SunSol

Blog

maj 4, 2015

Tesla Powerwall wkracza do gospodarstw domowychKategoria: Akumulatory PV

Tesla Powerwall magazyny energi dla instalacji fotowoltaicznych

Tesla Powerwall akumulatory

Tesla Motors, firma znana głównie z produkcji samochodów elektrycznych, pod koniec kwietnia zaprezentowała swój nowy produkt. Tym razem jest to Powerwall - akumulator zasilany energią z paneli fotowoltaicznych, przeznaczony dla domów lub przedsiębiorstw.


Urządzenie wyróżnia się prostym, ale eleganckim designem, stosunkowo kompaktowymi wymiarami (130x86x18 cm przy wadze 100 kilogramów) oraz możliwością montażu zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.
Powerwall dostępny będzie w dwóch wersjach: 7 kWh do codziennych zastosowań oraz 10 kWh do użycia w formie awaryjnego źródła energii. Ich ceny wynoszą odpowiednio 3000 oraz 3500$, a producent udziela na nie 10 letniej gwarancji z możliwością przedłużenia.


Na stronie internetowej Tesli można już składać rezerwacje, a producent w lato ma rozpocząć realizacje zamówień. Według danych przedsiębiorstwa znalazło się już ponad 38 tysięcy chętnych na nowy produkt, co niewątpliwie jest sukcesem.


Przed nami jeszcze długa droga, by upowszechnić takie rozwiązania w Polsce, niemniej jednak można pokusić się o stwierdzenie, że produkt Tesli jest początkiem nowego rozdziału w historii magazynowania energii elektrycznej.

  • SMA
  • KYOCERA
  • SOUTHWEST WINDPOWER
  • BOSCH
  • CANADIAN SOLAR