napisz
SunSol swietna_obsługa_klienta

 

Referencje

Referencje naszych klientów

Opinie naszych klientów:

Polecam firmę Sun Sol z Gdańska jest to rzetelny partner we współpracy, wszystko OK…..nie no.., STOP wróć !!!

Jestem Im winien coś więcej niż standardowa opinia rodem z platformy sprzedażowej 😉

Temat pozyskiwania energii elektrycznej ze Słońca chodzi naturalnie wokół mnie, za mną, już gdzieś od 2000 roku. Jednak zarówno ówczesna 10% sprawności paneli oraz wysoka cena systemu w tamtych latach nie zachęcała do wejścia w (co prawda filozoficznie słuszny lecz kosztowny) temat instalacji fotowoltaicznej na własnym dachu. Na szczęście rosnąca świadomość społeczna oraz przyjęcie kilku kluczowych aktów legislacyjnych, a także obecność na rynku właśnie firm takich jak Sun Sol z Gdańska, w końcu realnie zmieniają na plus naszą energetyczną rzeczywistość.

W październiku 2019 zupełnym przypadkiem przechodziłem obok stoiska firmy Sun Sol na targach mieszkaniowych w Gdańsku i mimo że pierwotnie szukałem czegoś zupełnie innego to znalazłem tam właśnie to czego potrzebowałem – godnego partnera do dostarczenia i montażu mojej pierwszej instalacji PV. Jako profesjonalny inżynier momentalnie rzuciłem się w wir dyskusji z reprezentantem firmy Sun Sol, Panem Rafałem Rabczewskim, który muszę przyznać dzielnie znosił i odpowiadał rzeczowo na moje pytania, a w dalszym etapie wymiany korespondencji przeżył „atak” 50+ e-maili (gdzie średnia krajowa to 3) oraz kilku „wycięczających” rozmów telefonicznych. Ostatecznie wygrał i podpisaliśmy umowę na 10-kę.

Myślę że gdyby nie cierpliwość, fachowość oraz szczera i ciepła osobowość Pana Rafała Rabczewskiego, to prawdopodobnie nie pisałbym teraz tej opinii. Człowiek który jest na pierwszej linii fotowoltaicznego frontu i którego absolutnie polecam wszystkim! Dotacja „Mój Prąd” to zdecydowanie nie jedyny dostateczny powód;-) Dziękuję Panie Rafale..

Ale to nie wszystko, słowa podziękowania kieruję do inżynierów, którzy szybko wykonali i zoptymalizowali projekt oraz Prezesa firmy Sun Sol Pana Michała Kitkowskiego, który znalazł czas na spotkanie w siedzibie swojej dynamicznej firmy.

Montaż…dokładnie we wcześniej umówionym dniu i na czas, pogoda idealna w pakiecie instalacyjnym. Panowie monterzy szybko i bezpiecznie uporali się z instalacją konstrukcji i 30 paneli pomimo coraz krótszych dni i dachu, który staje się śliski jeszcze przed zmrokiem. Profesjonalnie i cierpliwie adresowali wszelkie moje prośby i uwagi. Wielkie dzięki! Miałem również szczególną przyjemność i szczęście goszczenia podczas instalacji Dyrektora Technicznego firmy Sun Sol, Pana Artura Body. Jest to absolutnie nietuzinkowy człowiek o wielu talentach, fenomenalny w kontakcie i profesjonalny w tym co robi i jak robi. Tu nie ma żartów tylko merytoryka 😉 ale z humorem…Klasa!

 

Podsumowując, rekomenduję firmę Sun Sol i ludzi którzy ją tworzą, dostarczają sprzęt oraz usługę absolutnie najwyższej klasy. Wsparcie przed, jak i posprzedażowe usatysfakcjonuje raczej nawet najbardziej wymagających klientów.

Pozdrawiam, życzę dalszych sukcesów Wam oraz Waszym klientom . Niezdecydowanych zachęcam do podjęcia decyzji zainwestowania w fotowoltaikę!

I will write this review in two parts, one covering the panels we chose to install and the other the company that installed them.

