LG pionierem w produkcji najwyższej jakości modułów fotowoltaicznych

         Marki LG nie trzeba dziś przedstawiać nikomu. Od kilkudziesięciu lat LG jest liderem w branży klimatyzacji oraz dostarcza konsumentom na całym świecie wysokiej jakości urządzenia gospodarstwa domowego. Czy wiedziałeś, że od 1985 roku LG zajmuję się również modułami fotowoltaicznymi?

         Jeżeli nie, to przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się, że to właśnie LG od lat jest jedną z tych firm, która wyznacza standardy towarzyszące produkcji najwyższej jakości modułów fotowoltaicznych.

 NIEMAL 1000 ZGŁOSZONYCH PATENTÓW Z ZAKRESU PV

         Od końca XX wieku LG poświęca wiele czasu oraz inwestuje duże nakłady finansowe w dział badań i rozwoju w zakresie modułów fotowoltaicznych. Takie działania charakteryzują firmy, które starają się o miano lidera w branży. Do dziś LG zgłosiło niemal 1000 wniosków patentowych. Nieustanny rozwój umożliwił marce stworzenie dwóch serii modułów, charakteryzujących się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Mowa o seriach: NeON 2 oraz NeON R. Poznajmy je bliżej!

LG NeON 2 – NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANY MODUŁ FOTOWOLTAICZNY OD LG

         Jeżeli podczas wyboru poszczególnych komponentów do własnej instalacji fotowoltaicznej poszukujesz produktów wykonanych w najwyższej jakości to powinieneś poznać serie NeON 2 od LG. Ten moduł łączy w sobie wszystkie cechy pozwalające Ci spokojnie patrzeć w przyszłość ze świadomością, że twoja instalacja będzie pracować wydajnie przez najbliższe lata. W NeON 2 zastosowano nowoczesną technologię CELLO, która polega na wykorzystaniu aż 12 bardzo cienkich przewodów służących do odprowadzania ładunku elektrycznego. Dodatkowo, przewody w NeON2 mają cylindryczny kształt umożliwiający odbijanie się padającemu światłu pod różnych kątem. W rezultacie większa ilość światła padającego na moduł zostaje zamieniona na prąd elektryczny. Moduł opakowany jest w grubą, 40 mm czarną ramę, która w połączeniu z czarnymi elementami konstrukcyjnymi (szyny, klemy), które SunSol oferuje swoim inwestorom w standardzie, tworzy efekt zauważalnej z daleka estetyki.

 

LG Neon2 

Instalacja fotowoltaiczna wykonana przy użyciu modułów LG NeON 2 przez firmę SunSol

 

LG NeON R – NAJBARDZIEJ ZAAWANSOWANY MODUŁ FOTOWOLTAICZNY OD LG

         Jeżeli interesują Cię produkty tylko z wyższej półki, koniecznie musisz poznać moduł LG NeON R. Ten moduł oprócz technologii wyróżnia się również niespotykanym wyglądem, który zadowoli nawet największych estetów. W NeON R zastosowano technologię Back Contact, która w uproszczeniu polega na schowaniu szyn przewodzących ładunek elektryczny z tyłu ogniwa. W rezultacie na powierzchni modułu nie dostrzeżesz ani jednej srebrnej ścieżki. Dzięki temu rozwiązaniu cała powierzchnia ogniwa krzemowego może być wykorzystana do pochłaniania światła słonecznego, co bezpośrednio przekłada się na zwiększenie sprawności i wydajności całego urządzenia. Bardzo niski współczynnik temperaturowy charakteryzujący moduł NeON R umożliwia wysoką wydajność pracy przy ekstremalnie wysokich temperaturach. Wybór tego modułu zapewnia maksymalne wykorzystanie ograniczonej powierzchni połaci dachowej. LG NeON R jest bowiem dostępny w wersji o mocy aż 390W a co istotne, rozmiar modułu nie uległ znacznej modyfikacji i nadal wynosi mniej więcej 1,7 m2.

