Fotowoltaika dla firm

 • Co zyskujesz dzięki SolarEdge?

  Założona w 2006 roku firma SolarEdge opracowała systemy fotowoltaiczne wyróżniające się zoptymalizowaną metodą zbierania energii i zarządzania nią. Rozwiązania oferowane przez firmę SolarEdge maksymalizują ilość wytwarzanej energii przy jednoczesnym obniżeniu kosztów jej wytworzenia.

  Korzyści z optymalizacji

  • Zaawansowany monitoring – System monitorujący firmy SolarEdge pozwala śledzić wydajność każdego modułu w systemie przez cały czas, dostarczając aktualnych informacji o wydajności systemu w dowolnym czasie i miejscu.
  • Bezpieczeństwo – Zastosowanie funkcji SafeDC pozwala na odłączenie od sieci przewodów prądu stałego w przypadku zaniku prądu zmiennego.  Ma to za zadanie ochronę instalatorów, właścicieli domów, strażaków oraz samego sprzętu.
  • Swobodne projektowanie – Moduły z optymalizacją SolarEge można swobodnie łączyć ze sobą i rozlokować na dachu zgodnie z dostępnym miejscem, bez strat w osiągach instalacji.
  • Większe uzyski – Optymalizacja pracy paneli pozwala na eliminację strat i maksymalizację produkcji energii.

  Zasada działania

  W instalacji SolarEdge każdy moduł PV jest podłączony do inteligentnego układu elektronicznego zwanego optymalizatorem mocy. Optymalizatory mocy maksymalizują produkcję energiisłonecznej z każdego modułu oddzielnie, tym samym zmniejszając straty mocy. Jeśli pojedynczy moduł nie działa prawidłowo, nie wpływa to na wydajność żadnego z pozostałych modułów w łańcuchu. Każdy system firmy  SolarEdge korzysta dodatkowo z zaawansowanego układu monitorującego, który śledzi i raportuje wydajność każdego modułu.