Firstly regarding the PV panels.  We opted for the SunPower panels (with a Solar Edge inverter), as we were familiar with them due to having them installed on our previous property back in the UK (installed in September 2013) and they performed as advertised, if not better.  The energy company repeatedly asked for confirmation of our PV meter reading that we submitted to them every three months as was required along with photographic evidence. They could not believe that our SunPower PV panels were capable of generating that much energy (they were comparing it with other generic panels that were being used in the UK). Unfortunately we were unable to take them with us to Poland and had to purchase new panels and chose the SunPower panels (along with the Solar Edge inverter) again without hesitation. What makes the SunPower panels rise above the others in my opinion is that they continue to generate energy even in low light conditions when others would call it a day (pardon the pun).

Moving on to the second part regarding the chosen installers SunSol based in Gdansk. When we approached them (and we approached a few) to enquire about the products available we found them extremely informative and helpful, without being overbearing and pushy, which was a plus to me. I was a tad cheeky as I did not mention that I was already familiar with PV panels so was intrigued as to what they had to say. They knew there stuff and seemed very passionate not just about PV energy but about other alternative renewable and environmentally friendly energy product and technology. They guided us step by step through the process involved in installing the PV system in Poland, which was slightly different to the UK. Also customer care and satisfaction were just as important to SunSol as the products they were supplying and installing. The whole process was very smooth and stress free as I was unfamiliar with the way things were done in Poland, especially as they spoke English as well (my Polish is very limited). We plan to develop our PV system further and will be using SunSol’s services again without a second thought.

To conclude, in my experience I believe you cannot go wrong with using SunSol to purchase your PV panels and having them install it and you cannot also go wrong with choosing SunPower panels. I take my hat off to both SunSol and SunPower for both providing a first class service and a first class product.

Firmę SunSol wybraliśmy z racji bardzo dobrej obsługi procesu sprzedaży i najlepszej jakości produktów. Praktycznie tego samego dnia nawiązano z nami kontakt i komunikacja odbywała się bez opóźnień. Wybraliśmy zestaw z SunPower, gdyż 25-letnia gwarancja na produkt była dla nas kluczowa, do tego parametry techniczne SunPower pozostawiają konkurencję w tyle. Realizacja była sprawna i bez opóźnień. Polecam serdecznie i w razie pytań proszę pisać.

Wszystkim zainteresowanym chciałbym polecić firmę SunSol jako rzetelnego  partnera w rozmowach, negocjacjach, jak i wykonawstwie instalacji  fotowoltaicznych.

Spośród 3 firm które składały mi oferty  na w/w instalację, oferta firmy  SunSol wyróżniała się profesjonalizmem, rzetelnością i elastycznością. Na moja prośbę przedstawiono mi kilka wariantów do wyboru, cały czas z pełną informacją co do materiałów, różnic pomiędzy nimi jak i cen. To pozwoliło mi z pełną świadomością wybrać odpowiedni system jak i doprowadzić do końca cały proces, czyli do montażu zestawu o mocy 4,5 kW i podłączenia licznika przez Tauron.

Polecam z pełną odpowiedzialnością w/w firmę, jako sprawdzonego i  rzetelnego partnera do wykonywania tego typu instalacji.

Firma SunSol z Gdańska wykonała dla mnie instalację fotowoltaiczną o mocy 9,81 KW. Współpraca z Firmą już od pierwszego kontaktu układała się bardzo dobrze. Wszystkie etapy pracy były wykonywane wzorowo. Bardzo szybko porozumieliśmy się który z trzech zaproponowanych wariantów będziemy realizować. Miejsce montażu zostało już wcześniej potwierdzone jako nadające się pod w/w inwestycję. W tym samym czasie miałem również oferty od dwóch innych Firm, ale współpraca i oferty nie były moim zdaniem na tyle profesjonalne i przekonywujące co od firmy SunSol.

Głównie profesjonalny sposób podejścia do klienta, wytłumaczenie o co tak naprawdę chodzi w tych trzech ofertach, jakie są różnice miedzy nimi przekonały mnie do wyboru SunSol-u jako wykonawcy.

Następny bardzo mocny punkt tego przedsięwzięcia to profesjonalny osprzęt i szybki montaż paneli. Osobiście obserwowałem pracę tych ludzi i krótko mówiąc „fachowcy z górnej półki”, którzy na bieżąco informowali mnie co, jak i po co tak to wykonują.

Po zakończonym montażu zostałem praktycznie poinstruowany jak to wszystko działa.

Końcowy etap to podłączenie instalacji do sieci energetycznej poprzez wymianę licznika na właściwy dla takich instalacji. Podłączenia dokonała Firma Energa Gdańsk, którą zamówił wykonawca instalacji.

