SunSol

Blog

 
Dodano: cze 17, 2017
Kategoria: SunSol

Jakie są główne elementy systemu PV? Najważniejsze komponenty instalacji to moduły, inwerter, optymalizatory. Nie powinniśmy zapomnieć, że na dobrą instalację składają się również kable solarne, zabezpieczenia po stronie AC jak i DC. Przewody PV spełniają ważną rolę zachowaniu wieloletniej żywotności systemu fotowoltaicznego o czym dziś opowiemy w poniższym artykule.

Kable solarne IBC Solar

 
Dodano: kwi 10, 2017
Kategoria: SunSol

Nasi klienci często pytają nas o to, jak dbać o czystość paneli PV oraz jak utrzymywać ich wysoką wydajność w okresie zimowym, kiedy zalega śnieg. Poniższy artykuł wyjaśnia jak odpowiednio czyścić i konserwować panele fotowoltaiczne.

Czyszczenie paneli fotowoltaicznych

 
Dodano: lut 24, 2017
Kategoria: SunSol

Producent ,,Direct Wafer" ze Stanów Zjednoczonych, 1366 Technologies zawarł dużą umowę z Hanwha Q CELLS, członkiem ,,Silicon Module Super League" (SMSL), co zwiększy początkowo przewidywane na 2017 możliwości produkcji 250MW w Genesee County, w Nowym Jorku.

Nowe celle Q-cells

 
Dodano: sty 27, 2017
Kategoria: SunSol

Nowe analizy, przeprowadzone przez zespół badaczy rynku wewnętrznego w macierzystej firmie PV-Tech – Solar Media Ltd., wykazały, że firma Hanwha Q CELLS była w 2016 numerem 1, pod względem łącznej ilości wyprodukowanych megawatów ogniw słonecznych w przeciągu roku.

Q-cells jakoś paneli

 
Dodano: lis 16, 2016
Kategoria: SunSol

Pionierzy fotowoltaiki są inspiracją nowej kampanii SunPower – ,,Wymagaj lepszych paneli".

Od inżynierów NASA po odważnych pilotów i żądnych przygód kapitanów, jedni z najbardziej kreatywnych pionierów fotowoltaiki zaufali SunPower, by pomóc im przesunąć granicę możliwości wykorzystania energii słonecznej. Z bijącą rekordy technologią SunPower, ustalili swoje własne rekordy, prowadząc systemy solarne dalej, wyżej, szybciej.

Panele Sunpower na samolocie solar impulse 2

 
Dodano: pa 15, 2016
Kategoria: SunSol

Jaka jest sprawność 30 letniego modułu fotowoltaicznego ? Jakie ma właściwości elektryczne i czy będzie pracował kolejne lata? W poniższym wpisi kontynuujemy  temat długowieczności i wytrzymałości paneli PV -opowiemy historie panelu firmy Arco Solar z 1979 r.

Działanie paneli fotowoltaicznych po 25 latach

 

 

 
Dodano: wrz 22, 2016
Kategoria: SunSol

  W odpowiedzi na liczne zapytania przedstawiamy niniejszy artykuł, w którym odpowiemy na najczęściej zadawane pytania o instalacjach fotowoltaicznych.  Wyjaśnimy dlaczego panele fotowoltaiczne są tak wytrzymałe i długowieczne.

 

 

 
Dodano: sie 23, 2016
Kategoria: SunSol

W dzisiejszym artykule opiszemy działanie diody bocznikującej w panelach fotowoltaicznych. Przedstawimy również rewolucyjną  technologie Maxeon stosowanej w panelach Sunpower oraz problemy, które rozwiązuje.

