SunSol

Blog

cze 20, 2013

Targi Interoslar 2013Kategoria: Targi PV (fotowoltaika)

 

Tegoroczne targi Intersolar 2013 stały pod znakiem magazynowania energii. Większość producentów inwerterów zaprezentowała swoje rozwiązania z dziedziny zwiększania konsumpcji własnej z instalacji PV. Firma SMA lider branży solarnej zaprezentowała inwerter Sunny Boy Smart Energy z wbudowaną bateria litowo-jonową o pojemności 2 kWh, która pozwoli korzystać z energii słonecznej również po zmierzchu.

Wielu ucieszy nowe rozwiązanie firmy K2, która zaproponowało system do montażu paneli fotowoltaicznych na dachu skośnym krytym papą. Ich system izolacji w pełni nas przekonał.

Mikroinwertery to kolejna „nowość” , która zawitała na targi Intersolar w Monachium. Firma SMA poszerzyła swój asortyment o najmniejsze rozwiązania Sunny Boy 240 będzie od tego roku testowany w USA, by następnie trafić na rynek Europejski.

Fronius zaprezentował nowe inwertery trójfazowe serii Symo o mocach 3.0 kW, 3.7 kW, 4.5 kW, które maja opcję współpracy („zrzutu” nadmiaru energii) z pompami ciepła. Dodatkowo zaprezentował swój inwerter hybrydowy, który ma na celu zwiększenie konsumpcji własnej, będzie w stanie również dostarczać prąd w wypadku zaniku sieci.

Stoisko firmy SMA. Mikroinwertery Sunny Boy 240

  • SMA
  • KYOCERA
  • SOUTHWEST WINDPOWER
  • BOSCH
  • CANADIAN SOLAR