Wszystkim zainteresowanym montażem instalacji fotowoltaicznej polecam Firmę SunSol z Gdańska. Jak wyżej opisałem, można polegać na ich fachowości, wiedzy i podejściu do realizacji oferty.

Potwierdzam, że firma SunSol sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Załogowej 2/6 w Gdańsku, zaprojektowała, dostarczyła i zamontowała system fotowoltaiczny o mocy 40 kWp, pokrywający zapotrzebowanie na energię elektryczną Pensjonatu Rybical. System inteligentny o mocy 40 kWp został wykonany należycie, o czym świadczy wydajna i bezobsługowa praca. Od maja 2018 roku do 2 września 2018 roku system wyprodukował 18 758,0 kWh.

Decydując się na montaż paneli fotowoltaicznych oraz szukając odpowiedniego wykonawcy musiałem się naprawdę naszukać i przesiedzieć sporo czasu przed komputerem, aby odpowiednio dobrać sprzęt z którego bym był zadowolony.

Wysłałem kilkanaście zapytań do firm, które montują panele fotowoltaiczne z prośbą o wycenę kosztów całkowitej inwestycji i mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć , że tylko firma SUN SOL podeszła do sprawy bardzo profesjonalnie.

A dlaczego:

 – jako jedyni zapytali jakie są moje oczekiwania i potrzeby związane z montażem paneli,
 – przyjechali osobiście na miejsce potencjalnej inwestycji i sprawdzili możliwości montażu,
 – bardzo dobra wiedza techniczna oraz zaangażowanie przedstawiciela firmy umożliwiły mi dobór odpowiedniego sprzętu dostosowanego do moich oczekiwań,
 – jasne , proste zasady umowy,
 – terminowość oraz stały kontakt telefoniczny i mailowy  z przedstawicielem firmy w przypadku dodatkowych pytań,
 – przygotowali wszystkie dokumenty, które w późniejszym czasie trzeba przedstawić w zakładzie energetycznym
 – montaż paneli na dachu – załoga z doświadczeniem, szybki montaż, brak problemów i zostawiony po sobie porządek.

Szanowni Państwo

Chciałbym serdecznie podziękować za realizację projektu. Na każdym etapie oferty wstępnej, projektowania , realizacji i przygotowania dokumentacji odbiorowej byłem zaskoczony profesjonalizmem oraz terminowością . Współpraca z back-office jak i ekipą montażową była ponad moje oczekiwania. Ustalone terminy były skrupulatnie dotrzymane. Prace montażowe rozpoczęły się punktualnie. Ekipa montażowa miała wszystkie niezbędne narzędzia czy rusztowania. Prace przeprowadzone były zgodnie z zasadami BHP – asekuracja pracowników pracujących na rusztowaniach i dachu. Ekipa zawsze uśmiechnięta , wesoła – z bardzo dobrą energią . Po pracy wszystkie śmieci i opakowania, które powstały podczas montażu zostały zabrane przez firmę montażową. 

Dokumenty do rejestracji w firmie energetycznej zostały przygotowane perfekcyjnie – bez żadnych zwrotów – pełny profesjonalizm.

Mogę firmę SunSol polecać każdemu – to świetny wybór od projektu do pełnej realizacji. Współpracowaliśmy w ramach projektu w Płocku, Pniewskiego 28..  

Jeszcze raz dziękuję i życzę dużo ciekawych wyzwań! 

Firmę SunSol odnalazłam przez stronę internetową. Od samego początku kontakt przebiegał bez zarzutu. Po wysłaniu zapytania Przedstawiciel bardzo szybko się ze mną skontaktował, odpowiedział na wszelkie pytania i przedstawił kilka ofert. Ostatecznie, w wyniku naszej współpracy Firma SunSol wykonała u mnie instalację fotowoltaiczną o mocy 9,76 kW.

Początkowo rozważałam jeszcze inne firmy, jednak przekonał mnie pełen profesjonalizm SunSol w podejściu do klienta.

Od nawiązania kontaktu, przez ustalanie szczegółów i montaż, wszystkie etapy pracy przebiegały bezproblemowo. Sam montaż przeprowadzany był ponad 200 kilometrów od siedziby Firmy, jednak nie wystąpiły w związku z tym żadne komplikacje. Panowie monterzy sprawnie i rzetelnie wypełnili swoje zadanie, na bieżąco informując mnie o swoich działaniach, a na koniec poinstruowali mnie o działaniu sprzętu.