Dioda bocznikująca w junction box

 
Dodano: lip 28, 2016
Kategoria: SunSol

Ekologiczny dom w Oxfordzie: Od słonecznego snu lat 90-tych po erę akumulatorów

Sue Roaf to słoneczna pionerka. Mimo przeciwności stawianych przez przemysł energetyczny i odradzania pomysłu przez rząd -argumentami o braku wystarczającej ilości promieni słonecznych w kraju- w 1995r. przyłączyła do sieci pierwszą instalację PV w Wielkiej Brytanii. W ciągu ostatnich dwudziestu lat była w centrum rewolucji słonecznej. W 2016 zdecydowała się ulepszyć instalację o magazyn energii. Poniżej można przeczytać krótki przeprowadzony z nią wywiad.

20 letnia instalacja PV

www.sma.de

 
Dodano: lip 7, 2016
Kategoria: Panele fotowoltaiczne

Nowy rekord sprawności SunPowera

Od 4 kwartału 2016 roku firma SunSol wprowadza na Polski rynek najwydajniejsze panele fotowoltaiczne dostępne komercyjnie od  amerykańskiej firmy Sunpower z serii X22-360W. Poniżej zamieszczamy informację odnośnie kolejnego rekordu ustanowionego przez firmę Sunpower.

Amerykańska firma SunPower osiągając sprawność 24,1% dla zbudowanego z krzemowych komórek modułu, ustanowiła nowy rekord wśród technologii słonecznej i potwierdziła, że rozwija się w dobrym kierunku.

Najwydajniejsze panele fotowoltaiczne Sunpower

 
Dodano: cze 21, 2016
Kategoria: Panele fotowoltaiczne

Hanwha Q Cells ustala nowy rekord sprawności na poziomie 19,5% dla standardowego 301W modułu polikrystalicznego!

Sprawność dla standardowego modułu o wymiarach 1,67 x 1 m została potwierdzona przez laboratorium Fraunhofer ISE CalLab i tym samym stanowi nowy, światowy rekord wśród modułów polikrystalicznych; Hanwha osiągnęła ten rezultat wykorzystując technologię ogniw Q.ANTUM z 4 szynami.

 

 
Dodano: cze 7, 2016
Kategoria: Panele fotowoltaiczne

Systemy magazynujące rewolucjonizują rynek energii

Poniższy artykuł prezentujemy za uprzejmością firmy SMA tłumaczy on możliwość rozbudowy już istniejących systemów wyposażonych w inwertery SMA o baterie Tesla Powerwall

Odnawialna energia elektryczna jest produkowana zawsze, gdy świeci słońce lub wieje wiatr. Mimo to, istnieje zapotrzebowanie na energię niezależnie od pogody, 24h na dobę. Czy mamy do czynienia z nierozwiązywalnym problemem? Nie do końca. Głównie z tego względu, iż technologie „magazynów” energii rozwijają się w zastraszającym tempie. To z kolei umożliwia coraz większej rzeszy ludzi oraz firm na zabezpieczenie nadmiaru energii elektrycznej do wykorzystania w późniejszym czasie. Wspaniałe czasy nastały dla Sama Wilkinsona, kierownika zespołu zajmującego się akumulatorami energii w światowej firmie analitycznej IHS, oraz Dr. Aleksandra-SasaBukvić-Schäfer, eksperta do spraw magazynowania energii w SMA.

Instalacja Sunny Boy Storage z Tesla Powerwall

System magazynowania energii z SMA Sunny Boy Storage oraz Tesla PowerwallSystem magazynowania energii z SMA Sunny Boy Storage oraz Tesla Powerwall

http://en.sma-sunny.com/en/gamechanger-storage-systems-are-revolutionizing-the-energy-landscape/

 
Dodano: maj 26, 2016
Kategoria: Panele fotowoltaiczne

Decydując się na montaż instalacji fotowoltaicznej zależy nam przede wszystkim na jakości instalacji. Ponieważ w skład całej instalacji wchodzi kilka elementów (m.in. panele fotowoltaiczne, inwerter, oraz konstrukcja), to na jakość całości wpływa jakość poszczególnych komponentów. Bez wątpienia najważniejszym składnikiem systemu fotowoltaicznego są panele. Założenie instalacji wiąże się z dość dużym jednorazowym kosztem, który zwraca się po ok. dziesięciu latach, więc ważnym jest, aby system produkujący prąd był długowieczny i niezawodny.

