SunSol

Blog

lip 7, 2016

Najwydajniejsze panele fotowoltaiczne na rynku


Nowy rekord sprawności SunPowera

Od 4 kwartału 2016 roku firma SunSol wprowadza na Polski rynek najwydajniejsze panele fotowoltaiczne dostępne komercyjnie od  amerykańskiej firmy Sunpower z serii X22-360W. Poniżej zamieszczamy informację odnośnie kolejnego rekordu ustanowionego przez firmę Sunpower.

Amerykańska firma SunPower osiągając sprawność 24,1% dla zbudowanego z krzemowych komórek modułu, ustanowiła nowy rekord wśród technologii słonecznej i potwierdziła, że rozwija się w dobrym kierunku.

Najwydajniejsze panele fotowoltaiczne Sunpower


Kategoria: Panele fotowoltaiczne

2016 rok to rok rekordów, a jego najaktywniejszym miesiącem jest półki co czerwiec. Pobito 3 rekordy dla ogniw i modułów używając różnych technologii. SunPower ogłosiło, że poprawili swój poprzedni rekord świata dla ogniw krzemowych.

Wynik będący zasługą laboratoryjnych ogniw z serii X SunPowera został zaaprobowany przez Laboratorium Amerykańskiego Departamentu Energii Narodowych Źródeł Energii. Poprzedni najlepszy z lutego wynosił 22,8% i jak widać nie pozwolił im spocząć na laurach.

Seria X Sunpowera została poddana standardowym testom przez nasze laboratorium. Zmierzono 11310,1 cm2 powierzchni prześwitu i 272,5 Wattów dla modułu. Dało to 24,1% sprawności, jednocześnie ustanawiając nowy rekord dla modułów zbudowanych z krzemu – potwierdza naukowiec LADENŹE Keith Emery.

Firma oprócz skupianiu się na poprawie wydajności nie zapomina również o aspekcie estetycznym i dba o jak najatrakcyjniejszą postać dla klientów. Konwencjonalne panele słoneczne osiągają sprawność między 15 a 18%, natomiast ten w połączeniu z nowym wyglądem może okazać się przebojem na rynku.

Dzięki większej sprawności zyskujemy więcej watów na tej samej powierzchni wraz z niezawodnością paneli SunPowera z serii X. Panele Sunpowera oferują najlepszą sprawność pod względem energii i najwyższy standard wykończenia– chwali starszy wiceprezydent działu rozwoju i badań Sunpowera, Peter Cousins.

W 2016 roku rekordy sprawności słonecznej padają jak z kapelusza – jeden za drugim. W samym czerwcu aż 3. Oprócz wcześniej wymienionego, ZSW ustanowiło nowy rekord dla powłoki z diselenku galowo-indowo-miedziowego dla komórki PV – 22,6% oraz Hanwa Q Cells – 19,5% dla krzemu multikrystalicznego.

  • SMA
  • KYOCERA
  • SOUTHWEST WINDPOWER
  • BOSCH
  • CANADIAN SOLAR