Firma SunSol pomogła mi również uzyskać dokumenty wymagane, by podłączyć instalację do sieci energetycznej.

Serdecznie polecam Firmę SunSol z Gdańska, jeśli rozważają Państwo montaż instalacji fotowoltaicznej. Ich fachowość, wiedza i sposób podejścia do klienta sprawi, że nie będą Państwo zawiedzeni

Z wyrazami szacunku

Rekomenduję firmę SunSol jako solidnego i godnego polecenia wykonawcy instalacji fotowoltaicznych.

Instalację o mocy 7,7kWp zainstalowałem w listopadzie 2018 roku. Inwestycję poprzedził „casting” wykonawcy, który polegał na ogłoszeniu się na platformach internetowych, zebraniu ofert na podstawie wstępnie zdefiniowanych potrzeb i kontynuowaniu rozmów z grupą wybranych podmiotów.

Od samego początku firma SunSol wzbudziła moje zaufanie proaktywnością, szybkim kontaktem i wyczerpującymi odpowiedziami na moje wątpliwości dotyczące mocy instalacji, położenia paneli, oprzyrządowania, etc. W odróżnieniu od innych potencjalnych wykonawców nie robiła wrażenia zainteresowanej wyłącznie pieniędzmi inwestora, ale głównie jego potrzebami.

Po zdecydowaniu się na usługi firmy SunSol znalazła ona najbliższy dogodny termin i przeprowadziła montaż w ciągu dwóch dni!

Co do całości współpracy, to oceniam ją na 6 w skali 5-cio punktowej. Zarówno część zakupową, jak i instalatorską (energiczna ekipa z solidnymi umiejętnościami i wiedzą popartą poczuciem humoru, pracownicy techniczni dający wsparcie w trakcie rejestracji inwertera celem monitorowania internetowego wyprodukowanej energii).

Co nie powinno pozostać nie wspomniane- po instalacji napotkałem na problem nie związany z pracą inwertera Fronius), który to firma instalatorska aktywnie pomagała mi rozwiązać.

pozdrawiam serdecznie

Witam wszystkich serdecznie.

Literatem nie jestem, tak więc krótko mówiąc firmę Sun Sol polecam z całą odpowiedzialnością.

Byłem zielony jak Irlandzka koniczynka w temacie paneli słonecznych.

Poprowadzili prawie za rączkę i tak oto w Poznaniu mam na dachu malutką”farmę”słoneczną.

Ekipa fachowa i miła, co warto wspomnieć.

Raz jeszcze wspomnę: Poznaniak poleca!!!

Niniejszym pragnę wyrazić moje zadowolenie ze współpracy z firmą SunSol, a w szczególności z Panią Katarzyną Wojtczak.

Pani Katarzyna była związana z realizacją montażu instalacji fotowoltaiki  9,28 kWp na moim domu, począwszy od pierwszego kontaktu kontaktu, podczas którego zaprezentowała produkty firmy, poprzez przygotowania 3 ofert, dalej poprzez realizację oraz wsparcie po uruchomieniu instalacji. Pomijając fakt, iż firma SunSol w pełni wywiązała się z zawartej umowy, chciałbym zwrócić uwagę na zaangażowanie, profesjonalizm oraz niespotykaną otwartość podczas komunikacji z Panią Katarzyną.

Jestem przekonany, że dzięki Pani Katarzynie oraz jej wysokim kompetencjom firma SunSol będzie zdobywać kolejnych Inwestorów i będzie postrzegana jako solidny partner biznesowy na rynku europejskim.

Z czystym sumieniem mogę polecić firmę SunSol wszystkim zainteresowanym wykonaniem instalacji fotowoltaicznej. Zarówno profesjonalne doradztwo Pana Filipa oraz sprawny i fachowy montaż kierowany przez Pana Krzysztofa stały na najwyższym poziomie. System inteligentny o mocy 9,60 kWp działa całkowicie bezobsługowo i wydajnie, realizując założenia zawarte we wcześniej wykonanym projekcie.

Inwestycja była realizowana w Poznaniu i pomimo lokalizacji firmy SunSol w Gdańsku inwestycja była obsługiwana szybko i sprawnie. Szybki i profesjonalny serwis.