Testowanie modułów Q.Cells

Testowanie modułów Q-cells

 
Dodano: kwi 19, 2016
Kategoria: SunSol

Błędy przy montażu instalacji fotowoltaicznych

Gwarancją poprawnego i wydajnego działania instalacji fotowoltaicznej jest nie tylko zapewnienie panelom promieni słonecznych poprzez umieszczenie ich na dachu. Ważnym czynnikiem jest także prawidłowe dobranie inwertera (falownika) do paneli, rzetelny projekt (czyli odpowiednie rozmieszczenie układu paneli oparte na analizie dachu budynku i wszystkich umieszczonych na nim obiektów mogących powodować zacienienie modułów fotowoltaicznych) oraz profesjonalny i staranny montaż całej konstrukcji paneli na dachu. Poniższy artykuł służy ku przestrodze przed błędami popełnionymi w wykonaniu instalacji fotowoltaicznej, które powodują, że taka instalacja staje się praktycznie bezużyteczna.

Błędy przy montażu instalacji PVPoprawny montaż paneli PV

 
Dodano: mar 17, 2016
Kategoria: Panele fotowoltaiczne

RÓŻNICE MIĘDZY KOLEKTORAMI SŁONECZNYMI, A PANELAMI FOTOWOLTAICZNYMI 

Kolektory słoneczne i panele PV, choć często ze sobą mylone, znacznie różnią się między sobą.  Postawą ich działania jest oczywiście energia słoneczna, przetworzona odpowiednio w kolektorach na ciepło, a w panelach PV na energię elektryczną. Ich wydajność zależy od poziomu nasłonecznienia (nie temperatury zewnętrznej), tak więc decydując się na panele lub kolektory ważny jest odpowiedni projekt. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest ułożenie instalacji na dachu na stronie południowej,  w przypadku paneli PV spotykane są instalacje rozłożone na stronach wschód-zachód, w takim przypadku ułożenie większej ilości paneli np. po stronie zachodniej pozwala na wytworzenie większej ilości prądu w godzinach popołudniowych.

Różnice między panelami fotowoltaicznymi, a kolektorami słonecznymi

 
Dodano: lut 23, 2016
Kategoria: Inwertery fotowoltaiczne

SMA wprowadza na rynek atrakcyjny cenowo i wszechstronny inwerter dla wysokonapięciowych baterii.

SMA Solar Technology AG wprowadza nowy inwerter dla wysokonapięciowych baterii, który znajdzie zastosowanie przede wszystkim w prywatnych gospodarstwach domowych.

Dzięki wejściu na rynek tego produktu, SMA jest jedynym dostawcą, który może zaoferować system typu „AC-coupled” dla wysokonapięciowych baterii.  Sunny Boy Storage zapewnia atrakcyjną cenowo i łatwą możliwość połączenia magazynowania energii z nowymi lub już istniejącymi instalacjami fotowoltaicznymi. SMA próbuje skorzystać z ogromnego rozpędu, który nabiera światowy rynek stacjonarnych systemów magazynowania energii elektrycznej.

 Inwerter do obsługi baterii Tesla Powerwall

 
Dodano: sty 25, 2016
Kategoria: Panele fotowoltaiczne

Już od 30 lat firma SunPower projektuje i produkuje moduły fotowoltaiczne najwyższej jakości, korzystając z innowacyjnej technologii. Celem jest generowanie czystej energii, która zasili nasz świat.

Cogenera Solar, kalifornijski start-up, który został włączony do korporacji SunPower na początku tego roku, miał duży wpływ na rozwijanie nowego produktu. Przez połączenie znakomitego działu Badań i Rozwoju, błyskawicznie rozwijającej się firmy, z doświadczeniem, jakością, solidnością i "know-how" SunPowera, udało się zbudować nowy panel: SunPower Performance Series.

