SunSol

Blog

lis 16, 2016

Sunpower -"Wymagaj lepszych paneli"


Pionierzy fotowoltaiki są inspiracją nowej kampanii SunPower – ,,Wymagaj lepszych paneli".

Od inżynierów NASA po odważnych pilotów i żądnych przygód kapitanów, jedni z najbardziej kreatywnych pionierów fotowoltaiki zaufali SunPower, by pomóc im przesunąć granicę możliwości wykorzystania energii słonecznej. Z bijącą rekordy technologią SunPower, ustalili swoje własne rekordy, prowadząc systemy solarne dalej, wyżej, szybciej.

Panele Sunpower na samolocie solar impulse 2


Kategoria: SunSol

Od Solar Impulse II – samolotu okrążającego świat przy wykorzystaniu energii słonecznej, po PlanetSolar – szybki katamaran, który przepłynął glob, lub GROVER – łazik NASA przemierzający pokrywę lodową, ci pionierzy wybrali najlepsze: SunPower.

Z jakiego powodu? To proste. SunPower projektuje i wytwarza panele o najwyższej sprawności i wytrzymałości na świecie. W czasie ostatnich 30 lat, stale firma rozwija swoją technologię. Nigdy nie spoczywając na tym by być przeciętną firmą na rynku fotowoltaiki. 

To powód dla którego NASA wybiera wysokosprawne ogniwa SunPower, by tworzyć eksperymentalne samoloty zasilane energią słoneczną, zasilać obiekty NASA, eksplorować pokrywę lodową Grenlandii i testować fotowoltaikę do bezzałogowych pojazdów, zaprojektowanych do eksploracji planet np. Marsa.

Jeśli panele SunPower są na tyle efektywne i wytrzymałe, by pracować na czapie lodowej czy w przestrzeni kosmicznej, można być pewnym, że nie zawiodą w dostarczaniu czystej energii dla klientów indywidualnych, komercyjnych oraz dla energetyki zawodowej. Ze względu na to, że SunPower zaprojektował panele tak, by zawierały 70% mniej widocznych części, instalacja wygląda lepiej na dachu.

Większość przedsiębiorstw fotowoltaicznych wygląda i brzmi tak samo, ale SunPower ma unikalną historię. To współpraca SunPower z tymi pionierami, pchnęła firmę do innowacyjności oraz nową kampanię reklamową - ,,Wymagaj lepszych paneli".

 

 Inspirujące historie SunPower

Już we wczesnym okresie działalności SunPower miał długą, wspólną historię z NASA. SunPower wynalazł ogniwa fotowoltaiczne, które zasilały wczesnej generacji bezzałogowe statki powietrzne i kosmiczne. Jeden z nich – Helios – ustanowił rekord świata wzlatując na wysokość 96 863 stóp (ponad 29 km) w 1999.

Sukcesy NASA w dziedzinie lotów z wykorzystaniem fotowoltaiki zainspirowały dwóch szwajcarskich pilotów, którzy stworzyli Solar Impulse – projekt samolotu solarnego. W 2006 SunPower pomógł w projektowaniu pierwszego prototypu samolotu używając wysokosprawnych ogniw SunPower Maxeon. W lipcu 2015 samolot solarny drugiej generacji, także zasilany tymi ogniwami – Solar Impulse 2 – pobił rekord świata w najdłuższym samotnym locie z wykorzystaniem jedynie fotowoltaiki, gdy pilot Andre Borschberg przeleciał nim 5 000 mil z Japonii na Hawaje.

Firma dostarczyła, także technologii solarnej dla PlanetSolar, która w tym czasie była największą i najszybszą łodzią zasilaną energią słoneczną. Katamaran zakończył opływanie globu w 2012 bijąc dwa rekordy świata.

 Łódź z panelami słonecznymi Sunpower

W 2013 technologia solarna SunPower zasiliła NASA Greenland Rover – autonomiczny pojazd wyposażony w radar penetrujący grunt. GROVER przemierzał grendlandzką pokrywę lodową, by badać jak gromadzi się śnieg na Grenlandii i pomóc naukowcom zrozumieć jak masywne pokrywa lodowa przybiera i traci lód. W dniu uruchomienia łazik zmagał się z wiatrem o prędkości w porywach do 23 mil na godzinę na mrozie -22 stopni Fahrenheit'a.

Z rosnącym znaczeniem odnawialnych źródeł energii m.in. Energii słonecznej w rozwiązaniu problemu zmian klimatycznych, długa historia współpracy z NASA pomogła SunPower udoskonalać technologię solarną używaną dziś przez setki tysięcy gospodarstw i firm na całym świecie.

 Jakich paneli słonecznych używa NASA

Od samolotów solarnych do dachu Twojego domu.

W historii firmy, SunPower poszerzał granice innowacyjności w fotowoltaice w każdym możliwym kierunku, stale podnosząc swoją własną poprzeczke – od technologii po sposób projektowania i wytwarzania produktów.

Oczywiście nie musisz okrążyć świata samolotem solarnym, aby cieszyć się zaletami paneli o najwyższej sprawności i wytrzymałości.

Ten sam duch innowacyjności towarzyszy SunPower w sworzeniu najwyższej jakości produktu zasilającego Twój dom lub firmę.

 

  • SMA
  • KYOCERA
  • SOUTHWEST WINDPOWER
  • BOSCH
  • CANADIAN SOLAR