Na firmę SunSol trafiłam przypadkiem w internecie. Zdecydowałam się na zainwestowanie w panele fotowoltaiczne. W moim otoczeniu nie było nikogo kto miałby jakąś wiedzę lub doświadczenie w tej dziedzinie. Musiałam sobie radzić sama. Firma Sunsol miała ciekawą stronę internetową. Postanowiłam skontaktować się i zaczerpnąć wiedzy na ten temat. I to był strzał w dziesiątkę.

Trafiłam na Panią Kasię – wysokiej klasy profesjonalistkę. Osobę cierpliwą i wyrozumiałą. Wprowadziła mnie w temat fotowoltaiki. Sprawiła że od pierwszego kontaktu czułam wsparcie fachowe. Sprawnie dobrała instalację do moich potrzeb. Cierpliwie czekała aż każda moja wątpliwość zostanie rozwiana. Otrzymałam odpowiedzi na wszystkie pytania. A potem wspaniała ekipa montażystów – jeden dzień, a właściwie kilka godzin i panele na dachu i instalacja gotowa do pracy. Sprawa załatwiona sprawnie, czysto bez żadnych kłopotów mimo że firma z Gdańska a mój dom w Warszawie.

Z pełnym przekonaniem i przyjemnością  polecam zespół firmy SunSol jako wykonawcę instalacji fotowoltaicznej

Każdy, kto decyduje się na instalację fotowoltaiczną powinien bezwzględnie skontaktować się z firmą SunSol. Ja trafiłem na doradcę Rafała Rabczewskiego, który oprócz tego, że zna się na swojej profesji, to kocha swoją pracę i całkowicie się jej oddaje. Kontakt z doradcą jest bez żadnego problemu i dosłownie w każdej chwili. Dzięki jego wiedzy wprowadziliśmy pewne zmiany w projekcie, z których jestem bardzo zadowolony. Ekipa montująca to wspaniali, młodzi, posiadający niesamowitą wiedzę ludzie. Miło było patrzeć jak szybko, czysto i fachowo wykonują swoją pracę.

Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za wykonaną pracę.

Na jesieni 2019 r. po długotrwałych rozważaniach odnośnie zainstalowania instalacji fotowoltaicznej i wyboru firmy ostatecznie doszło do montażu.

Wszystko działa sprawnie i bez zarzutu. Przebieg procesu przygotowawczego, wszelkie pytania i wątpliwości wyjaśniane były w sposób rzeczowy i merytoryczny, czasami z dużą dozą cierpliwości. Pracownicy firmy są gotowi spędzić każdą ilość czasu na dyskusji o inwestycji. Sam montaż przebiegł bardzo sprawnie i terminowo. Ekipa montażowa – super. Dekarz wykonujący mój dach po paru minutach rozmowy z nimi i popatrzeniu co i jak powiedział, że chłopaki znają się na rzeczy i doskonale wiedzą co robią. Moje obawy co do ewentualnych uszkodzeń w poszyciu dachu skwitował stwierdzeniem „Bym się nie martwił, bo oni na 100% zrobią to dobrze”.

Oprócz solidności w wykonaniu i przygotowaniu do wykonania instalacji, jest jeszcze jedna bardzo ważna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę przy wyborze firmy. Jest to tzw. obsługa powykonawcza. I tu również same pozytywy. Problemy z Energą przy rozliczeniu pierwszej faktury po zmianie licznika na dwukierunkowy – wysłuchanie w czym tkwi problem i właściwe porady co trzeba zrobić i w którym pójść kierunku, by sprawę załatwić.

Podsumowując – same plusy i superlatywy. Minusów nie zauważyłem i oby tak pozostało do końca żywotności instalacji.

Potwierdzam, że firma SunSol sp. z.o.o. z siedzibą przy ul. Ludwika Mierosławskiego 21, w Gdańsku, zaprojektowała, dostarczyła i zamontowała system fotowoltaiczny o mocy 11,52 kWp, pokrywający w dużej części zapotrzebowanie na energię elektryczną Spółki.

Powierzchnia dachu budynku spółki, nie pozwalała na montaż większej instalacji. System o mocy 11,52 kWp został wykonany należycie, o czym świadczy wydajna i bezobsługowa praca. Szczególną uwagę pragniemy zwrócić na wysokie kompetencje i jakość obsługi pracowników firmy SunSol.