Nowe panele Sunpowera

 
Dodano: sty 14, 2016
Kategoria: SunSol

Energetyczni seniorzy

Żywotność produktu: W Niemczech sukces fotowoltaiki rozpoczął się w latach 90-tych, wraz z programem „1000 Dachów”. Jak te systemy solarne sprawdzają się dzisiaj, po 20 latach użytkowania? W trakcie projektu nadzorowanego przez saksońską Energy Agency, zbadano jak działają te systemy i uzyskano zaskakujące rezultaty.

Reinhard Edbecke, profesjonalista w tej dziedzinie, posiada piękny osiemnastowieczny młyn. Wkrótce po upadku Muru Berlińskiego, znajomy Edbecke’a, zasugerował użycie jego młynu nie tylko do mielenia ziarna, ale również do produkcji prądu. „Nie zajęło nam to zbyt dużo czasu, by uświadomić sobie, że jest to niemożliwe z technicznego punktu widzenia. Wpadłem na inny pomysł: skoro nie możemy wykorzystać wiatru, to dlaczego nie użyć by energii słonecznej”, wspomina Edbecke.

Instalacja fotowoltaiczna z lat 90-tych

 
Dodano: gru 14, 2015
Kategoria: SunSol

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

Instalacja fotowoltaiczna składa się z paneli słonecznych, stojaków do umieszczenia paneli na dachu, instalacji elektrycznej i inwertera. Od wschodu do zachodu słońca panele słoneczne generują prąd stały (DC), który jest przesyłany do inwertera. Inwerter przekształca prąd stały na prąd zmienny, który jest potrzebny do użytku domowego. Prąd zmienny jest dostarczany do twojej domowej rozdzielnicy głównej do użytku twojego i twojej rodziny.

Instalacja fotowoltaiczna Warszawa

Instalacja fotowoltaiczna Warszawa

 
Dodano: lis 30, 2015
Kategoria: Panele fotowoltaiczne
Produkowane przez Hanhwa Q-Cells ogniwo fotowoltaiczne Q.Antum osiąga 19,1% sprawności dzięki zastosowaniu technologii "Direct Wafer" firmy 1366 Technologies.

W skrócie:
- maksymalna wydajność na poziomie 19,1% została potwierdzona w niezależnych testach (wzrost od 1,4% od marca 2015)

- strategiczne partnerstwo Hanhwa Q-Cells oraz 1366 Technologies stwarza potencjał do produkcji wysokowydajnych ogniw po istotnie niższych kosztach.

 

 
Dodano: wrz 8, 2015
Kategoria: Inwertery fotowoltaiczne

"Na dłuższą metę jakość się opłaca"

Instalacja fotowoltaiczna Dietera Froscha łączy w sobie pionierskiego ducha wczesnych lat dziewięćdziesiątych z ultranowoczesną technologią. 
Dieter Frosch zainstalował system PV na swoim dachu już ponad 20 lat temu. To z pewnością czyni go jednym z pionierów w tej branży. Unikalne jest stawianie jednego z najnowocześniejszych inwerterów SMA - Sunny Boy 2.5, obok jednego z najstarszych - PV-WR 1800. Podczas wizyty w jego domu, Dieter wspominał początki fotowoltaiki. Przyznał, że czasami sam jest zaskoczony, że wszystko wciąż działa po tylu latach.
- Coś się dzieje z moim PV-WR 1800. Nie działa już tak jak powinien. - powiedział Dieter Frosch z Vellmar stojąc w recepcji siedziby SMA w czerwcu tego roku. - Mam nadzieję, że możecie mi pomóc?

Przypadkiem, akurat w tym czasie w środku znajdował się Frank Illian. Jego ciekawość od razu się rozpaliła.

- Jak tylko usłyszałem PV-WR 1800, to nadstawiłem ucha. - tłumaczył potem Frank. - To było fascynujące dowiedzieć się, że jeden z nich jeszcze pracuje. To prawdziwy kawał historii SMA i po prostu musiałem to zobaczyć!

