Sunsol
Polski | | |

Dotacje na Fotowoltaikę

Dofinansowanie na instalacje fotowoltaiczne "Prosument" 

Założenia nowego programu NFOŚiGW (1 kwartał 2016 roku) dofinansowania przydomowych instalacji fotowoltaicznych „Prosument”:

1)      Dofinansowanie do 40 % kosztów kwalifikowanych instalacji PV (w okresie 2014-2016 lub do wyczerpania puli 100 mln zł) Maksymalna kwota dofinansowania to 100.000 zł w wypadku osób fizycznych.

         Dofinansowanie do 30 % kosztów kwalifikowanych instalacji fotowoltaicznej (okres 2017-2020)

2)      Niskooprocentowana pożyczka (1% w skali roku) na okres 15 lat (kredyt na 100 % kosztów kwalifikowanych)

3)      Koszt kwalifikowany do instalacji fotowoltaicznej sieciowej to 7 000 zł za każdy kW zainstalowany dla instalacji do 5 kW 6000 zł dla instalacji powyżej 5 kW

4)      Koszt kwalifikowany dla systemów fotowoltaicznych z zintegrowanym magazynem energii 12 000 zł / kW dla instalacji do 5 kW 10 000 zł dla instalacji powyżej 5 kW

5)      Dopłaty do systemów fotowoltaicznych obejmują gospodarstwa domowe oraz wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe

6)      Jednostki Samorządu Terytorialnego mogą uzyskać dopłatę z pominięciem banku

7)      Dofinansowanie jest przydzielane w odziałach BOŚ Bank.

Pełna treść programu "Prosument" wraz z założeniami [PDF - "Prosument]


Możliwe jest uzyskanie niskooprocentowanego kredytu współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Raty kredytu spłacane są zyskami z instalacji fotowoltaicznej. Kredyty  na panele słoneczne współfinansowane przez WFOŚiGW z podziałem na poszczególne województwa znajduje się na stronie Banku Ochrony Środowiska

 

Dotacje na instalacje fotowoltaiczne w województwie Kujawsko-PomorskimWFOŚIGW w Toruniu wprowadził program EKODOM.  W ramach programu udziela dofinansowania dla osób fizycznych na instalacje fotowoltaiczne w formie niskooprocentowanej pożyczki do 80 % kosztów kwalifikowanych instalacji PV. Dotacja na instalacje fotowoltaiczne obejmuje województwo kujawsko-pomorskie, a wnioski można składać do 30 czerwca 2017 rSzczegóły dostępne pod linkiem.

Natomiast dla przedsiębiorstw wciąż istnieje możliwość dofinansowania w formie niskooprocentowanej pożyczki do 80% kosztów kwalifikowanych instalacji PV. Dotacja na instalacje fotowoltaiczne obejmuje województwo kujawsko-pomorskie, a wnioski można składać do wyczerpania środków.

 

WFOŚiGW w Lublinie  wprowadził nowe zasady dofinansowania systemów PVw formie pożyczki niskooprocentowanej. Dotacja jest udzielana do 80% kosztów kwalifikowanych. Po częściowej spłacie pożyczki istnieje możliwość umorzenia 30%. Dotacja na instalacje fotowoltaiczne obejmuje  województwo lubelskie. 

 

Dotacje z WFOŚiGW w Warszawie na panele fotowoltaiczneWFOŚIGW w Warszawie udziela dofinansowania na instalacje fotowoltaiczne w formie dotacji do 25 % kosztów kwalifikowanych instalacji PV, jednakże niewięcej niż 7.500 zł dla jednego beneficjenta. Wzór wniosków będzie dostępny od Marca 2016 roku uruchomienie programu 04.04.2016 do 30.09.2016. Dotacja na instalacje fotowoltaiczne obejmuje województwo Mazowieckie . Szczegóły dotacji dostępne pod linkiem.

 

 Dotacja na fotowoltaike Warmińsko-mazurskieWFOŚiGW w Olsztynie rozdysponowuje dotację na instalację fotowoltaiczne w województwie warmińsko- mazurskim z programu "Prosument". Dotacja wynosi 40 % do końca 2016 roku na pozostałe 60 % można uzyskać niskooprocentowany kredyt. Firma SunSol pomaga w uzyskaniu dotacji z tego programu.

