REC Alpha – co wyróżnia najlepsze moduły roku 2020?

REC Alpha – więcej o najlepszych modułach 2020 roku

Moduły REC Alpha to flagowy produkt firmy REC Group, zdobywca prestiżowej nagrody Intersolar Award 2020, najlepszy moduł słoneczny roku 2020 według rankingu Solar Review. Dzisiaj opowiemy więcej o tym, dlaczego te moduły są tak dobre i czym się wyróżniają na rynku.

REC Alpha zdo bywca InterSolar Award 2020

Dyrektor ds. Technologii w REC Group, Chankar G. Sridhara, powiedział, że otrzymanie nagrody Intersolar Award po raz drugi wyraźnie wskazuje na to, kto jest liderem branży energii słonecznej, kto wprowadza na rynek innowacje i technologie. Dzięki zaprojektowanym i opatentowanym przez firmę REC modułom Alpha została osiągnięta moc 380 Wp w formacie 60-ogniwowym, bez konieczności zwiększenia liczby ogniw. Osiągnięcie takiego poziomu mocy w sposób opłacalny i przyjazny dla środowiska jest dowodem nieustannego dążenia firmy REC do doskonałości w zakresie zapewnienia czystej energii słonecznej. Produkty serii REC Alpha szybko okazały się modułami o wysokiej mocy najchętniej wybieranymi przez klientów na całym świecie, również naszych Inwestorów.

Moduły REC Alpha dzięki zaawansowanej strukturze ogniw, która zapewnia wysoką wydajność, to ponad 20% mocy więcej w porównaniu ze standardowym modułem słonecznym.

 

Ogniwo

Technologia HJT. Ogniwa w modułach REC Alpha wyposażone są w heterozłącza, co pozwala na połączenie zalet krystalicznych i cienkowarstwowych technologii słonecznych w pojedynczej strukturze hybrydowej. HJT to pionierska technologia stworzona przez REC, w której ogniwa tworzące moduł składają się z dwóch rodzajów krzemu: amorficznego i monokrystalicznego typu n. Zapewnia to jedną z najbardziej wydajnych pasywacji ogniw na rynku, w celu uzyskania wysokiego poziomu mocy i wydajności – nawet w gorącym klimacie.

Poszczególne ogniwa są produkowane w niskiej temperaturze w celu zapewniania długotrwałej jakości. REC wyeliminował inwazyjny proces lutowania, wykorzystując specjalnie opracowaną kombinację folii i drutu do tworzenia połączeń. Jest to znacznie mniej inwazyjny proces niż lutowanie wysokotemperaturowe spotykane w konwencjonalnych ogniwach, chroniący integralność ogniwa HJT dla lepszej jakości, przy jednoczesnym zmniejszeniu całkowitej zawartości ołowiu w module o 81%.

 REC Alpha to najwyższa jakość i technologia – złącza HJT

Brak degradacji LID. W standardowych ogniwach występuje proces degradacji wywołany nasłonecznieniem. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych ogniw monokrystalicznych typu n ten proces został całkowicie powstrzymany, co gwarantuje najwyższe uzyski przez cały okres użytkowania.

 

Trwałość

Moduły z serii Alpha są wyjątkowo wytrzymałe i odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Podwójna, mocna rama i wsporniki chronią komórki i szkło przed zginaniem się pod obciążeniem, co umożliwia ekstremalne obciążenia do 7000 Pa. Ponadto moduły utrzymują wysoki poziom wydajności przez cały okres użytkowania instalacji, a rama o wysokości 30 mm ułatwia obsługę. Sama konstrukcja natomiast umożliwia zoptymalizowany transport.

 REC Alpha to najwyższa jakość i technologia – trwałość

Jakość i ekologia

Od początku istnienia firmy REC kładł ogromny nacisk na jakość. Zintegrowany system produkcji i szczegółowe testy jakości zaowocowały najniższym wskaźnikiem zwrotów w ramach gwarancji produktowej na poziomie 0,0001%. REC jest tak pewny najwyższej jakości swoich produktów, że oferuje aż 25-letnią gwarancję łączoną na wydajność, wady produktowe i serwis. Oznacza to, że przez pierwszych 25 lat użytkowania modułów REC jesteśmy zabezpieczeni przed wszelkimi usterkami wynikającymi z winy producenta i dodatkowo nie musimy się przejmować opłatami za ewentualny serwis, gdyż i to jest pokrywane przez firmę REC. Należy jednak pamiętać, że ta pełna 25-letnia gwarancja obejmuje moduły zainstalowane jedynie przez instalatorów sprawdzonych i zaaprobowanych przez REC. Takie firmy instalatorskie należą wówczas do REC Solar Professional i taką firmą jest właśnie SunSol.

Warto wspomnieć również o tym, że firma REC dba zarówno o najwyższą jakość swoich produktów, jak również o ekologiczny efekt swojej działalności. Dzięki odpowiedzialnemu zarządzaniu i stosowaniu zasad zrównoważonego rozwoju, REC może się poszczycić najniższym śladem węglowym dla produkcji swoich ogniw.

REC Alpha

Formularz kontaktowy

Oferujemy bezpłatny projekt instalacji fotowoltaicznej.

Dziękujemy. Niedługo się skontaktujemy!