 

Stare inwertery SMA

Zdjęcie www.sma.de

 
Dodano: lip 13, 2015
Kategoria: Inwertery fotowoltaiczne

SMA tworzy i produkuje inwertery fotowoltaiczne od 30 lat. Żaden falownik nie był tak często instalowany jak Sunny Boy TL. Trafił on na rynek w 2008 roku, a w czerwcu 2015 został sprzedany milionowy inwerter. Sunny Boy jest najczęściej sprzedawanym inwerterm solarnym w swojej klasy na świecie. Cała moc zainstalowana przy jego pomocy – ok. 4 GW – jest wystarczająca do odłączenia 1 elektrowni jądrowej. Sunny Boy jest  najczęściej używany w domkach jednorodzinnych dowodząc, że fotowoltaika zmierzyła się ze stereotypami na swój temat i wkroczyła do serc i domów zwykłych ludzi. Sunny Boy jest światowym must-have wśród posiadaczy domów, którzy chcą na własną rękę produkować energię.

 

 
Dodano: maj 4, 2015
Kategoria: Akumulatory PV

Tesla Powerwall magazyny energi dla instalacji fotowoltaicznych

Tesla Powerwall akumulatory

Tesla Motors, firma znana głównie z produkcji samochodów elektrycznych, pod koniec kwietnia zaprezentowała swój nowy produkt. Tym razem jest to Powerwall - akumulator zasilany energią z paneli fotowoltaicznych, przeznaczony dla domów lub przedsiębiorstw.


Urządzenie wyróżnia się prostym, ale eleganckim designem, stosunkowo kompaktowymi wymiarami (130x86x18 cm przy wadze 100 kilogramów) oraz możliwością montażu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.
Powerwall dostępny będzie w dwóch wersjach: 7 kWh do codziennych zastosowań oraz 10 kWh do użycia w formie awaryjnego źródła energii. Ich ceny wynoszą odpowiednio 3000 oraz 3500$, a producent udziela na nie 10 letniej gwarancji z możliwością przedłużenia.


Na stronie internetowej Tesli można już składać rezerwacje, a producent w lato ma rozpocząć realizacje zamówień. Według danych przedsiębiorstwa znalazło się już ponad 38 tysięcy chętnych na nowy produkt, co niewątpliwie jest sukcesem.


Przed nami jeszcze długa droga, by upowszechnić takie rozwiązania w Polsce, niemniej jednak można pokusić się o stwierdzenie, że produkt Tesli jest początkiem nowego rozdziału w historii magazynowania energii elektrycznej.

 
Dodano: kwi 14, 2015
Kategoria: Panele fotowoltaiczne

Historia firmy Sunpower

SunPower rozwija bijącą rekordy technologię solarną już od lat 70' dwudziestego wieku. Historia firmy Sunpower przez te dekady odznaczała się kretywnością i wiarą w swoje możliwości. Z okazji 30 lecia powstania firmy chcielibyśmy przypomnieć kilka faktów z tego okresu.

Jak długo istnieje firma Sunpower

 
Dodano: lis 26, 2014
Kategoria: Inwertery fotowoltaiczne

Nowe inwertery wyspowe firmy SMA Sunny Island 3.0 oraz Sunny Island 4.4

Mamy przyjemność poinformować, że w ofercie firmy SunSol pojawiły się nowe inwertery wyspowe SMA o mniejszych mocach odpowiednio 3 i 4,4 kW , które pozwolą na jeszcze elastyczniejszy dobór systemu do państwa potrzeb. Inwertery Sunny Island 3.0 oraz Sunny Island  4.4 posiadają wszystkie funkcjonalności swoich większych odpowiedników ( SI 6.0 oraz SI 8.0).