Potwierdzam, że firma SunSol sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, zainstalowała system fotowoltaiczny o mocy 31,36 kWp na budynku Centrum Wózków Widłowych Blum dnia 25.09.2020.

Firmę SunSol wybraliśmy ze względu na doświadczenie i podejście jej pracowników, dobre opinie jej klientów oraz 25-letnią gwarancję na wady produktowe modułów REC. Jesteśmy zadowoleni z poziomu usług, szybkiego i sprawnego montażu oraz dotychczasowej pracy instalacji fotowoltaicznej. Mimo niewielkiego kąta nachylenia, już w pierwsze dni wiosny system pokrywa zapotrzebowanie zakładu, a nadwyżki energii wprowadza do siei, skąd będziemy mogli je częściowo odebrać w pochmurne lub krótsze dni.

Polecam firmę SunSol jako rzetelnego partnera, a fotowoltaikę jako dobrą inwestycję.

Potwierdzam, że w grudniu 2018 r. firma SunSol sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, zaprojektowała i wykonała kompletną instalację fotowoltaiczną o mocy 49,68 kWp na dachu budynku firmy Terma.

Na firmę SunSol zdecydowaliśmy się z kilku powodów: pierwszym był bardzo wysoki poziom wiedzy technicznej, który pozwolił zaprojektować optymalną instalację, dopasowaną do naszych potrzeb. Drugim powodem była jakość współpracy, która przebiegała sprawnie, rzeczowo i na zasadach partnerskich. Wszystkie decyzje były z nami konsultowane i omawiane, aby ostateczny projekt spełniał nie tylko nasze oczekiwania ale i możliwości. Na naszą decyzję miały wpływ także bardzo pozytywne opinii poprzednich klientów oraz ich referencje.

Jesteśmy bardzo zadowolenie z wykonanej instalacji, wszystkie nasze założenia zostały spełnione a sam proces montażu przebiegł terminowo i bezproblemowo. Zdecydowaliśmy się na system fotowoltaiczny oparty o moduły SunPower, oferujące największy możliwy uzysk energii z dostępnej powierzchni, długą żywotność oraz 25-letnią gwarancję na wady produktowe i uzysk. Instalacja została dodatkowo powiększona o 30 kWh system akumulatorowy, składający się z 3 baterii BMZ.

Mogę z czystym sumieniem polecić firmę SunSol jako profesjonalnego i rzetelnego partnera wszystkim firmom i osobom prywatnym, którzy chcą zainwestować w fotowoltaikę.

Jestem bardzo zadowolony z jakości i terminowości wykonanych prac przez ekipy montażystów firmy SunSol. Panowie posiadali wysoką kulturę osobistą a jeśli chodzi o wiedzę i fachowość wykonanej usługi, to jest to najwyższa klasa europejska. Rzadko się widzi dbałość o środowisko i sortowanie odpadów poinstalacyjnych, które zostały zebrane przez przez ekipy z miejsca inwestycji.

Jestem głęboko przekonany, że była to trafna decyzja o wybraniu firmy SunSol z listy kilkunastu ofert dostępnych na rynku. Dzięki tej inwestycji wartość mojej nieruchomości wzrosła radykalnie czyniąc ją w pełni ekologiczną.

Dziękuję i życzę wielu sukcesów w działalności firmy na rynku.

Współpracę z firmą SunSol Sp. z o.o. w Gdańsku nawiązałem w lipcu 2020 r. Już na etapie zbierania ofert montażu instalacji fotowoltaicznej na dachu mojego domu zorientowałem się, na tle ofert innych firm, że jest to wiarygodny i doświadczony wykonawca. Wybór tej firmy okazał się trafny. W końcu lipca podpisałem umowę, a w połowie sierpnia instalacja o mocy 7 kWp (20 paneli 350 W) została zainstalowana, zgodnie z uzgodnionym przeze mnie projektem. Monterzy spełnili także wszelkie moje życzenia odnośnie montażu inwertera i ułożenia kabli. Pozostawili po sobie idealny porządek i ogólnie, pozytywne wrażenie.

