SunPower – jakość, która ma moc

Doświadczenie i technologia

Firma SunPower od Maxeon Solar Technologies to 35 lat doświadczenia we wprowadzaniu na rynek innowacji w fotowoltaice. Wysoce zaawansowane technologie wspomagają walkę ze zmianami klimatycznymi w ponad 100 krajach na całym świecie. Jakość produktów SunPower jest ceniona przez niezliczonych Inwestorów, a technologia sięga przestrzeni kosmicznej.

Technologia odgrywa kluczową rolę przy maksymalizacji energii słonecznej. Na dzień dzisiejszy SunPower jest jedną z najbardziej innowacyjnych firm, na co przekłada się ponad 720 patentów i blisko 300 zgłoszeń patentowych. Ogniwa SunPower Maxeon zapewniają najwyższą dostępną wydajność, wytwarzając do 35% więcej energii elektrycznej niż konwencjonalne moduły słoneczne z tej samej przestrzeni przez pierwsze 25 lat użytkowania! Nic dziwnego, że jest to technologia, którą której wytrzymałość i jakość doceniają takie instytucje, jak NASA czy SpaceX, używając modułów SunPower podczas misji kosmicznych. W 2016 roku ogniwa SunPower zasiliły w 100% elektryczny samolot Solar Impulse 2, który dokonał lotu dookoła świata!

solar impulse

Ogniwo SunPower pod lupą

ogniwo

Co takiego mają w sobie panele słoneczne SunPower, że są niezawodne w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych, takich jak np. zamarznięta dzicz norweskiego Archipelagu Svalbard czy wręcz przestrzeń kosmiczna? Co sprawia, że ogniwa fotowoltaiczne od SunPower Maxeon pozwalają na uzyskanie najwyższej sprawności, a moduły są uznawane za najlepsze na rynku? Ich niedoścignioną niezawodność zapewniają takie rozwiązania, jak zastosowanie miedzi jako ścieżki zbierającej elektrony z ogniw, co skutkuje wyższą sprawnością modułów czy innowacyjne złącza ogniw, specjalnie zaprojektowane w celu zmniejszenia naprężeń strukturalnych spowodowanych ekstremalnymi temperaturami. Każde ogniwo ma solidną metalową podstawę zapewniającą doskonałą wytrzymałość i trwałość. SunPower nie idzie na kompromisy w kwestii komponentów – stosuje najczystszy krzem, który zapewnia niezrównaną wydajność w każdym klimacie.

Dodatkowo ogniwa nie mają przewodów sieciowych – wykorzystują przewodnictwo styków tylnych, dzięki czemu zwiększa się stopień przechwytywania światła.

 

Jakość, która przekłada się na moc

Zastosowane rozwiązania sprawiają, że panele fotowoltaiczne SunPower Maxeon nie mają sobie równych. Moduły te łączą w sobie najwyższą trwałość, sprawność oraz najlepsze na rynku dostępne warunki gwarancji – 25-letnią gwarancję na produkt (wady produkcyjne),

25-letnią gwarancję na moc wyjściową (92%) oraz 25-letnią gwarancję na usługę. Już sama elastyczna, opatentowana konstrukcja ogniw pozwala wyeliminować 86% przyczyn zniszczeń. Sprawność modułów fotowoltaicznych SunPower wynosi powyżej 22%. W 2016 roku SunPower pobił rekord sprawności ogniwa fotowoltaicznego – na wyprodukowanym pełnowymiarowym ogniwie stwierdzono w warunkach laboratoryjnych sprawność rzędu 25,2%. Wynik ten świadczy o tym, że SunPower stale doskonali swoje produkty i nie poprzestaje na laurach – wciąż sięga wyżej, by zapewniać jeszcze więcej mocy!

uzysk wykres

Czysta energia

SunPower jest uznawany za zrównoważonego rozwoju w zakresie paneli fotowoltaicznych. W 2019 roku „PV Magazine” przyznał firmie inauguracyjną nagrodę Sustainability Award za konstrukcję oraz praktyki biznesowe zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju wykorzystywane przy produkcji modułów SunPower Maxeon. Dodatkowo moduły te były pierwszymi na świecie panelami fotowoltaicznymi, które zdobyły prestiżowy certyfikat Cradle to Cradle Certified™—Bronze. Przeszły przy tym przez rygorystyczną analizę praktyk zrównoważonego rozwoju w takich obszarach jak wpływ materiałów na zdrowie, ponowne zużycie materiałów, zarządzanie energią i węglem, gospodarka wodna i sprawiedliwość społeczna.

 

Jesteś zainteresowany inwestycją w najlepsze na rynku moduły fotowoltaiczne? Nasz Doradca udzieli Ci wszystkich niezbędnych informacji – zapraszamy do kontaktu.

Formularz kontaktowy

Oferujemy bezpłatny projekt instalacji fotowoltaicznej.

Dziękujemy. Niedługo się skontaktujemy!