Inwerter wyspowy SMA

 Nowe inwertery dają możliwość budowy mniejszych wyspowych systemów fotowoltaicznych lub zastosowania systemów sieciowych opartych na akumulatorach ze zwiększoną konsumpcją własną (istnieje możliwość tworzenia instalacji fotowoltaicznych wyspowych trójfazowych).

 
Dodano: mar 3, 2014
Kategoria: Inwertery fotowoltaiczne

 

 

Mikroinwerter SMA Sunny Boy 240

Miło nam poinformować, że wprowadziliśmy do naszej oferty mikroinwertery firmy SMA.

Podstawowa zaletą mikroinwerterów jest możliwość tworzenia elastycznych systemów fotowoltaicznych, w których problem zacienienia został zminimalizowany. Dzięki zastosowaniu minimalnej ilości komponentów instalacja gwarantuje nam lata bezproblemowej pracy, dodatkowo przy problemie z 1 mikroinwerterem reszta systemu może działać dalej.

 Mikroinwerter SMA

Jak działa mikroinwerter?

Upraszczając mikroinwerter jest inwerterem solarnym dedykowanym pod pojedynczy panel co oznacza uzyskanie maksymalnej energii z danego panelu oraz niewrażliwość całego systemu na zacienienie jednego panelu fotowoltaicznego.

W momencie zacienienia pojedynczego panelu reszta działa w pełni sprawnie nie dopasowuje się do najsłabszego ogniwa w łańcuchu.

Zapraszamy do zapoznania się z filmem prezentującym zalety mikroiwerterów SMA:

 
Dodano: lut 20, 2014
Kategoria: SunSol

Firma SunSol jest sponsorem samotnej wyprawy jachtem dookoła świata " Maxus Solo Around". Nasza firma zajmie się instalacją paneli fotowoltaicznych na jachcie, które będą jedynym źródłem zasilania  "Maxusa". Sam jacht będzie jednym z najmniejszych jakie opłynął świat zaledwie 6,36 m na 2,48 m niemniej w pełni dostosowany do obsługi przez jedną osobę.                                                                         Panele fotowoltaiczne na jachcie                              

Kapitan jachtu 33 letni Szymon Kuczyński ma na swoim koncie samotne przepłynięcie Atlantyku i w sumie 25 000 mil morskich, ale najważniejsze, że ma pasję i marzenie, które niedługo spełni. Należy tez wspomnieć o Dobrochnie Nowak, która jest aniołem stróżem i siłą sprawczą całej wyprawy.  Trzymamy kciuki i będziemy czekać na nadbrzeżu.

 

 
Dodano: lut 3, 2014
Kategoria: Finansowanie

 

Założenia nowego programu NFOŚiGW dofinansowania przydomowych instalacji fotowoltaicznych „Prosument”:

1)      Dofinansowanie od 10 do 20 % kosztów kwalifikowanych instalacji PV

2)      Niskooprocentowana pożyczka (1% w skali roku) na okres 15 lat

3)      Poziom kosztów kwalifikowanych

4)      Koszt kwalifikowany do instalacji fotowoltaicznej sieciowej to 10 000 zł/kW dla instalacji do 10 kW 8000 zł dla instalacji powyżej 10 kW

5)      Koszt kwalifikowany dla systemów fotowoltaicznych z magazynem energii 15 000 zł / kW

6)      Dopłaty do systemów fotowoltaicznych obejmują gospodarstwa domowe oraz wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe

7)      JST mogą uzyskać dopłatę z pominięciem banku

8)      Dofinansowanie ma wejść w życie w 3 kwartale 2014 roku

Najbardziej aktuane informacje o dofinansowaniach znajda państwo w naszym dziale "Dofinansowania na fotowoltaikę"

 
 
Dodano: wrz 11, 2013
Kategoria: Informacje

 

Dnia 11 Września 2013 roku wszedł w życie tzw. mały trójpak energetyczny. Poniżej przedstawiamy ułatwienia jakie wprowadził dla osób chcących zainstalować przydomowa instalacje fotowoltaiczną o mocy do 40 kW czyli tzw. mikroinstalację :

1) Brak opłaty przyłączeniowej dla instalacji PV

2) Zgłoszenie przyłączenia systemu fotowoltaicznego zamiast występowania o warunki przyłączenia, jeżeli moc systemu jest mniejsza od aktualnej mocy przyłączeniowej budynku.