Firma SunSol załatwiła w moim imieniu formalności związane z przyłączeniem do sieci elektroenergetycznej (nastąpiło to po dwóch tygodniach od montażu), a także złożyła w moim imieniu dokumenty o dofinansowanie w ramach programu „Mój Prąd„, dzięki czemu mój udział w całym przedsięwzięciu był ograniczony do minimum.

Instalacja funkcjonuje bez zarzutu, jest niezawodna i wydajna. SunSol Sp. z o.o. to solidny wykonawca instalacji fotowoltaicznych, którego wyróżniają: terminowość realizacji, konkurencyjne ceny i zawodowy profesjonalizm, zarówno osób kontaktujących się z klientem (w moim przypadku to p. Szymon Chrzanowski) jak i instalatorów.

Jako osoba od 30 lat prowadząca działalność gospodarczą w dziedzinie ochrony środowiska, znająca realia rynku usług OZE w Polsce, polecam firmę SunSol Sp. z o.o. w Gdańsku jako rzetelnego wykonawcę instalacji fotowoltaicznych.

Do fotowoltaiki przymierzałem się od dłuższego czasu. Ponieważ sprawy zawodowe rzuciły mnie na drugi koniec świata temat został odłożony na „później”. Na później tzn. do momentu, kiedy mój znajomy pochwalił się własną elektrownią na dachu :). Szybko nawiązałem kontakt z godnym polecenia pracownikiem firmy SunSol p. Rafałem Rabczewskim.

Człowiek ze wszech miar zorientowany. Fachowiec pierwszej klasy, obeznany w temacie jak nikt inny! Prawdziwy rekin biznesu – internet grzał się do czerwoności w trakcie negocjacji. Po kilku dniach podpisaliśmy niezbędne dokumenty oraz wyznaczyliśmy termin instalacji. Dwóch fachowców w osobie p. Bogusia oraz jego kompana dokonało montażu w umówionym terminie! Byliśmy cały czas na WhatsApp i przy pomocy kamery ustaliliśmy najdrobniejsze szczegóły.

Moja instalacja 5 kWp zaczyna produkować prąd za dwa tygodnie po założeniu licznik dwukierunkowego przez zakład energetyczny.

Wszelkie papiery – pozwolenia, dotacje były wykonane przez firmę SunSol. Nie sądziłem, że pójdzie tak sprawnie, zwłaszcza, że wszystkie ustalenia były prowadzone z pozycji 14 tysięcy kilometrów.

Szczerze polecam firmę oraz pracowników uczestniczących w całym procesie przygotowania i montażu fotowoltaiki.

Polecam wszystkim zainteresowanym firmę SunSol. Pełny profesjonalizm, wiarygodność, zrozumiałe reguły działania, otwarta komunikacja i szacunek dla klienta.

Dziękuję Panu Rafałowi Rabczewskiemu, którego profesjonalizm, szybkość w działaniu, jasne rzetelne oferty, fachowe doradztwo i dostępność w każdym momencie zdecydowało o wyborze tej firmy.

Super się spisała ekipa montażowa pod kierownictwem Pana Łukasza Piotrowskiego.

Dynamika w pracy, estetyka, precyzja, zgodnie z terminem i porządek po zakończeniu prac.

Polecam firmę SunSol wszystkim tym, którzy szukają profesjonalnej i kompleksowej instalacji fotowoltaicznej – szczególne podziękowania dla Rafała Rabczewskiego, za szczególne doradztwo i wiedzę w temacie fotowoltaiki, poszczególnych elementów instalacji i przepisów oraz wszelkiej niezbędnej informacji do podjęcia decyzji na zakup i montaż własnej elektrowni.

Bezkonkurencyjna jakość instalacji jak i termin montażu, ekipa monterów, bez zarzutu, wszystkie uzgodnienia, wymagania – moje własne -wykonane na 200%. Polecam

Poszukując firmy fotowoltaicznej do wykonania instalacji, mój wybór padł na SunSol z Gdańska. Pan Rafał Rabczewski profesjonalnie wprowadził mnie w tajniki sztuki. Umowę podpisałem 12.04.2021. Montaż odbył się zgodnie z umową tj. 16.04.2021, a dziś 26.04.2021 mam wymieniony licznik i produkuję prąd. Wspaniałą robota Pana Rafała i Pana Mateusza z ekipą, który wykonał instalację. Wielkie dzięki. Szczerze polecam.

