na e-mail:

techniczny@sunsol.pl

Podczas rozmowy nasz doradca przeprowadzi dokładny wywiad, aby zidentyfikować przyczynę problemu.

Zgłoś nam problem


  FAQ – Najczęściej
  zadawane pytania

  Aby mieć pewność, że instalacja fotowoltaiczna pracuje ze swoją maksymalną wydajnością, warto co najmniej raz na dwa lata przeprowadzić przegląd instalacji w ramach serwisu fotowoltaicznego. Dodatkowo taki przegląd może wykryć ewentualne usterki powstałe podczas montażu, które mogą w najlepszym razie ograniczyć produkcję, a w najgorszym spowodować awarię.

  Jak najbardziej. W ostatnich latach na polskim rynku byliśmy świadkiem wielu zawirowań związanych z pandemią i wybuchem wojny na Ukrainie. Zmiany przepisów dotyczących fotowoltaiki również spowodowały, że wiele firm przestało świadczyć swoje usługi. Oferta serwisu SunSol jest skierowana także do klientów, którzy pozostali bez wsparcia i fachowej pomocy w razie awarii czy usterki instalacji.

  Może się zdarzyć, że instalacja nie spełnia Twoich oczekiwań i podejrzewasz, że dostawca nie przestrzegał zalecanych norm. Rozumiemy, że inwestycja w fotowoltaikę to duży wydatek i chcesz, by była maksymalnie wydajna, by móc spożytkować wyprodukowaną energię na własne potrzeby oraz czerpać zysk ze sprzedaży nadwyżek. Instalacja, która szwankuje tego nie zapewni i jest jedynie powodem frustracji. Jeśli potrzebujesz zweryfikować jakość wykonania instalacji, zgłoś się do nas. Chętnie zweryfikujemy czy montaż przebiegł prawidłowo i pozbędziemy się ewentualnych usterek.

  W nasze ofercie serwisowej mamy następujące usługi:
  – Monitoring i kontrola prawidłowego działania instalacji
  – Okresowe przeglądy i bezpłatne usuwanie wad w zakresie objętym gwarancją serwisową
  – Naprawa i usuwanie usterek wraz z wymianą podzespołów
  – Audyt instalacji fotowoltaicznej i opieka zgodnie z gwarancjami producentów
  – Czyszczenie paneli fotowoltaicznych przy użyciu specjalistycznego sprzętu
  – Uziemienie instalacji fotowoltaicznej w celu zabezpieczenia fotowoltaiki przed przepięciami.