3) Kosztem montażu licznika dwukierunkowego obarczony jest lokalny operator.

4) Nadmiar energii elektrycznej sprzedawany jest po 80% średniej ceny energii z roku poprzedniego.

5) Potrzeba przedstawiania jedynie tytułu prawnego do posiadanej nieruchomości

6) Instalacja fotowoltaiczna zwolniona jest z obowiązku posiadania pozwolenia na budowę

7) Osoba posiadająca instalacje fotowoltaiczną chcąc odsprzedawać nadwyżkę prądu nie musi posiadać działalności gospodarczej

Mały trójpak energetyczny pełen tekst PDF.

Jeżeli maja państwo pytania odnośnie instalacji fotowoltaicznych prosimy o kontakt z działem handlowym handlowy@sunsol.pl  lub telefonicznie +58 746-38-99

 
Dodano: cze 20, 2013
Kategoria: Targi PV (fotowoltaika)

 

Tegoroczne targi Intersolar 2013 stały pod znakiem magazynowania energii. Większość producentów inwerterów zaprezentowała swoje rozwiązania z dziedziny zwiększania konsumpcji własnej z instalacji PV. Firma SMA lider branży solarnej zaprezentowała inwerter Sunny Boy Smart Energy z wbudowaną bateria litowo-jonową o pojemności 2 kWh, która pozwoli korzystać z energii słonecznej również po zmierzchu.

Wielu ucieszy nowe rozwiązanie firmy K2, która zaproponowało system do montażu paneli fotowoltaicznych na dachu skośnym krytym papą. Ich system izolacji w pełni nas przekonał.

Mikroinwertery to kolejna „nowość” , która zawitała na targi Intersolar w Monachium. Firma SMA poszerzyła swój asortyment o najmniejsze rozwiązania Sunny Boy 240 będzie od tego roku testowany w USA, by następnie trafić na rynek Europejski.

Fronius zaprezentował nowe inwertery trójfazowe serii Symo o mocach 3.0 kW, 3.7 kW, 4.5 kW, które maja opcję współpracy („zrzutu” nadmiaru energii) z pompami ciepła. Dodatkowo zaprezentował swój inwerter hybrydowy, który ma na celu zwiększenie konsumpcji własnej, będzie w stanie również dostarczać prąd w wypadku zaniku sieci.

Stoisko firmy SMA. Mikroinwertery Sunny Boy 240

 
Dodano: mar 28, 2013
Kategoria: Finansowanie
28 stycznia 2013 r. została podpisana umowa między Ministerstwem Rozwoju Regionalnego a członkami Funduszu Norweskiego w sprawie realizacji programu "Oszczędzanie energii i promowanie odnawialnych źródeł energii". WII kwartale 2013 r. Ministerstwo Środowiska ogłosi  nabór wniosków o dofinansowanie.
 
Dodano: sty 2, 2013
Kategoria: Informacje

Z nowym rokiem postanowiliśmy dodać firmowego bloga, jako formę komunikacji z Państwem, na którym będziemy zamieszczać aktualności, porady techniczne, relacje ze szkoleń, organizowanych spotkań oraz zdjęcia z naszych instalacji. Opiszemy nowinki technologiczne i trendy w świecie fotowoltaiki. Będziemy na bieżąco informować o stanie prawnym ustawy o odnawialnych źródłach energii. Mamy nadzieje, że będzie to źródło pomocnych rad sami zaś zachęcamy do komentarzy i sugestii.

  • SMA
  • KYOCERA
  • SOUTHWEST WINDPOWER
  • BOSCH
  • CANADIAN SOLAR