Sunsol
Polski | | |

Dotacje na Fotowoltaikę

Dofinansowanie na instalacje fotowoltaiczne 


Możliwe jest uzyskanie niskooprocentowanego kredytu współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Raty kredytu spłacane są zyskami z instalacji fotowoltaicznej. Kredyty  na panele słoneczne współfinansowane przez WFOŚiGW z podziałem na poszczególne województwa znajduje się na stronie Banku Ochrony Środowiska

 

Dotacje na instalacje fotowoltaiczne w województwie Kujawsko-PomorskimWFOŚIGW w Toruniu wprowadził program EKODOM.  W ramach programu udziela dofinansowania dla osób fizycznych na instalacje fotowoltaiczne w formie niskooprocentowanej pożyczki do 80 % kosztów kwalifikowanych instalacji PV. Dotacja na instalacje fotowoltaiczne obejmuje województwo kujawsko-pomorskie, a wnioski można składać do 30 czerwca 2017 rSzczegóły dostępne pod linkiem.

Natomiast dla przedsiębiorstw wciąż istnieje możliwość dofinansowania w formie niskooprocentowanej pożyczki do 80% kosztów kwalifikowanych instalacji PV. Dotacja na instalacje fotowoltaiczne obejmuje województwo kujawsko-pomorskie, a wnioski można składać do wyczerpania środków.

 

WFOŚiGW w Lublinie  wprowadził nowe zasady dofinansowania systemów PV w formie pożyczki niskooprocentowanej. Dotacja w województwie lubelskim na fotowoltaikę dla systemów do 10 kW  jest udzielana do 100% kosztów kwalifikowanych. Po częściowej spłacie pożyczki istnieje możliwość umorzenia 25%. Dotacja na instalacje fotowoltaiczne obejmuje  województwo lubelskie. 

 

Dotacje z WFOŚiGW w Warszawie na panele fotowoltaiczneWFOŚIGW w Warszawie udziela dofinansowania na instalacje fotowoltaiczne w formie dotacji do 40 % kosztów kwalifikowanych instalacji PV dla osób fizycznych , jednakże niewięcej niż 8.000 zł dla jednego beneficjenta. Wzór wniosków będzie dostępny od Stycznia 2017 roku uruchomienie programu 09.01.2017 do 30.09.2017. Dotacja na instalacje fotowoltaiczne obejmuje województwo Mazowieckie . Szczegóły dotacji dostępne pod linkiem.

Dotacje na fotowoltaikę dla firm w województwie Mazowieckim.Nisokooporocentowane pożyczki (ok. 3%) dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą oraz osób prawnych z możliwością umorzenia do 15%. Wnioski należy składać od 09.01.2017 r. do wyczerpania alokacji, nie później niż do 29.09.2017.

 

 Dotacja na fotowoltaike Warmińsko-mazurskieWFOŚiGW w Olsztynie rozdysponowuje dotację na instalację fotowoltaiczne w województwie warmińsko- mazurskim z programu "Prosument". Dotacja wynosi 40 % do końca 2016 roku na pozostałe 60 % można uzyskać niskooprocentowany kredyt. Firma SunSol pomaga w uzyskaniu dotacji z tego programu.

 

 

 

 Dotacje na instalacje fotowoltaiczne w województwie warmińsko-mazurskimWFOŚiGW w Szczecinie wznowił dotacje w formie niskooprocentowanej pożyczki dla osób fizycznych do 100% kosztów kwalifikowanych instalacji PV. Istnieje możliwość umorzenia 30% pożyczki. Dotacja na instalacje fotowoltaiczne obejmuje województwo zachodniopomorskie, a wnioski można składać do wyczerpania środków.Punkty, w których można składać wnioski na dofinansowanie instalacji PV - Szczecin, Koszalin, Szczecinek.

 

Dotację na fotowoltaike w województwie WielkopolskimWFOŚiGW w Poznaniu w dniach 10.01 do 23.01 będzie prowadziło nabór na dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych w województwie Wielkopolskim.