Opinie klientów

Największym uznaniem za naszą pracę są opinie naszych Klientów, dlatego cieszymy się z każdej kolejnej recenzji. Wspólnie z naszymi Klientami tworzymy lepszą energię!

Michał Tupacz
Michał Tupacz
05/04/2024
Bardzo dobry kontakt, szybka realizacja - cały proces zakupu i instalacji to około 3 tygodni - wszystko działa jak należy, polecam :)
Hania Gralak
Hania Gralak
02/04/2024
Firma Sunsol wykonała dla nas zestaw fotowoltaiki wraz z zestawem magazynów energii oraz ładowarką samochodową. Zestaw działa bez zarzutu już od ponad roku. W między czasie został powiększony o kolejne magazyny. W mojej okolicy dość często występują wyłączenia prądu, które były bardzo uciążliwe. Od czasu gdy mamy zestaw victrona skończył się dyskomfort braku zasilania. Firma Sunsol jest bardzo profesjonalna, solidna i pomocna. Serwis działa zawsze gdy pojawiają się pytania. Sprzęt pracuje bez zarzutu.
Asia B.
Asia B.
15/03/2024
Polecam SunSol. P. Rabczewski i P. Kaźmierski świetnie doradzili w sprawie instalacji fotowoltaicznej i magazynu energii. Panowie odpowiedzieli na liczne pytania, są to pracownicy z zaangażowaniem i pasją do wykonywanej pracy. Szybka realizacja, kompetentna I pomocna ekipa montażowa. Instalacja zamontowana już po dwóch tygodniach od podpisania umowy.
Kazimierz Belka
Kazimierz Belka
28/02/2024
100% zadowolenia - fachowe podejście handlowca oraz fachowa realizacja monterów. Dodatkowy plus za wsparcie techniczne po montażu.
Jaroslaw Wereszczynski
Jaroslaw Wereszczynski
28/02/2024
Zdecydowanie polecam firmę SunSol która niedawno wykonała instalację fotowoltaiczną + magazyn energii w naszym domu. Od samego początku kontakt z firmą oraz wszelkie ustalenia były na najwyższym poziomie. Pan Tomasz z działu handlowego natychmiastowo odpowiadał na wszelkie pytania i wyjaśniał jakiekolwiek wątpliwości. Każdy etap montażu został szczegółowo omówiony a jakiekolwiek zastrzeżenia były natychmiastowo wyjaśniane oraz proponowane rozwiązania które zaspokoiły moje wymagania. Sam montaż przebiegł bardzo sprawnie, mimo ciężkich warunków pogodowych. Montażyści podczas montażu wykazali się starannością i dokładnoscią. (każdy element montowany od poziomicy, starannie, równo, z zachowaniem wszelkich norm.) Zastosowali oryginalne złaczki MC4, profile oraz cała instalacja została pięknie wypoziomowana, przewody solarne renomowanej firmy zostały ładnie i schludnie upięte oraz puszczone w peszlach UV. Dachówki były precyzyjnie podcięte a po montażu wszystkie śrubki oraz sprężynki mocujące wróciły na swoje miejsce. Miejsce oparcia rusztowania oraz drabiny o rynne zostało zabezpieczone, tak aby nie porysowała się farba rynny. Montażyści którzy pracowali przy naszej instalacji byli kulturalni i widać było starannośc w ich pracy. Instalacją wewnątrz budynku również została wykonana na wysokim poziomie. Wszystkie przewody ułożone w wypoziomowanych korytkach, a zastosowane skrzynki i zabezpieczenia są renomowanych firm. Na koniec elementy instalacji zostały oklejone naklejkami ostrzegawczymi jak i zostały opisane wszystkie komponenty systemu. Ostatecznie firma dostarczyła dokumentację powykonawczą, schemat, jak również wnioski o przyłączenie do energii. Podsumowując - szczerze polecam współpracę z firmą SunSol.
zbigniew orlowski
zbigniew orlowski
06/12/2023
Jestem bardzo zadowolony z kompleksowej i profesjonalnej obsługi przez firmę SunSol. Od pierwszego kontaktu z Panem Rabczewskim nie miałem żadnych wątpliwości z wyborem wykonawcy mojej instalacji 😀 czas realizacji - ekspresowy, fachowy montaż ekipy Pana Igora. Firmę SunSol polecili mi znajomi i ja również będę serdecznie polecał.

Oferujemy bezpłatny projekt instalacji fotowoltaicznej