SunSol

Blog

lut 24, 2017

Q-cells podjęło współpracę z 1366 Technologies


Producent ,,Direct Wafer" ze Stanów Zjednoczonych, 1366 Technologies zawarł dużą umowę z Hanwha Q CELLS, członkiem ,,Silicon Module Super League" (SMSL), co zwiększy początkowo przewidywane na 2017 możliwości produkcji 250MW w Genesee County, w Nowym Jorku.

Nowe celle Q-cells


Kategoria: SunSol

Umowa ma pewne wymagania co do kwalifikacji wafla krzemowego i czasu dostawy, co przy nowych możliwościach produkcyjnych może zaowocować kupnem 700MW wafla krzemowego przez Hanwha Q CELLS w okresie pięciu lat. 

,,Ta współpraca koresponduje z naszymi ciągłymi staraniami, by dostarczać światu najlepsze technologie, które sprawią, że energia słoneczna będzie bardziej konkurencyjna i dostępna" – skomentował Seong-woo Nam, dyrektor generalny Hanwha Q CELLS. ,,Jesteśmy zadowoleni z postępów, które poczyniliśmy w zeszłym roku i jesteśmy podekscytowani potencjałem produktu ,,Direct Wafer" firmy 1366 Technologies wraz z ogniwami i technologiami modułów Hanwha, by wciąż dążyć do redukcji cen i uśrednionego kosztu energii elektrycznej (LCOE) względem standardowych modułów polikrystalicznych".

 

Hanwha Q CELLS już poprzednio współpracowało z 1366 Technologies, co zaowocowało stworzeniem ogniwa o sprawności 19,1%, niezależnie zwerifikowanej przez Fraunhofer ISE.

 Q-cells najwyższa jakość

,,Ta umowa z jednym z najbardziej poważanych i innowacyjnych producentem PV, jest bez wątpienia znaczącym kamieniem milowym dla naszej firmy. W przyszłości ukaże to robiące wrażenie zdolności produkcyjne technologi ,,Direct Wafer" i gotowość tego rozwiązania, a także będzie długoterminową podporą w przemyśle," mówi Frank van Mierlo, dyrektor generalny 1366 Technologies. 

Firma już wcześniej ogłosiła plany zwiększenia produkcji w fazach, co zwiększy zdolności produkcyjne do 3 GW, ekwiwalentu 600 milionów wafli rocznie i przyczyni się do stworzenia 1000 miejsc pracy. Fabryki będą zasilane z elektrowni wodnej, zapewniając najmniejsze koszta i najszybszy zwrot energetyczny. W fabryce będzie około 400 pieców ,,Direct Wafer".

Firmie 1366 Technoogies udzielono pożyczki w wysokości 150 mln dolarów z Departamentu Energii Stanów Zjednoczonych na budowę fabryki produkcyjnej na skalę komercyjną.

Nowa technologia PV

  • SMA
  • KYOCERA
  • SOUTHWEST WINDPOWER
  • BOSCH
  • CANADIAN SOLAR