 

  • Pożyczka z możliwością umorzenia do 30%.
  • Do 100% kosztów kwalifikowanych. 
  • Oprocentowanie w wysokości 1% w stosunku rocznym.
  • Minimalny okres spłaty pożyczki wraz z należnymi odsetkami wynosi 2 lata od wypłaty ostatniej transzy pożyczki.
  • W przypadku wcześniejszej całkowitej spłaty pożyczki wraz z należnymi odsetkami, nie będzie ona podlegać umorzeniu

 

Dotacje na instalacje fotowoltaiczne w województwie OpolskimWFOŚiGW w Opolu wprowadził nowe zasady dofinansowania w formie pożyczki niskooprocentowanej. Można będzie otrzymać dofinansowanie w formie pożyczki w wysokości do 95% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia. Dofinansowanie w ramach Programu będzie udzielane w formie pożyczki z możliwością częściowego umorzenia do 30%. Nabór wniosków o dofinansowanie w formie pożyczki w ramach Programu prowadzony będzie w trybie ciągłym i trwać będzie od ogłoszenia o naborze do 31.12.2020 r. 

 

Dotacje na systemy fotowoltaiczne KrakówPożyczka z dotacją na instalacje fotowoltaiczne w województwie Małopolskim z możliwością umorzenia dla instalacji PV powyżej 10kW; nabór w trybie ciągłym, począwszy od 18.01.2017 r. do 29.09.2017 r. - Rozpatrywanie złożonych wniosków odbywać się będzie ostatecznie do dnia 31.10.2017 r. Dotyczy osób fizycznych oraz przedsiębiorców.

Wysokość pożyczki może wynosić do 100% kosztów kwalifikowanych netto zadania zwrot od 20 do 40 %.

 

Dotacje do instalacji fotowoltaicznej ŁódzOsoby fizyczne >> 40% dotacja do częściowej spłaty kapitału kredytu wziętego w banku, jeśli budynek w trakcie budowy i oddany po 31.12.2015 - 30%, kwota dofinansowania nie więcej niż 10000 zł w przypadku montażu paneli, wnioski składa się do banku z listy opublikowanej przez WFOŚ.


Przedsiębiorcy >> oprocentowanie 1,5%, możliwość umorzenia do 25% (z opcją do 40% - jeśli kwotę równą 15% przeznaczy się  na ekologię), pożyczka do 95% kwalifikowanych kosztów1), po dwóch latach możliwe umorzenie, okres kredytowania 15 lat.


Dotacje na instalacje fotowoltaiczne w WarszawieUrząd Miasta w Warszawie udziela dofinansowania na instalacje fotowoltaiczne w formie dotacji do 40 % kosztów kwalifikowanych instalacji PV, jednakże nie więcej niż  15 000 zł dla jednego beneficjenta. Program został uruchomiony 01.09.2016 a zakończy się 31.12.2016. Dotacja na instalacje fotowoltaiczne obejmuje tylko miasto stołeczne Warszawa . Szczegóły dotacji dostępne pod linkiem.

 
Dotacje na insytalacje fotowoltaiczne w Sopocie

1) 1000 zł/kW na  panele fotowoltaiczne dla budynku jednorodzinnego do 5000 zł, 

2) 1000 zł na/kW  instalacje fotowoltaiczne  dla budynku wielorodzinnego do 15 000 zł.

    

    Dotacje na instalacje fotowoltaiczne w GdyniDotacje na insytalacje fotowoltaiczne w Gdyni

1) 2500 zł na  panele fotowoltaiczne dla budynku jednorodzinnego, 
2) 5000 zł na  instalacje fotowoltaiczne  dla budynku wielorodzinnego.
 
 

Na bieżąco monitorujemy nowe możliwości dofinansowania projektów OZE dla osób fizycznych, firm i jednostek samorządowych. Pomagamy w przygotowaniu dokumentacji potrzebnej do uzyskania dotacji oraz doradzamy w kwestii zawarcia umowy o dofinansowanie. Przygotowujemy końcowe rozliczenie dotacji, w tym raport techniczny i finansowy oraz dostarczamy komplet wymaganych załączników.

Ogólnokrajowe programy finansujące OZE z podziałem na rodzaj finansowania i typ beneficjenta można znaleźć na stronie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

 

Wydziały Środowiska w poszczególnych gminach prowadzą indywidualne projekty na dofinansowanie odnawialnych źródeł energii. Aby uzyskać aktualne informacje, należy skontaktować się z właściwą sobie jednostką samorządową.


Projekty z funduszu Europejskiej Organizacji Gospodarczej oraz Funduszu Norweskiego. Aktualne informacje o dotacjach z Funduszu Norweskiego na instalacje fotowoltaiczne znajdziesz tu.

Prosimy o skorzystanie z formularza kontaktowego bądź kontakt pod nr 58-746-38-99 lub e-mail: handlowy@sunsol.pl

Formularz kontaktowy

  • SMA
  • KYOCERA
  • SOUTHWEST WINDPOWER
  • BOSCH
  • CANADIAN SOLAR