 

 Dotacje na instalacje fotowoltaiczne w województwie warmińsko-mazurskimWFOŚiGW w Szczecinie wznowił dotacje w formie niskooprocentowanej pożyczki dla osób fizycznych do 100% kosztów kwalifikowanych instalacji PV. Istnieje możliwość umorzenia 30% pożyczki. Dotacja na instalacje fotowoltaiczne obejmuje województwo zachodniopomorskie, a wnioski można składać do wyczerpania środków.Punkty, w których można składać wnioski na dofinansowanie instalacji PV - Szczecin, Koszalin, Szczecinek.

 

Dotacje na instalacje fotowoltaiczne w województwie OpolskimWFOŚiGW w Opolu wprowadził nowe zasady dofinansowania w formie pożyczki niskooprocentowanej. Można będzie otrzymać dofinansowanie w formie pożyczki w wysokości do 95% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia. Dofinansowanie w ramach Programu będzie udzielane w formie pożyczki z możliwością częściowego umorzenia do 30%. Nabór wniosków o dofinansowanie w formie pożyczki w ramach Programu prowadzony będzie w trybie ciągłym i trwać będzie od ogłoszenia o naborze do 31.12.2020 r.

 

Dotacje na instalacje fotowoltaiczne w WarszawieUrząd Miasta w Warszawie udziela dofinansowania na instalacje fotowoltaiczne w formie dotacji do 40 % kosztów kwalifikowanych instalacji PV, jednakże nie więcej niż  15 000 zł dla jednego beneficjenta. Program został uruchomiony 01.09.2016 a zakończy się 31.12.2016. Dotacja na instalacje fotowoltaiczne obejmuje tylko miasto stołeczne Warszawa . Szczegóły dotacji dostępne pod linkiem.

 
Dotacje na insytalacje fotowoltaiczne w Sopocie

1) 1000 zł/kW na  panele fotowoltaiczne dla budynku jednorodzinnego do 5000 zł, 

2) 1000 zł na/kW  instalacje fotowoltaiczne  dla budynku wielorodzinnego do 15 000 zł.

    

    Dotacje na instalacje fotowoltaiczne w GdyniDotacje na insytalacje fotowoltaiczne w Gdyni

1) 2500 zł na  panele fotowoltaiczne dla budynku jednorodzinnego, 
2) 5000 zł na  instalacje fotowoltaiczne  dla budynku wielorodzinnego.
 
 
 
 
 
 

Dotacje na instalacje fotowoltaiczne w województwie Pomorskim "Słoneczne Pomorze" z ramienia WFOŚiGW

  1. Dodtacja do 50 % kosztów kwalifikowanych instalacji fotowoltaicznej.
  2. Dotacja nie wieksza niż 400 000 zł.
  3. Dotayczy jednostek samorządu terytorialnego dla osób fizycznych przewidziany jest program "Prosument"

Na bieżąco monitorujemy nowe możliwości dofinansowania projektów OZE dla osób fizycznych, firm i jednostek samorządowych. Pomagamy w przygotowaniu dokumentacji potrzebnej do uzyskania dotacji oraz doradzamy w kwestii zawarcia umowy o dofinansowanie. Przygotowujemy końcowe rozliczenie dotacji, w tym raport techniczny i finansowy oraz dostarczamy komplet wymaganych załączników.

Ogólnokrajowe programy finansujące OZE z podziałem na rodzaj finansowania i typ beneficjenta można znaleźć na stronie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

 

Wydziały Środowiska w poszczególnych gminach prowadzą indywidualne projekty na dofinansowanie odnawialnych źródeł energii. Aby uzyskać aktualne informacje, należy skontaktować się z właściwą sobie jednostką samorządową.


Projekty z funduszu Europejskiej Organizacji Gospodarczej oraz Funduszu Norweskiego. Aktualne informacje o dotacjach z Funduszu Norweskiego na instalacje fotowoltaiczne znajdziesz tu.

Prosimy o skorzystanie z formularza kontaktowego bądź kontakt pod nr 58-746-38-99 lub e-mail: handlowy@sunsol.pl

Formularz kontaktowy

  • SMA
  • KYOCERA
  • SOUTHWEST WINDPOWER
  • BOSCH
  • CANADIAN SOLAR