LG neonR

Instalacja fotowoltaiczna wykonana przy użyciu modułów LG NeON R.
Źródło: https://www.lg.com/pl/business/solar-neon-r

NAJWYŻSZA JAKOŚĆ, NAJDŁUŻSZY PAKIET GWARANCYJNY – OTO CECHY WSPÓLNE MODUŁÓW LG

         Niezależnie, który moduł fotowoltaiczny od LG wybierzesz, możesz być pewny, że to będzie dobra decyzja. Każda seria została zaprojektowana i wykonana z dbałością o detale tak by zapewnić ci najwyższa jakość w rozsądnej cenie. Moduły od LG powstają przy zastosowaniu najwyższej jakości i czystości krzemu typu „N” umożliwiającego uzyskanie wysokiej wydajności, która po 25 latach nadal będzie przekraczać 90%! Jeżeli obawiasz się o umieszczenie nadmiernego obciążenia na Twoim dachu, musisz wiedzieć, że LG wykorzystuje lekkie szkło o grubości 2,8 mm, które pozwala na obniżenie masy całkowitej urządzenia do granicy 18 kg. Dodatkowo cieńsze szkło ułatwia przedostawanie się promieni słonecznych do powierzchni ogniwa. Co ważne, cieńsze szkło dzięki procesowi podwójnego hartowania spełnia wszystkie wymagane normy i w połączeniu z grubą, 40 mm ramą pozwala na przyjęcie przez moduł dużego obciążenia rzędu 5400 Pa, odpowiadającego ponad 500 kg!

         Wiesz już, że LG produkuje moduły fotowoltaiczne wysokiej jakości. Powinieneś również wiedzieć, że oprócz dużej wagi do samej technologii, nie mniejszą LG przykłada do gwarancji. Każdy moduł fotowoltaiczny od LG jest objęty 25 letnią gwarancją na produkt oraz 25 letnią gwarancją na wydajność. Tak długa gwarancja nie jest dziełem przypadku. LG poddaje swoje produkty bardzo rygorystycznym testom, często w wielokrotnie surowszych warunkach niż wymagają tego europejskie normy. 25 letnia gwarancja od producenta, który na rynku istnieje od ponad 70 lat wzbudza zaufanie inwestora.

 

 LG gwarancja

LG oferuje 25 letnią gwarancję na produkt oraz na wysoką wydajność urządzenia przekraczającą 90% po 25 roku działania. 
Źródło: https://www.lg.com/pl/business/dlaczego-lg-solar

 

         W zachowaniu niezawodności pracy całej instalacji jak i samych modułów niemałą rolę odgrywa jakość montażu. LG dba by ich produkty były instalowane przez zaufanych, rzetelnych i doświadczonych Instalatorów. W odpowiedzi na tę potrzebę, LG utworzyło program LG PRO, który zrzesza najlepszych instalatorów i promuje ich wysokiej jakości usługi. Zespół SunSol należy do wąskiego grona certyfikowanych instalatorów LG PRO na terenie Polski i może pochwalić się wiedzą techniczną z zakresu znajomości produktów oraz doświadczeniem związanym z montażem i testami urządzeń od LG.

WIEDZA, DOŚWIADCZENIE, PROFESJONALIZM

         Te trzy przymiotniki doskonale opisują markę LG dostarczającą na rynek bardzo wysokiej jakości moduły fotowoltaiczne. Zastanawiając się nad założeniem własnej instalacji fotowoltaicznej rozważ zakup paneli od LG, w formie solidnej i bezpiecznej inwestycji. Pamiętaj również by zwrócić uwagę na firmę instalatorską, ponieważ wysoka jakość montażu gwarantuje niezakłóconą pracę wszystkich urządzeń.

 

 

 image
  • Radosław Błoński
  • r.blonski@sunsol.pl
  • Doradca energetyczny | SunSol
    kom. 533 747 763
    tel. 58 746 38 99

Formularz kontaktowy

Oferujemy bezpłatny projekt instalacji fotowoltaicznej.

Dziękujemy. Niedługo się skontaktujemy!